Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fogok ki rendszeresen...

Miért fogok ki rendszeresen nem őszintén kommunikáló embereket? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha bárkivel bármilyen kapcsolatot kezdeményezek, kapcsolat elején meg szoktam említeni, hogy ha bármi probléma van, akkor szóljon, mondja el, beszéljük meg.

Van aki megvárja, míg felgyűlnek benne sérelmek, évekig őrizgeti őket és például az adott esemény bekövetkezése után 3 évvel megtudom, hogy "amikor 3 éve ez és ez történt az annyira rosszul esett nekem és úgy fáj"... Olyan is van, amikor mások előtt támad rám az illető a sérelmeivel, hogy neki mi baja van velem, jellemzően régen elmúlt dolgokat hoz fel. Nem négyszemközt teszi, hanem ilyen módon.

Volt amikor egy harmadik személy velem kapcsolatos viselkedéséről beszélgettünk valakivel kettesben, az illető is teljesen fel volt háborodva azon, amit velem tettek. Nem telt el egy fél óra sem, amikor szóbakerült a téma társaságban, az illető teljesen magából kifordulva támadt rám, hogy "igaza is van az adott embernek hogy így viselkedett veled"

Számos esetben élem meg, tapasztalom, hogy emberek viselkedése pillanatról pillanatra változik meg, amit egyik pillanatban állítanak, mondanak, annak ellenkezőjét mondják a következő pillanatban. Tapasztalom azt is, hogy sok esetben csak gondolnak valamit a másikról és aszerint cselekednek, de nem győződnek meg arról, hogy a másik mit gondol az adott témáról. Felületesek.

Párkapcsolat esetén is kifogtam olyan partnert (ez mondjuk részben tartozik ide) aki ha problémája volt, akkor elkezdett sírni, rosszkedvű lett és nekem ki kellett találni vagy nagy nehezen kiszedni belőle mi a probléma, mi történt, mi bántja, stb...



2019. aug. 10. 18:46
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudok róla, hogy bárkit is ismernék élőben, ilyen módon azt sem lehet tudni, én miben vagyok kezdeményező, vagy miben nem.

2019. aug. 11. 05:34
 12/21 anonim ***** válasza:
#10, lehet, hogy így van. Kivétel nélkül mindenki játszmázik néha. Nem feladatom a kérdező felett pálcát törni, és látatlanban megítélni az ő kommunikációját.
2019. aug. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Milyen módszerek segítenek a minél tisztább kommunikáció, a játszmázások felismerésében és elkerülésében vagy szakszerű lereagálásában?
2019. aug. 11. 09:19
 14/21 anonim ***** válasza:

Tiszta kommunikáció:

Segít az ítélkezésmentes, érzelmeket megfogalmazó kommunikáció. Tehát:

-nem ítélkezünk más felett, mert nem a mi feladatunk

-nem adunk tanácsot, javaslatot, csak ha megkérnek rá

-nem mászunk bele más magánéletébe és a sajátunkat sem adjuk ki, lásd pl. a konfliktusba való belefolyást

-vállaljuk az érzéseinket, azaz nem "te r**hadt p**csa", hanem "Ez k**aszott s**rul esik b**zalak szájba" :DDD

-vállaljuk a gondolatainkat, tehát nem "jó a hajad (egy madárcsaládnak)", hanem "Én úgy érzem, ez nem áll jól neked." Fognak ezért is utálni, de szintén itt ismerhető fel, hogy ki szeret téged és ki használ arra, hogy azt mondd neki, amit hallani akar. Múltkor egyik barátom az új hajamra azt mondta, hogy azon gondolkodik, kimegy hányni. :DDDD És nem sértődtem meg rajta, hát most istenem... :D Akkor hányjon. :D

-nem vigyorgunk, mikor rosszul érezzük magunkat


Azért írok sok helyre káromkodást, mert mivel 10-ből 9 ember káromkodik, mint állat, ezért így sokkal érthetőbb, emberközelibb és életszerűbb a legtöbb embernek.


Játszmázások felismerése: akkor érdemes első körben gondolni a játszmákra, mikor érzed a másik megnyilvánulásának hatására, hogy valamit csinálnod kell vagy úgy felk*r már megint, hogy legszívesebben egy kampót akasztanál a r**hadék orrlyukaiba és annál fogva akasztanád fel, majd inkvizítort megszégyenítve küldenéd a pokolra. Előbbi azért van, mert a másik magatartási megnyilvánulásának hatására egy impulzus keletkezik benned, éppen ezért manipulációs technika ez is. Utóbbinak az az oka, hogy a játszmákat ha kimondva nem is, de már észrevetted nagyon régen, csak nem akartad észrevenni, elfojtottad az indulataidat és egyre nehezebb továbbra elfojtani.


Elkerülés: elkerülni a szó szűkebb értelmében nem lehet. Olyan értelemben el lehet kerülni, hogy ha elég sok játszmába nem mész bele, akkor egy idő után le fog állni, mert nálad nem működik az ő technikája, ezért nem is fogja forszírozni. Ezért egy idő után egyre kevesebb játszmát kell kezelned.


Játszmák kezelése: nem kell belemenni. A sírós példánál úgy írtam szó szerint, ha jól emlékszem, hogy "felnőtt ember, majd mondja, ha akarja". Ez az egyik dolog. A kulcs itt is az impulzus: észleled, hogy olyan erejű impulzus van jelen, ami adott helyzetben indokolatlan, és pontosan az indokolatlanság miatt nem mész tovább az ésszerűségnél. Tehát: nem könyörögsz, a szurkálódásra bizonyos mérték alatt nem reagálsz, ha túllép egy ésszerű szintet, akkor visszautalok a tiszta kommunikációra. A másik dolog, ami nálam nagyon jól bevált, hogy a beszélgetést ilyenkor lezárom. Mondok egy példát:

-Jaaaj, olyan nehéz ez a táska (ami van vagy 10 kiló).

-Tudom, mintegy 40 kiló pluszsúllyal megyek én is.

És lehet, hogy kegyetlenségnek tűnik pasiként nem átvenni, de amikor 40 kilót cipelek magammal a hátamon, vállamon, a két kezemben, sőt még a nyakamba akasztva is, akkor nem vagyok hajlandó átvenni vagy cserével szerencsétlenkedni, miközben majd' kettétörik a gerincem. Ez nem önzőség, hanem önbecsülés kérdése.


Ha esetleg van kérdésed, akkor nyugodtan tedd fel. :)

2019. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Még annyit mondanék, mert kötelességemnek érzem ezt elmondani.

Azzal, hogy a kommunikációdat ilyen módon változtatod, a következőket vállalod:

-a könnyebben elmismásholható passzív agresszió helyett gyakoribb nyílt konfliktusok

-úgy fognak utálni, mint a k**vaélet. Engem is utálnak sokan, de úgy, hogy huhúúúú... :D Szerintem azért élek még, mert törvénybeütköző dolog embert ölni. :D A tiszta, nyílt kommunikáció csak az oktatófilmeken eredményezi azt, hogy mindenki vigyorog és te vagy az ász. Nem. Óriási változások fognak végbemenni a baráti körödben. Sokan fognak otthagyni a francba, akik viszont a barátaid és szeretnek, ők örülni fognak a változásnak. Nekem kevés barátom van, de tűzbe mennének értem, és én is értük.

-ez az egész kihat a kisugárzásodra. Ezért bemutatkozásoknál gyakrabban fogod érezni, hogy tartanak tőled, mert sokkal erősebbé és határozottabbá válik a fellépésed. Ez sokaknak, pláne mivel nő vagy (Ugye? Úgy emlékszem, írtad valahol), nem fog tetszeni. Ezt le kell sz**ni telibe. Nőként is jogod van erősnek, határozottnak lenni, nem kell a környezeted csahoskutyájaként tengetned a mindennapjaidat. Múltkor az egyik barátnőm pl. elküldött valakit a francba, mert irdatlan bunkó volt vele, és elkezdték szidni, hogy annyira "nem nőies", ha egy nő üvölt. Na nekem se kellett több, én még meg is öleltem ezt a barátnőmet, mert hatalmas bátorság kellett ahhoz, amit tett és nagyon büszke voltam rá. És teljesen jogosan akadt ki, én is üvöltöttem volna.


Aztán a közeg is átalakul, ami körbevesz. Pozitív irányban. Nagyon inspiráló, mikor látom, hogy a barátaim, a családom nem álszentkedik, nem képmutató, mernek boldogan élni. És ez motivál engem is, hogy jól csinálom, amit csinálok. Egy életem van, ezt az egy életemet élhetem boldogan vagy élhetem boldogtalanul. És érdekes, mert pl. amit az a barátom a hajamra mondott, abszolút nem lehúzó, nem sértő egy ilyen közegben. Én inkább ezt úgy mondanám, hogy ez a korlátlan nyitottság közöttünk. Egy csodálatos repülésként élem meg az egészet, mert ahogy kinyílok, ahogy egyre őszintébb vagyok magamhoz és másokhoz, a boldogságnak eddig ismeretlen dimenziói nyílnak meg előttem azáltal, hogy le merem sz**ni, mit gondolnak rólam. Elképesztő érzés, mindenkinek meg kéne élni, de ezért dolgozni kell.

2019. aug. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A nyílt játéknak van egy óriási előnye: mindig tudod, hogy ki vagy benne. Sokan nem fognak veled beszélni, de aki fog az értékes és minőségi lesz. Nem kell mindenkinek megfelelni, sokszor elég elkerülni a rossz társaságot.
2019. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%

A 86%os teljesen igazat beszél és alá tudom támasztani tapasztalattal a szavait.

Az 56%os simulékony modorú, és pont ő a játszmázó típus.

2019. aug. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Bocsánat, 84%os. De a többit tartom.
2019. aug. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Mindenki játszmázik valamennyire. Tényleg érdekel, hogy miért simulékony modorú?
2019. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ja látom, hogy már az előbb is te voltál aki pontosan tudtad milyen vagyok, továbbra is sajnálom, hogy ilyen életed van és remélem hogy tudsz majd rajta változtatni.
2019. aug. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!