Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van egyre több fiatal...

Miért van egyre több fiatal az utcán hajléktalanságban?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik egyre több a fiatal hajléktalan, a 20on éves körüli. Kik ők? Intézetisek voltak? Drogosok? Miért nem lehet rajtuk segíteni? Miért nem dolgoznak?

2019. júl. 7. 16:17
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Hát igen. Egyébként az akinek nem volt munkaviszonya az alapból nem kap semmilyen segélyt. És 1 év munkaviszony után is csak 1 hónap ellátás jár.Attól nem kell félni, hogy segélyezve volna. Annak idején amikor elvégeztem a sulikat és nem találtam munkát, nem adtak segélyt nekem sem, pont azért, mert nem volt munka viszonyom. Ezek a fiatalok lazán kereshetnének mondjuk alpinistakánt több száz ezret 1 hónapban és ők inkább az utcán lófrálnak és isznak, elképesztő.


Arra a szőke srácra gondolsz, akit te is látni szoktál, ott szokott lenni a villamos megállónál, vagy a metró lécsőjénél, de az aluljáróban is látni fiatal csövi kinézetű, gyanús arcokat.

2019. júl. 7. 17:10
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

Igen, azt hiszem szőke. Már amennyire látszik a kosztól. Nem néz ki úgy, mintha halálos beteg lenne, szóval nem értem én se. Pl nálunk is felvesznek boldog boldogtalant és be is tanítják. Átlagosan rossz pénzért. Tehát pl élni lehet belőle. Sőt, az újak lassan annyit keresnek már, mint én a szakmámmal.


Úgyhogy aki akar, az meg tudja oldani magának, ha nehezen is. De olyan, mintha manapság már senki se akarna küzdeni semmiért.

2019. júl. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Akiket én ismerek Miskolcon, ők már a suli végéig sem jutottak, tehát szakma nélkül maradtak, ehhez még hozzá jön a cigányságuk is, és a nélkülözés, emiatt szinte utcán vannak nyáron, télen meg keresnek olyan helyet ahol nem fagynak meg.

Ami értéket meg pénzt összelopnak, kéregetnek, elmegy a drogra, van aki 26 évesen ott tart a sok öngyújtó gáztól, higítótól hogy az utcán megáll és összehugyozza magát, úgy széjjel van az agya nem tudja koordinálni a mozgását, szóval ennyire kicsúszhat egy ember alól az élet, ha "jó társaságba" kerül, és mivel így telnek a napjaik, többnyire az utcán is halnak meg, egykori haverom egy bokorban végezte légzésbénulással amit a gáz okozott.

2019. júl. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag, ha nincs valakinek állandón bejelentett lakcíme úgy nem lehet munkát vállalni. Én úgy tudom. Lehet ez az oka, de amúgy ötletem sincs. Sokan beleragadnak a drogba, már egész fiatalon. Ahány ember, annyi történet elképzelhető sajnos.

Bármi állhat a háttérbe, nem ítélhetjük meg így csak egyszerűen őket. A drogozáshoz is elég egyszer egy rossz döntés, akik intézetben laktak azok meg szegények kitudja. Kidobják őket 18 évesen, se lakhely, se végzettség, se munka. Oké, ha valaki akar tenni valamit fog is tenni, de aki már alapból úgy, olyan körülmények közt nőtt fel, ahogy attól nehéz elvàrni, hogy helyesen döntsön és tudjon cselekedni. Lehet van valami depressziója is a legtöbbnek, hiszen nem volt egy leányálom a gyerekkoruk.

2019. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igen szörnyű, ezért képedek el a látványtól, nem csak Miskolcon vannak ennyire lecsúszott cigányok vagy ép nem cigányok (BP: - Hős utca, 1 villamos vonala, stb. stb, csak ezek mostanában a cikkekben megjelent helyek megnevezései, de már az Örs is bele van sorolva ami meglepő). Tulajdonképen, igen, ha nincs lakcím azonosító nem tudnak felvenni, bejelenteni, viszont lehet találni még mindig feketéztetőket, csak ahhoz meg ügye kapcsolat is kell, hogy megbízható legyen, mert azok se, szerződést, se semmit nem adnak a munkába állásáról, tehát úgy fizet, vagy nem fizet, ahogy akar. Viszont ott vannak a szociális munkások, akiknek meg az volna elvileg a munkájuk, hogy ezeknek az embereknek segítsen a munkába állásban és a társadalmi életbe való visszavezetésbe. Ők hol vannak?
2019. júl. 7. 18:50
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

Vannak olyan cégek amik biztosítanak lakhatást.

Lehet kérni város alapú lakcím kártyát is. Vannak megoldások, csak utána kell járni.

De az tuti, hogy ha én egyszer bármi okból utcára kerülök és nem találok sürgősen rá megoldást hát inkább ölöm meg magam, mint azt a lecsúszott életet éljem.

2019. júl. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A szociális munkások a gyerekeken segítenek főként, nem felnőtt emberen az utcán, akiknek látják a kezében a piát elsősorban. Mondjuk akkor igen felmerül a kérdés hol voltak, amikor ezek az emberek még gyerekek voltak. Hát sajnos erre lehet csak egy ilyen közegben dolgozó ember tudna világos választ adni. Meg maga az ember, akiről épp szó van. Borzasztó a helyzet. Én mindig úgy sajnálom őket télen, a nagy hidegben. Már az aluljárókban sem aludhatnak, amu persze egy részt érthető! Csak basszus szegények sehova nem tudnak menni, mert megoldást senki nem nyújt nekik, de elvárják tőlük hogy ne legyenek ott, ahol.
2019. júl. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Tudtommal vannak utcán élőkkel foglalkozó szociális munkások, akik erre vannak kiképezve, amennyire lehet a gondozások, ellátásuk (iratok egyéb papírjaik pótlása, munkához való juttatás stb.), csak valószínű elég kevés és sok hajléktalan nem kér belőlük, a fiatalok meg a fene sem tudja hogy veszi, vagy használja ki ezt a lehetőséget. De az Örsön lévő srác, úgy látszik sza.rik az egészbe, mert évek óta ott kéreget, de szörnyű.
2019. júl. 7. 19:14
 19/20 anonim ***** válasza:
Régen meg lehetett adni állandó lakcímnek egy hajléktalanszálló címét, hogy most mi a helyzet, nem tudom. Oda küldték nekik a hivatalos leveleket, nyugdíjt. Valószínűleg most is így van amúgy. Tehát a munkába állásnál ez nem jelenthet hátrányt. Főleg, hogy tényleg vannak helyek, ahol munkásszálló is van. Inkább drogozás állhat a háttérben a fiataloknál.
2022. okt. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ennyit erről, mikor valaki azt mondja, hogy á, a füves cigi nem számít drognak, az semmiség. Ez nem így van, az is elveszi az ember józan eszét, van olyan ismerősöm, aki "csak" füvezik, évek óta nem dolgozik.
2022. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!