Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Általában csak azért akarják...

Általában csak azért akarják lebeszélni az embereket az öngyilkosságról, mert sajnálják az illetőt, de maguk sem hisznek abban, amit mondanak?

Figyelt kérdés

"Ne csináld, az öngyilkosság nem megoldás" - mondják sokan.


Azt gondolom, hogy akik ezzel érvelnek, azok maguk sem hisznek ebben. Csak azért mondják, mert sajnálják az illetőt, de ők is jól tudják, hogy ez kamu. Tényleg van úgy, hogy az öngyilkossággal az ember jobban jár. Nem hiszek abban, hogy "lehet mindig változtatni". Van úgy, hogy egy ember végérvényesen elrontotta az életét, mint például én is.


Jobb lenne, ha inkább nem mondanának semmit, a "kegyes hazugsással" csak jobban éreztetik az emberrel, hogy egy semmirevaló.


2019. jún. 6. 08:39
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

Kérdező,

mi az a pont ahol lehúzhatja rolót?

Ez az amit nem fogsz tudni definiálni...


#2

2019. jún. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

Én is voltam padlón tudom milyen. Az öngyilkosság gyáva menekülés még ha sokan azt hiszik mekkora erő is kell hozzá. Legyőzni magadban egy ösztönt és véget vetni az életnek nem olyan nehéz, de szembe nézni a sok nehézséggel és felállni a padlóról az már sok esetben igenis elég nehéz.


Az öngyilkosság a gyávák és gyengék "megoldása". Ha azt akarja valaki, hogy jobb legyen a helyzete az tegyen érte, legtöbb esetben rövid időn belül elég jó javulást lehet elérni. Persze ott vannak a halálos beteg és durvább dolgokkal "megáldott" egyének is akiknél nem ennyire egyszerű a helyzet. Ők is elérhetnek sikereket, boldogságot az időzített bomba mellett is.


Aki igazán komolyan gondolja az nem siránkozik másoknak, hanem meg is teszi szinte minden látható jel nélkül. Sajnos én is ismertem ilyet.

2019. jún. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

#13


Padlón lenni egy dolog, és mélyponton lenni még egy dolog. Hiszem, hogy a padlóról fel lehet állni annak, akinek vannak lehetőségei. Azt azonban nem hiszem, hogy a mélypontról vissza lehet jönni.


Ezt már úgy mondják, csoda: Kb. olyan, mint ami a Liverpool-al történt a 2005-ös BL döntőben.


Lehet hinni a csodákban, csak az olyan dolog, hogy vagy bejön, vagy nem.

2019. jún. 6. 10:09
 14/39 anonim ***** válasza:

"Ez az, amiben nem hiszek."

Látod? Csak ennyiben különbözünk, hogy én hiszek, te pedig nem. Vannak optimista emberek, akik soha nem adják fel, és bíznak a jövőben, és felállnak mindig, és mennek előre, tesznek a jobb életért, és vannak a pesszimisták, akik mindent sötétnek látnak, és feladják idő előtt. Ez fejben dől el, nem máshol.

2019. jún. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

Mesteri öngól volt, Kérdező.

Csoda, erre egy szimpla sportfordulatként aposztrofálod...

2019. jún. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Miért lett volna öngól?


A Liberpool-nak esélye sem volt a győzelemre. 0:3-as eredménnyel mentek szünetre.


Ami a második félidőben történt, az csoda volt.


Normál esetben a 0:3 egy ilyen meccsen lélektanilag mindenkit letör. Az angoloknak szerencséjük volt, ezért jöttek ki a mélypontból. Mondjuk az is igaz, hogy nem tudom mi zajlott le abban a 15 perces szünetben az öltözőben.

2019. jún. 6. 10:19
 17/39 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy soha nem sportoltál...

Maradj az öngyilkosság témakörnél inkább.

Ilyen csodák nincsenek, jó és rossz emberi teljesítmények vannak és azok együttállása.

2019. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Én csak 1 kérdést írtam ki öngyilkossággal kapcsolatban,de oda írtam mellé,hogy elméleti kérdés. De nem is azért mert figyelmet akartam másoktól,hanem mert mást akartam kideríteni. A gyakori meg törölte a kérdést de a választ megkaptam. Szerintem még ebben az évben megteszem.
2019. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

#18


Éppenséggel lehetőségem lett volna egy kisebb sportkarriert felépíteni, mivel tehetséges voltam. Pl. mikor felfedezték a tehetségem, akkor azonnal indítani akartak egy versenyen, de nem törődtem vele.

2019. jún. 6. 10:25
 20/39 A kérdező kommentje:

"Ilyen csodák nincsenek, jó és rossz emberi teljesítmények vannak és azok együttállása."


Hogyne lennének :D Nem is tudtad cáfolni a példát.


Na, később még visszanézek.

2019. jún. 6. 10:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!