Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Általában csak azért akarják...

Általában csak azért akarják lebeszélni az embereket az öngyilkosságról, mert sajnálják az illetőt, de maguk sem hisznek abban, amit mondanak?

Figyelt kérdés

"Ne csináld, az öngyilkosság nem megoldás" - mondják sokan.


Azt gondolom, hogy akik ezzel érvelnek, azok maguk sem hisznek ebben. Csak azért mondják, mert sajnálják az illetőt, de ők is jól tudják, hogy ez kamu. Tényleg van úgy, hogy az öngyilkossággal az ember jobban jár. Nem hiszek abban, hogy "lehet mindig változtatni". Van úgy, hogy egy ember végérvényesen elrontotta az életét, mint például én is.


Jobb lenne, ha inkább nem mondanának semmit, a "kegyes hazugsással" csak jobban éreztetik az emberrel, hogy egy semmirevaló.


2019. jún. 6. 08:39
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Hagyjátok már rá. Üljön a sarokban és sírjon, ha ezt élvezi. Feleslegesen meríti le magát bárki, aki egy ilyen bedepizett izére energiát pazarol.
2019. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

"Például micsoda hülyeséget írtál... 21 évesen :DDD Basszus, 21 évesen még az ember előtt az élet, az egy idióta, aki úgy gondolkodik, hogy vége."


És 30 évesen már vagy olyan bölcs, hogy kineveted a 21 évest, mert előtte van az élet. Én meg már 48 évesen nyugodtan kinevethetlek, mert 30 évesen még előtted az élet. És ennyi idősen te is kifogod nevetni a 30 éveseket, ha ilyesmin jár az esze.

Amúgy meg nem életkor függő, minden életszakaszban érezheti úgy valaki, hogy nincs tovább. Ez lehet magány, szerelmi csalódás, csúfolják, verik, vagy felnőttként a válás, a devizahitel, munkanélküliség, hajléktalanság, alkoholizmus, daganat, bármi.

Pl. 17 éves lány:

[link]

De én azt mondom, hogy 70 éves korodban vonj le következtetés utólag, és ne 30 évesen jósolj magadnak sötét jövőt.

2019. jún. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Tudod,aki meg akarja ölni magát az megteszi,és semmiféle segítség vagy orvos nem fog tudni segíteni. Ott van példának Chester. Sem a rajongók,sem a híresség,sem a családja nem húzta ki a depresszióból. Olyan problémái voltak,amiket nem tudott megoldani,így öngyilkos lett hátra hagyva a családját. Ezzel fájdalmat okozva egy egész emberiségnek. El kell fogadni az öngyilkosok döntését. Nem önzőségből teszik.
2019. jún. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

"Lehet, akkor viccből már inkább életben maradnék. :D"

Szerintem itt már senki nem szeretné ezt. :D

2019. jún. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Az mindegy, hogy ki mit akar. Az számít, én mit akarok.
2019. jún. 6. 16:43
 36/39 anonim ***** válasza:
Na, csak kijött a valódi személyisége. Majd ez a kérdés jusson eszetekbe, mikor legközelebb bedőlnétek a következő nyálas nyafikázónak, “brühühű, öngyi akarok lenni!”
2019. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Kezdettől vállaltam a személyiségemet. Ebben nincs semmi.
2019. jún. 6. 16:45
 38/39 A kérdező kommentje:

A topikot zárolom.


OFF

2019. jún. 6. 16:58
 39/39 anonim ***** válasza:

"Hagyjátok már rá. Üljön a sarokban és sírjon, ha ezt élvezi. Feleslegesen meríti le magát bárki, aki egy ilyen bedepizett izére energiát pazarol."


Ezt mondom én is. A kérdező naponta teszi fel az ilyen jellegű kérdéseit, tök reménytelen.

2019. jún. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!