Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg "proli" lennék? Többi...

Tényleg "proli" lennék? Többi lent.

Figyelt kérdés

Néhány napja iszogattam egy régi haverral és ő mondta azt,"hogy egy fiatal vagány srácból egy öregedő proli lettem".


Akkor elengedtem a fülem mellett a megjegyzést,de eléggé megbántott vele.


Igazából sose gondoltam proliként magamra.


29 éves vagyok gyárban dolgozok,az egyetemet otthagytam annak idején.


Jelenleg egy kicsi önkormányzati lakásban lakok a városban egyedül,amit egyszer majd szeretnék megvásárolni az önkormányzattól.


Szeretek kertészkedni.

Van egy kis kertem a városon kívül,a hétvégéimet szeretem ott tölteni.


Évente egyszer azért egy hosszabb külföldi utat meg ejtek.


Feleségem gyerekem,eltartottam nincs,autóval se rendelkezem.Hitelem tartozásom sincs.


Igyekszem minden hónapban picit félre tenni spórolni.


Szerintetek is proli vagyok?



2019. aug. 11. 09:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
41%

Nem olvastam végig a válaszokat.......... Egy kettőből lejött, hogy már megint csak 2 fokozatot lát a magyar, a 8 általánost meg az egyetemet. Kérdező írja: Otthagyta az egyetemet. Erre írja valaki, hogy igen aki nem ilyen végzettséggel van, hanem 8 általánossal.... Szerintem aki a felsőfokú oktatásba megy érettségije kell, hogy legyen!

Akkor sorolom: Van az általános, aztán a szakmunkás képzés (egy szakács például nem lehet hülye gyerek), következik a szakközép (szakgimnázium) ami szakmát+ érettségit ad, aztán még rá kell tanulni 1 vagy két évet (például: autószerelő = gépészeti szakon végez 4 évet, aztán még egy évet rátesz, hogy meglegyen a szakma). Köv. gimnázium. Aztán van ugye a mindenható felsőoktatás. Magyarországon innét számít embernek a fiatal! Azért az itt felsorolt alsó ill. felső szint között van még jó pár fokozat. Fura, hogy itt a gyakorin ezt egyáltalán nem veszik figyelembe. Miféle szemlélet ez?

2019. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a barátod használja rosszul a proli szót. Nem attól nem proli vki, hogy egyetemre jár meg gazdag meg különleges életet él. Nem attól vagy proli, hogy nem mászkálsz ide-oda és szeretsz kertészkedni.
2019. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz azzal, ki mit mondd.

Pláne, mert egyre divatosabb lesz a prolizás.

2019. aug. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hm, egyre többen "proliznak", talán bizony jól élnek és szaporodnak kitartott, élősdi naccságos uraink a "paraszt" zsírján.....


Haverod magát minősítette, ugye nem akarsz többet találkozni vele?


A proloiság nem pénzfüggő dolog. A mai rongyrázó milliomosok között is rengeteg a "proli", ami úgy látszik nem egészen ugyanazt jelképezi az emberek számára. Sokan a vagyoni helyzettel, iskolázottsággal kötik össze, holott szerintem másról van szó. Én ha prolira gondolok, egy slampos, nemtörődöm, rendetlen, piszkos és trágár, hangos, lumpen, a jó ízlést, szépérzéket, jómodort teljesen nélkülöző alak jut eszembe kb. Ettöl még lakhat egy giccses, nagy, kacsalábon forgó palotában.

Úr pedig az, aki "úrként" viselkedik, tehát nemes belsőt takar, jómodor, igényesség, finom viselkedés. Szintén függetlenek az anyagi helyzettől.

2019. aug. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, azzal a kiegészítéssel, hogy szerintem 29 évesen még csak „öregedő” sem vagy. ;)
2019. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A panelban lakó, az proli. A tanyasi az paraszt, még jó, hogy a kertesházakban csak urak laknak.

De mivel külömb egy kertesház? Mert van kertje és ki lehet ülni kávézni, napozni? Ezt az erkélyen is megtehetem, bár valóban, a kert tágasabb. De kertesben is ugyanúgy lehetnek idegesítő, proli dolgok..pl az állandó kutyaugatás, egész nap kukucskáló szomszéd, stb...

2019. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!