Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg több tízezer annyira...

Tényleg több tízezer annyira kövér nő van hazánkban, hogy ki sem tud jönni a lakásából?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam ezt a statisztikát,de nehezen hiszem el.Én egy ilyen hölgyet sem ismerek.

2019. aug. 12. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk pont azért, mert nem tud kijönni a lakásból?

Amúgy láttam már pár olyat, aki alig tudott járni, és el se fért ott, ahol normál emberből kettő kényelmesen. Rossz volt nézni, ahogy láthatóan szenvedés volt számára a járás és a levegővétel is.

2019. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Tízezresre nem raknám ezt a számot, de biztos van pár ilyen ember.
2019. aug. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kizártnak tartom.

Talán az USA-ra igaz ez (250 milliós ország!), és onnan vették át a cikket, te meg elsiklottál efölött.

Vagy általában beszéltek azokról, akik nem tudnak kijönni a lakásukból, mert olyan nehezen járnak. Bár még így sem hiszem el, hogy Magyarországon ennyien lennének.

Ha interneten olvastad, írd meg a linkjét.

2019. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Neten olvastam,de már nem emlékszem rá,hogy milyen oldalon.Azért írtam ki a kérdést,mert volt pár extrém kövér barátnőm,de mind dolgozott,közlekedett,nagyjából normális életet élt.Voltak azért nehézségeik,de párban megoldottuk.Ennyire kövér nem volt,hogy ki sem tudott jönni a lakásból.
2019. aug. 12. 11:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy valaki a lakásból se tudjon kijönni 200+ kilósnak kell lennie, nem hiszem, hogy ilyen sokan lennének.
2019. aug. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
200+ nő pár száz van Magyarországon.
2019. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha beleszámolták a sok rakottszoknyás visszeres cukorbeteg öregasszonyt is, akkor van annyi. De ott nem feltétlen a súly az extrém, inkább a mozgóképesség alul méretezett.
2019. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a „házból sem tud kijönni” dolognak sokkal inkább egy „házból sem mer kijönni” jelentése van szerintem. És nem csak nők, férfiak is.


Tehát:

[link]


Azaz: 250 ezer csak műtéttel menthető túlsúlyos emberünk van, csak 42%-uk inaktív. Azaz nyugdíjas/tanuló/gyermeket nevelő. Vagy olyan, aki tényleg semmit nem csinál, tehát nem regisztrált munkanélküli.


A teljes népességen belül ugyanez az arány 38%


Azaz 4 százalékponttal magasabb az elhízottaknál ez a szám, őket biztosra lehet venni, hogy ott vannak a kövérségük miatt a semmit nem csinálóknál.


Tehát: 250.000 * 4% = 10.000 fő

Nemek közti megoszlást nem tudunk.


A több tízezer otthonról kimozdulni képtelen nőt én kizárnám. Rengetegen vannak, mert ez a tízezres szám is hatalmas szerintem. Egy kisvárosnyi ember. De azért nem olyan rossz, mint mondják. Főleg ahogyan jönnek fel a fizetések, egyre inkább hajlandóak becsatlakozni ezek az inaktív embereknis a munkerőpiacba. Tehát van sok munka, amit ilyen egészségügyi gondokkal, depresszióvalbis lehet végezni.

2019. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
46%

Hát ilyenről nem hallottam. Túlsúlyos emberek voszont vannak. De észrevételem szerint németországban az emberek picit rosszabb egészségi állapotban vannak és kövérebbek is mint magyarországon. De ez csak egy saját észrevétel.

Miért olyan fontos kérdés ez egyáltalán? :D

2019. aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a kérdező nevét és rájössz, miért olyan érdekes kérdés.
2019. aug. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!