Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rosszul neveltek volna engem...

Rosszul neveltek volna engem a szüleim, amiért udvariasnak neveltek?

Figyelt kérdés
Egy külföldi székhelyű cég magyar leányvállalatánál dolgozom. Itt mindenki nagyon trendinek és korszerűnek akar látszani, de úgy hiszem, átestünk a ló másik oldalára. A múlt héten két olyan élményem is volt, ami elgondolkodtatott. Az egyik irodába nemrég (július elején) került két fiatal (huszonhat-huszonhét év körüli) kolléganő. A múlt hét során mindkettőtől kioktatást kaptam. Amikor egyik nap mentem az ebédlőbe, az egyik hölgy pont akkor ért az ebédlő ajtajához, amikor én. Udvariasan megálltam az ajtó előtt, s mutattam a kezemmel is, hogy menjen be előttem. Ő nem ment be, hanem leállt velem veszekedni. - Miért akar engem előreengedni? - Azért, mert kettőnk közül Ön a hölgy, s ezt így illik. Így tanultam a szüleimtől. Hölgyeket az ajtóban mindig előre illik engedni, kivéve a kocsmában, ahol repülhet a kés. Ott a férfi megy elől.- Nem tudom, hányadik századból való könyvből nevelték magát a szülei, de én kikérem magamnak, hogy a nőt lássa bennem. Menjen előre maga, és még egyszer meg ne próbáljon velem ilyen előreengedős, hímsoviniszta játszmákat játszani. - Bevallom, megszeppentem, s ijedtemben beléptem előtte. Ő parancsolt rám, mi mást tehettem? Ugyancsak a múlt héten rendkívüli meeting volt a tanácsteremben, a cég összes irodai alkalmazottját összehívták. Lehetünk vagy harmincan. De a tanácsteremben csak 26 szék van az asztal körül. A két új hölgy (meg még három férfi kolléga) késve érkezett, nekik már nem jutott ülőhely, megálltak a fal mellett. Bennem megint működésbe lépett az udvariasság reflexe. Felugrottam az ülőhelyemről, és mutattam az egyik hölgynek, hogy üljön le, átadom neki. Ő vasvillaszemekkel nézett rám. - Miért akarja átadni? Milyen hátsó szándéka van ezzel? - Higgye el, semmilyen, de ezt tanultam a szüleimtől. Idősebbeknek és hölgyeknek illik átadni az ülőhelyet, nem szabad nézni, hogy ők álldogálnak, amíg én ülök. A villamoson és a buszon is ezt csinálom. - Hagyjuk már ezt a kispolgári etikettet. Maga nekem ne adja át a helyet csak azért, mert én nő vagyok. Ez engem megaláz - mondta az egyik nő a kettő közül, a másik meg bőszen bólogatott. Mi mást tehettem volna, visszaültem a helyemre, a két nő meg végigállta körömcipőben a két és fél órás meetinget. Azt is hallottam az egyik munkatárstól, hogy minden férfival így viselkednek. Amikor a cégvezető apukája (egy végtelenül kedves, nyolcvan körüli öreg bácsika) bejött, mert a fiát kereste, véletlenül ehhez a két hölgyhöz nyitott be. Régimódi udvariassággal bemutatkozott, és kezet akart csókolni az egyik hölgynek. Az elrántotta a kezét, és ezt sziszegte: - Perverz vén disznó! - Szegény bácsi azt se tudta, hogy meneküljön ki onnan, s elmesélte a fiának is az esetet. Én nagyon elgondolkodtam azon, hogy milyen világban élünk, merrefelé megyünk. Azt, hogy egyre szívtelenebbek az emberek, már régóta látom. De hogy egyre modortalanabbak és gyanakvóbbak, s a szimpla udvariassági gesztusok mögött is olyasmit tételeznek fel, ami nekem eszembe sem jutna, most kezdem észrevenni. Hol nőttel fel ezek a nők? Hol tanulták ezt a viselkedést?

2019. aug. 10. 13:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
95%
Igen, ez egy sztori. Nem kamunál az a fontos, hogy MIT mond, nem hogy hangulatfestő szavakkal színesítse a sztorit. A nők szövege tipikusan az, amit a pasik képzelnek, hogy mondanának. Aki meg ilyen agresszív, az nem marad ott meghallgatni, hogy béluska miért álelőzékeny.
2019. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Hm, lehet, hogy benéztem, és direkt trollkodsz, kérdező? Ez esetben viszont egész jó, le a kalappal. Nem akarsz írni a modoros.hu-ra? :)
2019. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
vagyis most már utolsó előtti
2019. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Örülök ennek a két kommentnek. Remek illusztráció. Erről beszéltem. Miért lettek ilyenek a nők? Miért lettek gyanakvók? Kamut szimatolnak mindenütt. Ha előreengedem, biztosan azért, hogy a hátsóját nézegessem. Eszembe se jutna. Minek nézegessem? Gyanakvás, gyanakvás, gyanakvás, ez a fő mozgatórugó. Minden férfi aljas rinocérosz, minden kérdező troll és kamugyártó. Jó így élni? Örökös gyanakvásban és rosszindulatban? Mindenkiről mindig csak a rosszat feltételezni? Mi lenne, ha életetekben egyszer a jót is megpróbálnátok feltételezni valakiről? Összedőlne a világ.
2019. aug. 10. 14:10
 15/28 anonim ***** válasza:
52%
:DDD
2019. aug. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Vajon 100 emberből hányan tudják, hogy ez egy kamu szöveg, és hányan dőlnek be neki? A magyartanár énemet nem hagyja nyugodni ez a kérdés :)
2019. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Legalább van min rágódnod ebben az unalmas nyári szünetben. Jézusom, tanár és ez is gyanakvó? Gyanakodjunk mindenre és mindenkire!!! Ez a jelszó! Van egy jó film, pont erről szól. A gyanakvó nők klubjáról. Címe: Mamák lincshangulatban.
2019. aug. 10. 14:28
 18/28 anonim ***** válasza:
94%
Papák lincshangulatban nincs? Mert én férfi vagyok.
2019. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Azt Te csinálod most élőben. Egyszerre készül a filmforgatókönyv és a film.
2019. aug. 10. 14:40
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem magyartanárként az érdekel, miből tudom, hogy kamu. Mert megindokolni nem tudom, de üvölt, hogy kamu.
2019. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!