Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Komolyan léteznek ilyen emberek?

Komolyan léteznek ilyen emberek?

Figyelt kérdés

Akik (inkább amik..) akkor is elutasítják az abortuszt, ha a nőt -aki emellett döntött- megerőszakolták? Hogy lehetnek az emberek ilyen sötétek?

Van itt olyan "aki", így gondolkodik? Miért? És az ilyenek akkor is elleneznék, ha valamilyen nemibetegség is veszélyezteti az anyát és a magzatot is? Az öröklődő betegségekről nem is beszélve..


Miért kell egyáltalán habzó szájjal tiltakozni egy olyan beavatkozás ellen, amit egy másik személyen végeznek el és a saját döntése?



2019. aug. 16. 19:25
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%
Azt csak halkan teszem hozzá, hogy az abortusz után nem törvényszerű, hogy nem lehet többé a nőnek gyereke, hanem ez is csak egy kockázat.
2019. aug. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 he84 ***** válasza:
100%
Tévedsz mirőlszól, mert nem csak elrontott védekezésből lehet terhesség. Vannak véletlen balesetek figyelmetlenségből, ettől azok még nem direkt elrontotások. Nyilván fejlődik az embrió, de még nem ember, még nincs olyan korán személyisége. És mindenkinek joga van eldönteni, hogy akar-e szülni, vagy sem. Nem minden nő fél a szüléstől, de a legtöbb igen, még én is. Ám én nem csak simán félek, hanem szó szerint rettegek, nem is akarok szülni soha, aminek több valós, jól átgondolt oka van. Na meg nem mindenki akar eleve gyereket, nem kötelező, legyen az akár balesetből, akár nem.
2019. aug. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
27%

Nem kötelező szülni, és az ember életében több olyan helyzet van amit visszacsinálna ha lehetne, még akkor is ha mindent megtett, mégsem úgy alakult ahogy várta. Az abortusz azt a téves látszatot adja, hogy egy nemkívánt terhesség visszafordítható, ami nyilván nem igaz. Ennek ellenére sokan hozzák fel érvként, hogy ez csak a nő dolga, az ő teste, és azt csinál amit akar. Valójában csak azért csinálhat "amit akar" mert az orvos ezt elvégzi neki. Szó sincs arról, hogy valakit le kellene kötözni, mivel teljesen szabadon sem lenne képes érvényesíteni magán az ő akaratát, ha ebben nem kapna segítséget. Több kérdésnél leírtam már, hogy egy felnőtt nőnek tisztában kellene lennie azzal, hogy milyen kockázattal jár ha szexuális életet él. Ilyen eséllyel elkaphat gyógyíthatatlan betegséget is, amivel nincs kedve tovább együtt élni, és kérvényezheti az eutanáziát. Ha nekem olyan mértékű félelmem lenne egy gyógyíthatatlan betegségtől ami kizárólag szexuális úton terjed, hogy az számomra egyet jelentene a halállal, akkor egész biztos nem szexelnék senkivel. Minden tettnek vannak következményei, és szerintem gyávaság arra hivatkozni, hogy nem így képzeltem a dolgot, úgyhogy inkább mégse, ha előre tudja valaki, hogy milyen kockázatot vállal. Mint mondtam, én nem tiltanám be az abortuszt, de nem gondolom, hogy egy magzathoz csak a nőnek van köze, és azt sem, hogy el kellene hitetni barkivel, hogy ez milyen egyszerű kérdés, mert nem az, és mint a válaszokból látszik, főleg azok gondolják egyszerűnek a kérdést, akik semmilyen módon nem voltak még érintettek a témában. Nem azt mondom, hogy ehhez át kell esni ezeken, de talán valamivel közelebbi érintettségre lenne szükség annál, mint hogy "én ezt így képzelem el".

He84, nem tudom mi az oka annak, hogy rettegsz, de a félelem teljesen normális. Megkockáztatom, hogy az a nem normális, mikor valaki nem fél az első szüléstől, hiszen a leghalványabb fogalma sincs róla senkinek, hogy pontosan mi és hogyan fog történni. De félekemből, rettegésből, racionális döntést hozni nem lehet. Sem arról, hogy akar valaki gyereket, sem arról, hogy nem akar. Még mindig mondom, azt sem tudjuk pontosan mi a személyiség, nem hogy azt, mikor fejlődik ki, ezért amiket állítasz, azok a te elképzeléseid egy embrióról. És ha valóban tényleg nem akarsz szülni, akkor jogodban áll nem szexelni, jogodban áll úgy szexelni, hogy nem juttatsz hímvesszőt a hüvelyedbe, tehat senki nem kényszerít szülésre. Egyedül a te döntésed, hogy milyen kockazatot vállalsz fel. A meggondoltam magam alapon egy férfit sem lehetne gyerektartásra, apasági tesztre kötelezni. De ezek hosszú és összetett témák.

2019. aug. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
73%

Mirőlszól, neked már volt abortuszod vagy szültél már?


Az a baj azzal, amit írsz, hogy akkor mindenre terjesszük ki. Autóbalesetet szenvedsz, eltört a lábad. Sajnos nem lát el orvos, hisz tudtad, hogy ha autóba ülsz, megvan a baleset kockázata. Összeforr, ahogy összeforr. Influenzás leszel télen. Nem adnak neked semmilyen vény nélküli gyógyszert sem, minek mentél emberek közé influenza szezonban.


Ha te is félsz a szüléstől, nem muszáj szexelned, de érdekes lenne, ha addig nem szexelne senki, amíg nem akar gyereket.

2019. aug. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
13%

Esetleg te voltál az is aki privátban megkérdezte, hogy azért habzik-e ennyire a szám mert nem lehet gyerekem?

Bemásolom amit neki válaszoltam, hátha megérted miért nem gondolom, hogy a terhesség olyan mint egy autóbaleset. Bár nem te vagy az első aki ezzel hasonlítod össze, de akkor azt mondanám, olyan mintha nem csak azt kérnéd, hogy kezeljék a törött lábadat, hanem hogy másnapra az összetört autódat is javítsák meg az orvosok. :)


Itt a válasz arra a fenti privátra:

Nem. És ha képes vagy végigolvasni a válaszokat szerintem feltűnik majd neked is, hogy nem az én szám habzik, hanem azoké akik másokra akarják hárítani annak a felelősségét, hogy a szex egyik következménye a terhesség lehet. Ennek ellenére azt hangoztatják, hogy őket "szülésre köteleznék". Nem az önrendelkezés zavar ebben, hanem a gyávaság, meg a másokra hárítás. Az is, hogy inkább próbálják leegyszerűsíteni a kérdést mint felvállalni, hogy igen ez rossz, de ennek ellenére megtenném. Szóval hogy a felelősségvállalás szintje legalább addig terjedjen ki hogy önmagának ne hazudjon az ember és felfogja mit csinál. Úgy vettem észre ez nem teljesül még egy 7.-es bioszkönyv szintjén sem. Tehát összefoglalva a gyávaság és a tudatlanság propagandája amit elítélek egy témában és nem az hogy ki milyen életet választ magának. Mondjuk az is furcsa, hogy szerinted csak akkor lehetnek elvei valakinek ha konkrétan érintett egy témában, de a mentális és pszichés fejlődés egyik szintje az, hogy önállóan képes vagy kialakítani magadnak egy alap értékrendet is.


Ez szerintem a te kérdésedre is válasz. Nem tudom mit értesz azon, hogy "érdekes lenne" biztos elkerülte a figyelmedet mikor írtam, hogy szexelni úgy is lehet, hogy abból biztosan ne lehessen gyerek, de az sem olyan "érdekes" néhány embernek, hogy tudják mit jelent az önmegtartóztatás. Persze ehhez nyilván fiatal vagy még, ha az "érdekes" szót használtad.

2019. aug. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
100%
"abortusz azt a téves látszatot adja, hogy egy nemkívánt terhesség visszafordítható, ami nyilván nem igaz." Dehogynem. Tökéletesen vissza van fordítva az abortusszal.
2019. aug. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
80%

Tehát mi, játszunk életünk végéig tiniset, és szopjunk, nyaljunk? Vagy igenis tanuljam meg eltűrni seggbe, mert abból nem lesz gyerek? Szerinted belemennék? Szerinted bármely pasi belemenne? "Bocs, normálisan szexelni soha nem fogunk, hiába vagyunk kapcsolatban".


Szerintem te nem is ezeket a válaszokat olvasod. Hol van itt felelősséghárítás? A felelősségvállalás nem azt jelenti, hogy a számodra legrosszabb opciót kell választani. A felelősségvállalás azt jelenti, hogy a döntésért, amit hozol, vállalod a felelősséget, akármi is az. Ha szülök, azért vállalom a felelősséget, ha abortuszra megyek, akkor meg azért.


Ki mondta, hogy az abortusz jó? A legjobb az lenne, ha feltalálnának egy olyan fogamzásgátló módszert, ami 100%-os, és soha, soha nem lehet vele hibázni. Az abortusz szükséges rossz. Belinkelhetnéd, ki írta le, hogy jó dolog.


Továbbra sem értem, miért azzal a képzeletbeli szituációval vitatkozol, amit TE találtál ki. Mert szerintem az arra adott válaszomban sem írtam, hogy "ez az, abortusz buli, jeee". A szülésre kényszerítést arra írtam - figyelj kérlek -, amire azóta sem válaszoltál, hogy ha szerinted a nemi erőszak traumája miatt nem tud valaki dönteni az abortuszról, akkor kötelezni kell a szülésre? Vagy az abortuszra? Mert engem nem érdekel, szerinted mit kellene csinálnia. Mert ha trauma miatt nem tud dönteni az abortuszról, akkor amiatt a trauma miatt a szülésről sem tud dönteni.


Ezt nem fogod fel. Az, hogy én nem akarok gyereket, az mindentől független. Nekem az a lényeg, hogy senki ne legyen KÉNYSZERÍTVE se szülésre, se abortuszra, hanem dönthessen. Én nem tudom jobban, más mit akar. És nem is sírok esténként más döntései miatt.


Szerintem az egész a 15 éves lánnyal csúszott el. Igen, ha abortuszt akar, elviszem abortuszklinikára, ahogy a felvetésedben. Ha meg akarja szülni a babát, akkor meg terhesgondozásra megyünk.

2019. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
24%

Nem kell minden válaszomat magadra venned, nem tudom többször és bővebben kifejteni számodra hogy mit jelent az elvi kérdés.

Ha kétségeid maradtak, esetleg nézd meg a #11. választ, és azt hogy mennyire találták hasznosnak.

Sokadszorra írom le ugyan azt, én nem szeretnék mások helyett dönteni. Bár ahhoz hogy tiniset játszhass valakivel előbb érdemes túllépni azon a gyerekkori sajátosságon, hogy valamiből csak a jó részt veszem ki magamnak, a nehézségeket meg majd mások megoldják helyettem. Persze ez sem kötelező, csak egy javaslat.

2019. aug. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
69%
Milyen nehézségeket oldanak meg mások? Nagyon örülnék, ha leírnád, amire gondolsz, nem csak célozgatnál, nem vagyok gondolatolvasó.
2019. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
26%
Nem célozgattam, már egyszer leírtam, hogy te egyedül, segítség nélkül nem tudnál magadon művi abortuszt végrehajtani, bármekkora akaraterővel rendelkezel.
2019. aug. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!