Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az àruhàzban mikor bevàsàro...

Ha az àruhàzban mikor bevàsàrolok a biztonsàgi ör megvàdol hogy loptam akkor köteles vagyok megmutatni neki mindent amit kér?

Figyelt kérdés
Tegyük fel azt àllitja làtta én loptam. Természetesen nem mutattok meg neki semmit. Mi történne?? Egyszerüen csak kijövök mert nem loptam?? Vsgy egy ilyen esetben mi lenne az eljàràs?? Fogva tarthatnak??

2019. aug. 10. 08:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ok nélkül nem szivatnak, sőt... Egyszer önkiszolgáló kasszánál kifelé becsipogtam. Biztonsági őr kérte, hogy mutassam meg neki a szatyrom tartalmát. Megmutattam. Meglátott benne egy terméket, amire mondta, hogy az mindig becsipog és már mehettem is tovább. A blokkra rá se nézett, hogy valóban kifizettem-e (természetesen igen, de ezt ránézésre nem tudhatja).
2019. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Én nem mutatnám meg neki. Bemennék vele akárhova, de megvárnám a rendőröket, csak nekik pakolok táskát. Ha lehet, valami hivatalos papírt is szereznék, hogy az őr egy csődtömeg, én meg nem lopok.
2019. aug. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
17%

Egy kis jogszabály olvasás nem árt soha.

Hála a magassagos törvényhozásnak ma az általános bolti lopás max szabálysértés ( 50.000ft-ig) Btk 370.

A vagyonőrnek ez miatt nincs joga senkit visszatartani , kivéve ha bizonyítéka van. És az nem az hogy ő úgy látta...

Nincs olyan hogy hátrakiséri ... nincs olyan higy megfogja a kezét, nincs olyan hogy a táskájában kotorászik. Főleg nem ellenkező nemű esetében . van csomagatvizsgalas, van ruházat átvizsgálás és van motozás. Pl motozást csak rendőr csinálhat . Portán pl egy gyárba joga van ruházatot csomagot átvizsgálni mert a dolgozó szerződésében benne van, úgymond elfogadja. Rendezvény be lépésekor is joga van ruha és csomagatvizsgalasra mert a résztvevőnek el kell fogadni a házi rendet ha nem akkor nem megy be.

De “bolti lopásnál” max megkérhet hogy mutasd meg , ha nincs kedved nem mutatod. Ha nem loptál a legjobb alázás ha hangosan visszakérdezel: én tolvaj? Nézze meg a táskámat , mindenki előtt . És ugye ha nem talál semmit akkor jó hangosan : szégyellje magát hogy hamis vádol ! Ezt mind úgy higy minél több vásárló lássa , hallja. Elkérheted a vásárló könyvet és panaszt tehetsz . Semmiképp ne menj sehova vele, mert az a többi vásárló szemében beismerés.

Illetve ami mindig használ az a rendőr hívás. Azt nem kockáztatják mert a hamis hívásra feleslegesen kivonuló rendőrség megjegyzi és a sokadik ilyen után le szrják majd amikor valóban bajba lesz az őr.


Nagyon fontos tudni, az őr ugyanolyan civil embert mint te. Egyetlen hajszállal sincs több joga mint neked . Semmivel.

Csak nagyon sok őr Chuck Norrisnak és Colombunak képzeli magát és fogalma sincs a jogról .

2019. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%

Azárt nem úgy van, hogy csak elsétálok, ezt mondja a jog:

"Célszerű az elkövetőt felszólítani, a lopás megtörténte után, hogy a helyiséget ne hagyja el, és ha ennek nem tesz eleget elé állni oly módon, hogy nincs vele fizikai érintkezés. Amennyiben a személy

az intézkedővel szemben erőszakot alkalmaz (pl. szándékosan félre löki, megtaszítja, vagy

megfenyegeti) – rablás bűncselekményt követ el, hiszen a lopott dolog megtartása érdekében alkalmaz erőszakot."


Idáig még nem tisztázott a tényállás, a dolgok ennek érdekében történnek....

2019. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

#14 teljesen igazad van. Ahogy írtam én is ha bizonyítéka van. Tehát ha biztos a lopás . Én arra az esetre gondolok amire szerintem a kérdező is, hogy amikor az őr csak random rámegy valakire. Pl a kinézete miatt vagy mert tetszik neki vagy mert fizikailag gyengébb vagy csak simán szemét. Ahol egyértelmű a lopás mert konkrétan látta , kamera felvétel van róla vagy látszik pl a zsebébe ott joga van a lopott dolgot visszatartani .

Én mindenképp az erőszak mentes megoldás híve vagyok ezért is írtam az őr verbális “megszégyenítését” az ártatlanul megvádolt esetben . Nyilván ha valóban lop valaki azt semmilyen formában nem védem . Remélni tudom csak hogy a kérdező nem lopáshoz használható praktikákat gyűjt

2019. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
66%

Én 2 dologért szólaltam meg:

itt néhány válasz azt mondja (sugallja), hogy nem motozhat meg, nem tarthat vissza, azaz el lehet sétálni.

Így, ebben a formában (anélkül, hogy bárkit megsértenék), az van, hogy szabad a vásár, lehet lopni.

Mert mire a rendőr előkerül, hisz elmentem, és árkon-bokron túl lehetek.

Egy eset tanúja voltam: amit látott a felvigyázó kamerán:

Emberünk előhúzta mobiltelefonját és a polcról levett telefontokba tette. Néhány másodperccel később azt is látta, emberünk zsebrevág valamit.

Ez idáig egyértelmű, de többet nem látott az őr, mert emberünk úgy mozdult, hogy a továbbiak takarásban voltak.

Hogy a telefont tokkal vagy anélkül, vagy a régi tokjával azt nem.

Amikor eljött a kasszától, akkor kezdődött kezdődött az összevitatkozás, mert a telefontok nem volt a számlán.

Bonyolította a dolgot, hogy emberünk erősen ittas volt, ordítozott is rendesen.

Ember legyen a talpán, aki a szóváltásból igazságot tud tenni.....

2019. aug. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!