Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Komolyan léteznek ilyen emberek?

Komolyan léteznek ilyen emberek?

Figyelt kérdés

Akik (inkább amik..) akkor is elutasítják az abortuszt, ha a nőt -aki emellett döntött- megerőszakolták? Hogy lehetnek az emberek ilyen sötétek?

Van itt olyan "aki", így gondolkodik? Miért? És az ilyenek akkor is elleneznék, ha valamilyen nemibetegség is veszélyezteti az anyát és a magzatot is? Az öröklődő betegségekről nem is beszélve..


Miért kell egyáltalán habzó szájjal tiltakozni egy olyan beavatkozás ellen, amit egy másik személyen végeznek el és a saját döntése?



2019. aug. 16. 19:25
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
90%

De nincs döntéshelyzetben. Nem akarja a gyereket. Eldöntötte.


Ha nem tudná, mit akar, íratnék vele pro/con listát, kifaggatnám az életkörülményeiről, stb. De ha odajön hozzám, hogy terhes, és nem akarja? Akkor egyértelmű.

2019. aug. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
8%
Akkor a te megítélesed alapján egy 15 éves lány miután megerőszakolták tökéletes pszichés és mentális állapotban van ahhoz, hogy az egész életére kiható döntést hozzon, és vinnéd a rozsdás kampóhoz?
2019. aug. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
86%

És inkább csinálnál belőle tini anyukát és csesznéd el ezzel az Ő életét? Okos döntés, tényleg.

A kis embrió csak egy gondolat, egy esély, egy valami.

A már élő, lélegző, önállóan létezni tudó ember meg menjen a levesbe egy kis esély miatt? Nem, kösz. Én inkább a már valóban bizonyítottan élő személyt védeném, és csak utána a kis embriót. Kövezz meg érte.

2019. aug. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
13%
Pont ez a baj, hogy szerinted is valaki valamit csinálna vele. Én biztosan nem tenném őt semmilyenné. Nem érzem úgy, hogy képes lennék felmérni a lehetséges következményeket. Lehet később szeretne gyereket de nem lehet majd, lehet nem hal bele a folyamatba de megnyomorodik tőle. Abban a helyzetben, amiben éppen van, bárki bármit javasol neki, helyette hozza meg a döntést. Szerintem hasonló egy ilyen eset ahhoz a lányéhoz, aki eutanáziát kért 17 évesen. Ki dönti el, hogy egy lelki sérült ember menthetetlen marad az elkövetkezendő 50 évében? Ki dönti el, hogy egy abortusz a kisebbik vagy a nagyobbik kockázat egy nem kívánt terhességnél?
2019. aug. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
100%

Az ember maga. Minden az egyénen és a felfogásán áll. Nem kell itt adni a nagy lelkészt meg filozófust: hadd döntse el mindenki magának. És ha tanácsot kér, hát igenis adjanak neki tanácsot. Mi ezen olyan marha bonyolult?

Bezzeg más kérdéseknél meg megy a "nem az én dolgom, nem szólok bele, nem foglalkozom vele" álszenteskedés, ha véleményt kérdeznek más ember szokásairól. Akkor ebbe miért kell belepofázni?

2019. aug. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
15%
Igazad van, ha ez számodra már filozófiai szintű elgondolás, akkor kár ezt tovább bonyolítani. Hiszen leírtam, hogy én nem szólnék bele. Bár ha valaki éppen meg akarna halni mert mélyponton van az élete, és te kezébe adod a kést, azzal nem szólsz bele. Oké.
2019. aug. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az analógiádat.
2019. aug. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
85%

Mégis mit kellene tennie egy akárhány éves, traumát elszenvedett nőnek? Várni? És mennyit? Egy hét alatt nem oldódik meg a trauma. De 12 hét alatt sem lehet feldolgozni. Az abortusznál pont idő nincs. Ezzel minden nő tisztában van. A tanácsadás pedig nem azt jelenti, hogy te hozod meg helyette a döntést. Te írtad a felvetésedben, hogy 15 éves, megerőszakolták, nem akarja a gyereket. Ennyit kell tudni, ez alapján kell cselekedni. Elmondhatod neki a kockázatokat, de ő dönt. Igaz, nem tudom, más nők hogy gondolkodnak, de elképzelni nem tudom, hogy azt kívánnám trauma után évekkel, "fú, bár megszültem volna a nemi erőszak-gyereket".


1745-ben pedig nemcsak az abortusz volt kockázatos, hanem a gyerekszülés is, meg az is, hogy megmarad-e a gyerek.

2019. aug. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
24%

Mégis úgy látszik, hogy azok akik ebbe nem szólnának bele határozottan tudják mit kellene tennie annak, aki ilyen helyzetbe kerül. És igen, sokan bánták meg utólag, hogy később mikor rendeződött az életük, nem lehetett gyerekük attól, akitől szerettek volna. És igen, sok anyuka számolgatja, hány éves lenne most az a gyerek, aki elvileg nem is volt szerintetek. Szerintem nem baj, hogy orvosi segítséget kap az, akinek szüksége van rá, de azt látom, hogy akik szerint az abortusz mindenki magánügye, hogy olyan mint egy választott életforma, vagy akik szerint egy 12 hetes magzat annyi mint egy "gondolat" azoknak szintén nagyon kevés, és sok esetben téves információik vannak a terhességről, a szülésről, a kockázatokról, ami az itteni válaszokból is kiderül. Nem lenne baj azzal, ha valaki egy ilyen helyzetben felelősségteljes döntést tudna hozni, de szerintem nem tud. Azért sem, mert fokozott érzelmi hatások alatt áll, azért sem mert nem rendelkezik megfelelő ismeretekkel, és mert mint itt is, felvázolják elé azt a jövőképet, hogy egy gyerek születésével mindent elveszíthet, minden csak még rosszabbra fordulhat, pedig ezt senki sem tudhatja biztosan. Úgyhogy más dolog engedélyezni meg ellenezni egy orvosi beavatkozást, és megint más kötelezni valakit valamire. Azt viszont még károsabbnak gondolom, mikor tudatlanságból és félelemből gyártott elképzelésekre gyártanak ideológiát, és erre hivatkozva érvelnek.

Ha csak a hazai eseteket nézzük, az erőszakból lett terhességek többsége akkor derül ki, mikor az áldozat szül. De legkorábban a félidő után veszik ezt észre. Nem tudom mit gondoltok pl. erről, hogy meddig lehessen abortàlni azt a magzatot.

Arra is sok példa van, hogy a családtagok kényszerítik az àldozatot az abortuszra, akkor is ha esetlegesen mástól is lehet terhes, akitől szeretne gyereket.

Igen ritka az a történet, amikor valaki rövid idővel az erőszak után már tudja, hogy terhes, és azonnali abortuszt kér, mivel ezt még nem annak nevezik.

A kérdezőnek meg azért azt is elmondanám, hogy a nemibetegségek a terhesség során szűrve vannak, és gyógyíthatóak a szülés előtt. Genetikai vizsgálatokat is végeznek magzatokon, és ultrahangos vizsgálattal követik a fejlődését. Ettől függetlenül nem gondolom, hogy ez bármiféle befolyással lenne egy ilyen döntésre. Mivel ha túl van a 4. hónapon, azt a magzatot mindenképp meg kell szülnie, élve vagy halva. Vagyis itt arról az időszakról megy a kérdés, hogy a terhesség 5. és 16. hete között jön rá valaki hogy terhes lett mert megerőszakolták. Biztos vagyok benne, hogy ilyen eset is előfordulhat, és abban is, hogy senki nem ítélné el ha az abortusz mellett döntene. De nem ez a jellemző. Ha pedig mindenképp szülnie kell, miért jobb halott magzatot világra hozni mint élőt? Kinek jobb az szerintetek? Igazatok lehet abban, hogy azok szája habzik a legjobban akiknek fogalmuk sincs erről az egészről, de úgy érzem ez mindkét oldalra egyaránt jellemző.

2019. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
89%

De most direkt játszod a hülyét? Te magad írtad a 15 éves lányt, és hogy nem akarja a gyereket. Akkor rá kell beszélni? Nem. El kell neki mondani az abortusz kockázatait, és ráhagyni a döntést. Ha odajön a 15 éves, és akarja a babát, elmondom a szülés kockázatait, és övé a döntés.


Azt mégis elmondanád, mi a megoldás a "traumára"? Ha szerinted nem tud felelősségteljesen dönteni, akkor kötözzük le, és szülje meg? Nekem most semmj traumám nincs, de ha megerőszakolnának, azonnal szedjék ki belőlem az embriót.


Már elég régóta sokkal kisebb kockázata van egy abortusznak, mint egy terhességnek. Pont azért, mert nem a sufniban csinálják ruhaakasztóval. Nem lehet gyereke... most nem azért, de és? Mindenki a saját életéért felelős. Ha nem lett volna abortuszom, most lehetne gyerekem; ez kb olyan, mintha ha a letettem volna a cigit, most nem lennék tüdőrákos. Az élet tele van megbánásokkal, nem tudom, miért nagyobb tragédia a gyerekvállalás mint mondjuk a rák.


Ki akar itt bárki is kötelezni másokat bármire? PRO-CHOICE. Tied a döntés. Ha akarod, tartsd meg, ha nem akarod, ne tartsd meg. Ez elég egyszerű.

2019. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!