Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetek így extrovertált?

Lehetek így extrovertált?

Figyelt kérdés
Mi tagadás, eléggé önbizalom hiányos vagyok. Viszont valahogy kezd kimeríteni az otthon ülés. Szívesen beszélgetnék, ismerkednék.

2019. aug. 8. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem extro/introvertáltság. Ez csak egy címke ami semmit nem jelent de címke szerint soha nem szabad élni. Nem introvertált vagy, csak önbizalomhiányos. Foglalkozz magaddal, olvass könyveket és a mentális egészségeddel. Az önbizalom és önszeretet nem egy nap alatt alakul ki, de megéri rálépni az útra mert te magad múlsz rajta és a boldogságod.
2019. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az extroverált és introvertált szót nem arra hansználjuk, hogy mennyire vagy kényelmes szociális helyzetekben és hogy kezeled a különféle interakciókat, hanem hogy alapvetően milyen közegben érzed jól magad.


Mondok egy példát:

Barátnőm annyira extrovertált, hogy mindig valakivel van. Ma is találkozott egy barátnőjével. Majd intézett pár dolgot. Ismételten találkozott egy barátnőjével, majd egy másik barátnőjével is. Szó szerint folyton emberekkel veszi körbe magát és ha ezt nem teheti meg akkor rosszul érzi magát.


Ő extrovertált.


Én introvertált vagyok. Maximálisan kényelmesen érzem magamat más emberek társaságában és szeretek új érdekes emberekkel találkozni stb... de van egy egészséges távolság tartásom. Azaz nem bírok éjjel nappal másokkal lenni. Kell egy kis személyes idő, amikor otthon vagyok vagy éppen konditeremben ... akárhol ahol egyedül lehetek a nyugalomban.


Szóval az extrovált/introváltság témához köze sincs a kérdésednek. Amúgy meg az introvertáltak nem akarnak extrovertáltak lenni sem fordítva.


Kb olyan lenne a kérdés, hogy "Megszerethetem a Pespszit, ha Coca cola fan vagyok?"


Persze, de minek tennéd ha az egyiket szereted, a másik alternatívát meg utálod...


Szóval ez inkább magány és önbizalom hiány téma. Ne keverd a fogalmakat.

2019. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2-es Szerinted inkább introvertált vagyok?
2019. aug. 8. 19:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni.


Akkor derül ki ha egészséges önbizalommal és önértékeléssel kimész a világba és megkapod a lehetőségeket egy normális szociális életre.


Majd hogy azzal mit kezdesz dönti el, hogy az vagy-e.


Sokan vannak akik extrovertáltak lennének, csak nincs meg a lehetőségük hogy azok legyenek így introvertáltnak hívják magukat...


... de amúgy is teljesen mindegy mi vagy. Ezek csak cimkék. Az számít hogy érzed jól magad.


Csak ne hajtogasd, hogy introvertált és extrovertált mert nem azt jelenti mint amit gondolsz.

2019. aug. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!