Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a szülők, nagyszülők szájon puszilják a gyereket?

Figyelt kérdés

Ez konkrétan a családomban zajlik, nálam most ütötte ki a biztosítékot, ahogy láttam facen, hogy az öreg tata csókolózik a három evés kislánnyal.

Amúgy mindenki, anyuka, elvált apuka, nagyszülők szájon adnak puszit a kislánynak.

Persze ez nem újkeletű dolog, külföldön talán mèg általánosabb...de mennyire normális?

Anyukát még úgy ahogy elfogadom, de bennem undort keltő, hogy az apuka aki otthagyta a családot és új ribije van(tényleg az) és az öreg tata csomó, hosszú szajra puszit ad a lánykának. Higiéniai szempontból sem túl jó, de maga a látvány és a tudat bennem nagyon ellenszenvet kelt, én a csókot meghagynám a szerelmeseknek. De lehet én vágyok a maradi. Kíváncsi vágyok mások mit gondolnak? 21n


2019. júl. 2. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Állítólag normális de én sem helyeselem amikor a nővérem kislánya is kap a papától puszit a szájára aztán jön hozzám hogy én is adjak neki. Sajnos volt már ilyen végett problémáim a szám körül és megesett hogy enni se tudtam miatta. Mondtam már a nővéremnek is de szerinte ez természetes de kérdem én akkor az utcán is akármilyen szembejövővel is eljátszhatná ugyanezt nem?
2019. júl. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, és rá is szólnék ilyen rokonokra.
2019. júl. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk anyukám csinálja ezt a 13 éves unokahúgommal, mindig is visszataszítónak találtam és nem szeretem, ha nekem is így akar köszönni, pedig a keresztlányom és mindennél jobban imádom őt. Szerintem ez nem normális egyáltalán.
2019. júl. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem vélem van a gond, köszi a válaszokat. Jöhetnek még Vélemények. :)
2019. júl. 2. 09:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Még régebben olvastam, hogy pszichológiailag ez nagyon helytelen dolog. A lényeg az, hogy ezzel összezavarják a kisgyereket az emberi kapcsolatokról. Ugyebár szájon csókolni csak a párunkat kellene, hiszen az ajkak érintkezése intim és romantikus dolog. Ha a gyerek azt látja hogy mindenki szájon puszilja a másikat, azt hiszi mindenkivel így kell viselkednie akit kicsit is kedvel. Nyilván tini korban nem smárolja le a haverját a suliban, de akkor sem egészséges dolog.

Számomra visszataszító hogy mindenki szájon puszil egy gyereket, nálunk ez soha nem volt szokás hála istennek.

Exemnek született egy kishúga, náluk természetes dolog volt, hozzám is jött volna a pici mindig szájra puszit adni. Hát mondom szeretem őket, de nem szeretném végigsmárolni a családot egy 1 éves kislányon keresztül. Én rászoktattam hogy nekem csak az arcomra adhat

2019. júl. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, rohadt egészségtelen is!
2019. júl. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem helyeslem. Meg lehet és meg is kell tanítani nekik, hogy szájra nem adunk puszit. (Mi most pont ezt az időszakot éljük a kislányommal. Nehéz, mert látja apát-anyát -azért fura lenne, ha egyáltalán nem, vagy csak arcra adnánk egymásnak őelőtte-, és utánozni szeretné. Plusz csoporttársának az anyja szájra puszit ad a fiának, elirigyelte. )
2019. júl. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!