Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen az életed? Miért?

Milyen az életed? Miért?

Figyelt kérdés

2019. máj. 17. 20:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé vegyesnek tűnik, de inkább azt mondanám, hogy 13 éve majdnem egy merő pokol (az enyhíti ezt az érzést, hogy hajszál híján megtaláltam az életem VÉGLEGES párját 2 és fél évvel ezelőtt.)


A hosszú ideje tartó gondjaim, bajaim hoztak össze vele - és azok is választottak el szinte majdnem teljesen.

2019. máj. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A 22-es csapdájában vergődök, és lehetetlenségnek tartom innen a kikecmergést...
2019. máj. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Unalmas, nagyon ritkán csöppen bele valami üdítő. Szinte mindig itthon vagyok, nagyon ritkán modulok ki. Ha lenne legalább egy jó barátom, akkor biztos gyakrabban mennénk el sétálni, moziba vagy bárhova. Nem igazán látom az életem értelmét, célját. Sajnos lusta vagyok, mint a szar ezért nem is igazán teszek érte semmit. Nem tudom mivel akarok foglalkozni, úgy érzem semmihez nem értenék vagy legalábbis nem lennék elég kitartó semmilyen területen. 18/L
2019. máj. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Egész jó, de valami hiányzik még. Megtalálni a hivatásomat és valamiben igazán jónak lenni és kitartani. Bár ezt még megtalálhatom, mert még csak 23 éves vagyok. És persze majd a családalapítás.

Azon kívül szerintem igazán nagyszerű az életem, de ezt inkább akkor érzem, mikor visszatekintek és azon is javítanom kéne, hogy elég hálás legyek érte. Sokszor szerencsém van, sok problémám megoldódik magától. Valaki nagyon kegyes ott fent hozzám.

2019. máj. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy érzem magam mint a 13# válaszoló csak én 21F vagyok.
2019. máj. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nektek. Szép napot mindenkinek.
2019. máj. 19. 13:06
 17/19 anonim válasza:
Meghaltak a szüleim meg gyerekkoromba (10 évesen) és zárkózott vagyok, életem sincs, sulit otthagytam mert nem szeretek emberek közé menni. nincs sok barátom. Röviden: szar.
2019. máj. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Konkrétan semmilyen, de inkább szar.

Majd 21 évesen eljutottam oda, hogy a testi és lelki egészségem nyomokban sincs meg (utóbbi nem is volt soha). Az ízületeim rettenetesen fájnak, ropognak, az izmaim folyamatosan rángatóznak, el vagyok gyengülve, homályosan látok, beszélni is alig tudok, gyomorfekélyem van, szédülök, különböző fejfájásaim vannak (hátul zsibbadó, homloknál, fejtetőn mindenhol nyillaló), semmilyen szexuális vágyam nincs már, meg nem is működik rendesen odalent.

Azt sem tudom ki vagyok, ha a tükörbe nézek egy megkeseredett idegent látok csak.

Életcélom nincs, amikbe eddig menekültem pl. sorozatok, játékok már azok sem foglalnak le, megállás nélkül 0-24 a problémáim, kényszergondolataim pörögnek az agyamban, az egyik véget sem ér már jön a másik, fél másodpercre nem csitul.

Kiskoromtól kezdve a külsőm miatt végig csúfoltak az iskolában, nagyjából egészen 18-19 éves koromig. Ezek után már csak néha kapok egy-egy beszólást. Elméletileg adott "Kárpótlást" ezért az élet, sokan mondják, hogy helyes lettem, észrevettem, hogy néznek mosolyognak a nők (ekkor még inkább szomorú, és szorongósabb leszek, mert nem tudom kihasználni ezt, vagy magamra nézek, hogy mi olyan vicces rajtam, vagy miért néznek...)

A szorongás, szociális fóbia, kényszergondolatok és cselekvések kisgyermekkorom óta együtt vannak velem. A depresszió 15-6 évesen alakulhatott ki. Néha-néha még évente egyszer-egyszer kitör belőlem az egész, önsegítő könyveket keresek, vagy most például már kértem időpontot pszichiáterhez. De már megint kezdek beletörődni a nyomoromba.

A család sem éppen az a megnyugtató, idilli mintacsalád. Mindenkinek vannak mentális betegségei, meg még valamilyen testi.

Igazából az az érdekes,hogy öngyilkossági gondolatok nem igazán vannak, maximum kényszergondolatokként.

Azt nem tudom, hogy megéri-e a megpróbálni még egyáltalán az egészet? Mert én úgy érzem, hogy már menthetetlen vagyok a több, mint egy évtizede kínzó kezeletlen szarjaim miatt.

Ha rá is veszem magam (ami eddig nem sikerült 4-5 év alatt), hogy változtassak, kijussak ebből, mi a fracból fogom én ezt fizetni?

Pajzsmirigy, cukorbetegség vizsgálat, 1-2 egyéb 50-100ezres tétel más kivizsgálásokra, pszichiáter+pszichológus. mind alkalmanként 12 ezer, plusz a gyógyszer, és akkor még nem 100%, hogy bármi is javulna.


Ja, nem tudom miért írtam, valószínűleg önsajnáltatás okán.

2019. máj. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ez nem önsajnáltatás, valahogy ki kell beszélni/írni magunkból. Én is hasonlóan fos állapotban voltam 2 éve, és pont a gyógyszer , pszichiáter és legfőképp a pszichológus segített. Valóban sok pénz, de megéri megpróbálnod, max ha 3-4 hónap után is úgy látod, hogy felesleges, akkor hagyod a francba. De én pl hónapokig nem mentem ki a szobámból, max kajálni vagy vécére. Majd egy évig naphosszat feküdtem kétrét görnyedve az ágyamban 20 éves létemre, és egész nap csak a falat bámultam rettegve, kényszerhondolatoktól szenvedve, depressziósan. Aztán kurvä nehezen, de rávettem magam, hogy orvoshoz forduljak, és minden jobb lett. Nem egy csapásra, és nem tökéletes lett minden, de jobban lettem, és egész normális életem lett. Szóval egy próbát mindenképp megér, kedves utolsó
2019. máj. 22. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!