Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Komolyan léteznek ilyen emberek?

Komolyan léteznek ilyen emberek?

Figyelt kérdés

Akik (inkább amik..) akkor is elutasítják az abortuszt, ha a nőt -aki emellett döntött- megerőszakolták? Hogy lehetnek az emberek ilyen sötétek?

Van itt olyan "aki", így gondolkodik? Miért? És az ilyenek akkor is elleneznék, ha valamilyen nemibetegség is veszélyezteti az anyát és a magzatot is? Az öröklődő betegségekről nem is beszélve..


Miért kell egyáltalán habzó szájjal tiltakozni egy olyan beavatkozás ellen, amit egy másik személyen végeznek el és a saját döntése?



2019. aug. 16. 19:25
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
88%

Ez baromság. Most most van, a korral érdemes haladni mentalitás szintjén is. Az abortusz jó dolog. Így is sok a genetikai meg az emberi hulladék, nem kell még több.

Idióták, akik védik a selejtet, amit meg lehet előzni, sajnálom ha valaki túl érzékeny ehhez. Attól még ez az igazság.

2019. aug. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
18%
Biztos nem tűnt fel, hogy onnan indítottam, ez elvi kérdés. Az elvek meg nem korszak vagy helyzetfüggőek, mert akkortól csak egy vélemény. Mint a tiéd is. A törvényeket viszont alapelvek mentén hozzák, jó esetben társadalmi közmegegyezéssel.
2019. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
96%

"En csak azt nem ertem hogy az abortuszellenesek miert vedik jobban a magzat eletet mint az anyaet? Az anyának talan nincs joga eldonteni hogy akar e a szive alatt hordozni valamit ami belole taplalkozik???" Azért, mert legtöbbször nőgyűlölők és amúgy magasról szarnak a megszületett gyerekekre, csak az zavarja őket, hogy nő teszi meg, dönt egy ilyen nehéz kérdésben.

Szerinted a nagy magzatvédők közül hányan foglalkoznak fogyatékos gyermekekkel?


Írom ezt úgy, hogy én sem vagyok nagy abortuszpárti, de nem húz fel más döntése.

2019. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
15%

"Népszerűtlen vélemény: meg is kéne őket ölni."


#2-es, és ha a te gyermeked születne fogyatékosan? Akkor örülnél, ha meg akarnák ölni? Hogy mondhatsz ilyet?

2019. aug. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
80%
Ha az én gyerekem lenne fogyi, én magam ölném meg.
2019. aug. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
12%

#13 A kérdés nem erről szólt. Hányan foglalkoznak? Nem tudom. Te tudod? Én ismerek olyan nőket akik az orvosi javallat ellenére sérült gyereket szültek és nevelik őket. A diagnosztikával egy %-os értékelést tudnak eléd tenni, semmi mást. Az egyik ismerősőm pl. a %-os eredmények alapján nem tud lábra állni, és képzeld sétál az utcán. Az autizmusnak is a down szindrómának is annyi változata van, amit egyetlen orvos sem tud megbecsülni sem, hogy milyen mértékben lesz érintett a gyerek. De a biztonság kedvéért szűrjük ki mindet? Régen probléma volt hogy sok gyerek nyitott gerinccel vagy szájpadlással született. Tudjátok ma miért kevesebb? Rakás rémtörténetet hallgattam ilyenekről. Az anyuka örjöngött a szülőágyon mikor meglátta a széthasadt szájú gyereket, hogy miért nem vették észre az orvosok, mert akkor nem vállalta volna. Tudod mi látszik most abból? Egy teljesen egészséges felnőtt ember két centis forradással a száján.


Én sem vagyok ellenző egyébkent, csak úgy gondolom egy ilyen döntéshez nincs elegendő ismeretünk. A legtöbb esetben nincs. Kérdés mennyi egészséges életet ér(demes) feláldozni azért, hogy nehogy egy is sérülten szülessen.


Mást jelenthet a "selejt" és a "fogyatékos" attól függően ki milyen értékrend alapján ítéli azt meg. És akkor most finom voltam, de igen, célzás volt.

2019. aug. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 he84 ***** válasza:
90%
Ha szükséges az abortusz, akkor szükséges, a legtöbb esetben az. Ugyanis a legtöbb esetben vagy rossz védekezési balesetből, vagy nemi erőszakból lesz nem kívánt terhesség. Egyeseknek fogalma sincs, hogy egy nőnek mekkora teher és lelki sérülés az egész, ha meg kell szülnie, ha meg kell tartania, amit azért nem tenne meg, mert vagy anyagilag nem teheti meg, vagy mert nagyon nem akar gyereket, fél (például a szüléstől, meg hogy mit fog kezdeni, hogyan fog elbírni a gyerekkel), vagy mert megerőszakolták. Az erőszak esetében még inkább teher, egyben egy trauma is. Az meg elég nagy butaság szintén, hogy szülje meg kényszerből, mahjd adja intézetbe, árvaházba,... Az nem valami jó körülmény a gyereknek, idegenek nevelik, nem ismeri a szüleit, akiket előbb-utóbb keresni fog a gyerek legalább felnőttként. Legalábbis az esetek többségében érdeklődni, keresgélni szoktak az igazi szüleik iránt. Plusz az anya élete fontosabb, mert ő már egy teljesen kifejlett személy, egy ember, aki szabadon dönthet, míg egy magzat, legalábbis néhány hetes embrió koráig még nem az. Nagyjából olyan ez, mintha azt mondanánk, hogy a tojás már egy fióka, egy kicsi madár. Még nem az, de idővel az lesz a tojás után. Ennyi erővel ne is együnk tojást semmilyen formában, mert azzal megöljük a fiókát, legyen az csibe, kiskacsa, vagy akár egyéb. Nem így van, az még egy tojás, nem fejlődött még ki benne fióka. Hasonlóan van ez az embereknél, emlős állatoknál is hogy magzatként, embrióként legalább néhány hetes korukig nem emberek, nem személyek, nem kifejlett állatok az állatoknál még személyiség nélkül.
2019. aug. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
11%
He84, a szülés minden esetben trauma, minden nő fél tőle, a vegánok nem esznek tojást, nem tudjuk mikortól jön létre a személyiség, senkisem mondhatja meg kinek az élete fontosabb, az meg hogy valaki elcseszte a vedekezést, még nem indok arra, hogy még nagyobb hülyeséget csináljon. Az ősemberek egyik legnagyobb értelmi ugrása az volt, hogy nem csak a jelent tudták értelmezni, vagyis megértették, hogy ha minden tojást megesznek, el fog fogyni a csirkéjük. Mikor valaki azt mondja a fejlődő szervezet nem ember, mindig úgy érzem valahol megakadtunk a barlangrajzoknál.
2019. aug. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
90%

Ha 1745-ben jön hozzám BÁRKI - nem kell 15 évesnek lennie, meg erőszak áldozatnak, meg kisphaszomnak - elvinném a ruhafogasos nénihez.


Miért? Mert én is elmennék hozzá, ha teherbe esnék. És én nem akarok gyereket. Nem csak beteget nem, semmilyet soha. És ha 1745-ben lennék, elmentem volna ilyen back alley abortuszra, akkor is, ha kivérzek bele, mert amúgy is felakasztottam volna magam, ha szülnöm kell. Ott legalább van egy kis esély, hogy nem halok meg.

2019. aug. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
15%
#19 Igen, én pl. ezért nem tiltanám az abortuszt, azok miatt akik annyira nem akarnak gyereket, hogy inkább elvéreznének a rozsdás kampótól. És éppen azt ellenezném, hogy a döntéshelyzetbe került nők olyan egyoldalú vélemények alapján kapjanak tanácsokat, mint amiket te is adnál nekik.
2019. aug. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!