Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Saját hàz vagy èlmènyek?

Saját hàz vagy èlmènyek?

Figyelt kérdés

Adott 500 000 Ft bevètel, egy diplomás házaspàr.

Nyilván ezek vagyunk mi, a férjem szeretne egy hàzat venni, de ez engem megrèmít, mert belegondoltam abba, hogy életünk hàtralévő rèszèben fizethetjük a hitelt és spórolhatunk azért, hogy az alapvető dolgokat meg tudjuk venni. Ràadásul lassan gyereket is szeretnènk. ( a babaváró hitelből lenne az önerő nagy rèsze)

Budapesten dolgozunk, ezèrt ha vennènk, itt vennènk házat. /a több órás napi ingázásba semmikèpp nem mennèk bele, ezèrt semmikèpp nem jöhet szóba az agglomeràció)

Èn inkább megtartanám tartalèknak a kis pénzünket ès inkább laknèk albèrletben ès ha valami baj van, akkor lenne mihez nyúlnunk, illetve tudnànk közös élmènyeket szerezni. Ha nem kell azon gondolkodni h a törlesztőrèszlet mellett tudunk-e kiràndulni vagy el tudunk-e menni valahova kikapcsolódni pár napra.


Ti hogy vagytok ezzel?



2019. júl. 3. 15:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Abba is gondolj bele,hogy az albérletet is kikell fizetni minden hónapban, viszonylag nagy összeg megy el rá és x idő után sem vagy vele sehol, csak másnak kiadtad a penzt. Ezzel párhuzamban ugyanúgy kell fizetni a hitelt, viszont a saját hasznosra, a végén vagy egy házatok.

Gyerekkel pláne nem laknék albérletben.

Mi is a nagy lépes előtt allunk, és eszünkbe sem jutna alberletezni sok ideig. Amint befejezem a tanulmányaim, külföldre fogunk menni egy ideg gyűjteni. Biztosan nehez lesz és áldozatokat érdemel,de minden jó kilátásunk megvan és utána élvezhetjük a gyümölcsét, lesz saját lakásunk.

Persze nem mondom,hogy nektek is így kellene tenni, csupán elkellene gondolkodnod a lehetséges opciókon.

2019. júl. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Metionin ***** válasza:
Nekem egyértelműen a saját ház, mert albérletbe nem engednek háziállatot és lassan megkattanok állat nélkül. Ha akarnék gyereket, azt meg pláne nem vállalnám be albérletbe.
2019. júl. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Saját ház.


Albétletben az a gáz, hogy fizeted, fizeted, de nem a tiéd. Ha minden hónapban ki kell adnom 150.000 forintot egy lakásra, az legyen az enyém. Hiába 50-60 évesen lesz kinullázva, nyugdíjból majd jobban telik albira? Gyerek mit örököl?

Egy saját ház mindig érték, mindig ingatlan, mindig biztos pont.


Albiból bármikor kitehetnek, mert eladják, mert költözik bele a gyerek, mert stb. Kisgyerekkel pedig albit találni iszonyat nehéz. Hiába jár neked x idő a szerződés szerint (ha van), nagyon nagy rizikó jó helyet találni. (Közel a munkahelyhez, gyerekbarát).


Élményeket nem csak fizetős helyen lehet szerezni. Egy csomó hely van csak Bp-n. Ahova elmész kocsival, vagy tömegközlekedve, sétáltok és jól érzitek magatokat, vidékről meg csak nem is beszélve. Nem tudom milyen élményekre vágysz, amik egy hónapban meghaladhatják a 10-15ezret két főre.


Ha meg lejjebb kell adni, hát lejjebb kell adni, hogy a poronty biztos körülmények közé szülessen.


Vegyétek át, hogy mire mennyit költötök, és oldjátok meg okosabban. Menni fog ;)

2019. júl. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
85%

Igazán nem értem a kérdés lényegét: ketten kerestek fél miliót havonta, az évi 6 millió.

Havi 250 000-böl ketten normálisan meg tudtok élni, meg ennyit félretenni, az évi 3 millió, az öneröhöz szükséges 10 millió 3 év alatt megvan - nem pedig 10 év múlva!

2020. jún. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!