Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemistaként tarthatom...

Egyetemistaként tarthatom magam prolinak?

Figyelt kérdés

2019. aug. 12. 23:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Csillámpóninak is tarthatod magad.
2019. aug. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Szerintem a szakmunkások sokkal jófejebbek a sznob egyetemistáknál meg a magas pozícióban dolgozóknál.Sokkal nyitottabbak és lazábbak.Elfogadott náluk félmeztelenül végigmenni a városban vagy szakadt ruhában járni,káromkodni stb..Meg igazi erős férfiak.Szívesen tartoznék közéjük
2019. aug. 12. 23:51
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Úgy vélekedsz magadról, ahogy akarsz :)
2019. aug. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Prolinak proli vagy az tény, hogy egyetemista...na azt kétlem.
2019. aug. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
De,egyetemre járok.
2019. aug. 12. 23:53
 6/26 A kérdező kommentje:
Mondjuk az tény,hogy utálom ezt a szakot ahova járok (közgáz),jobb lett volna ha elmegyek szakmát tanulni
2019. aug. 12. 23:54
 7/26 anonim ***** válasza:
85%

Mivel a kulcsszavak között a "proletárt" adtad meg, ezért gondolom hogy a szó történelmibb jelentésében kérdezed.


Klasszikus értelemben a proletár létnek feltétele, hogy bérmunkát végezz, abból élj.

Nem tudom hogy ez ki volt e konkrétan mondva akár Marxnál, akár másoknál, de a proletár az valahogy csak a fizikai bérmunkát végzőre volt mindig használva.

Gyári melós, földműves, építkezési munkás, bányász, ilyesmi.

Amit egyetemistaként végezhetsz munka keretében az max alkalmi gyári munka, és alkalmi mezőgazdasági munka.


Persze ezt csinálhatod rendszeresen is, és abból a pénzből élhetsz (nem túl magas színvonalon, ami még inkább közelít a klasszikus proletár képéhez).


De azért istenigazából mégse mondanám.

Én is egyetemista vagyok, én is egyszerű betanított fizikai munkákat végzek ha tudok, de a proletárságot max viccből mondom néha.


Egy századelei vasöntő prolinak nem nagyon volt az életében kitörési lehetőség.

Nekem a diplomám révén (uszkve 4 év) lesz.


Átmeneti proli vagy, egyezzünk ki ebben :D


Ha meg a mai értelemben, kultúrális rétegként érted a prolit, akkor az is lehetsz.


Sőt, az egyetemistákon belül is szép számmal vannak prolik.

Attól hogy zh erejéig valaki bebiflázik sok-sok fancy idegen szót, esetleg tényleg érti is, attól még kulturálisan simán lehet proli.

Prolinak levés annyit tesz, hogy az illető önhitt a saját mindenre kiterjedő tudását, kompetenciáját, szépérzékét illetően, miközben csak közhelyekből, és félműveltségből áll a háttértudása.


Ennél még nyilván lehet tudományoskodóbban is boncolgatni, hogy "Ki a proli?", de ez félig-meddig egy megérzésre kicsusszanó jelző. Valakiről érezzükől, hogy proili, másról nem.

Vannak persze feltűnően prolis jellemvonások, de nem feltétlenül ezekben rejlik a proliság.

2019. aug. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
50%
Azért sima melósként amikor össze vagyunk eresztve szellemi dolgozókkal, ott derül ki hogy az adott ember mennyire logikás, én jobb szerettem mindig is a fizikai melót viszont szomorú hogy idehaza filléreket kap egy alkalmazott, arról nem beszélve hogy nem mindenki tud elindítani egy vállalkozást, mert ha van is 5-8millió forint megtakarításom, azt inkább az életkörülményeim fejlesztésére költöm, jobb autó, ingatlan felújítás stb.
2019. aug. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%
Nyugi, a kérdésed alapján csak ideig-óráig leszel egyetemista, majd ha kibuktál, mehetsz félmeztelenül káromkodni a tesztoszterontól fűtött, szakmunkás férfiemberek közé 😂
2019. aug. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%

2 félév az annyit tesz hogy az első éveden túl vagy. Ez még egy alap képzésnek is az 1/3-a. Innen még halál lazán ki lehet bukdácsolni.

Majd 5. féléved kezdetén visszatérhetünk arra hogy hogy is megy az egyetem, mikor már szakdogával, meg ilyesmikkel kell foglalkoznod.

2019. aug. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!