Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van idézeteket...

Mi értelme van idézeteket megosztani?

Figyelt kérdés

2019. aug. 28. 17:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A varacskos disznón jót derültem.


Amúgy engem idegesít a sok önjelölt nagyotmondókomplexusos. Mindig széttrollkodom az ilyen idézeteket és egyéb magasröptű bölcselkedést

2019. aug. 28. 21:46
 12/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, egyszer majd eljön az idő, amikor meg tudod különbözteti a bullshitet a valóban mély gondolatoktól, és utóbbiak bizonyos pozitív változásokat idéznek elő benned.
2019. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

1.: Van egy tök egyszerű idézet, ami számomra nagyon sokat jelent. Magamra is van tetoválva, egy laikus csak annyit lát, hogy "na, mégegy hülye idézet", de nem csak a jelentését szeretem, hanem sztorija is van. Egyébként ez az: "Life begins at the end of your comfort zone".

2.: Vannak nagyon szép idézetek, amiket jó elolvasni, mert egyszerűen szépen vannak megfogalmazva.

3.: Azok a fajta "igazságok", amiken már sokat gondolkodtál, de sose tudtad megfogalmazni, és egyszercsak látod leírva a gondolataidat magad előtt. Én mindig azt szoktam mondani, hogy olyan jó, hogy vannak előadók, akik megfogalmazták azt, amit érzek, mert így nekem már nem kell.

4.: És a másik fajta "igazságok", amit elolvasol, és legszívesebben felkiáltanál, hogy "IGEN! Én is mindig pont ezt mondom", amikor aztán tényleg 100%-ban úgy látod, ahogy te is szoktad gondolni.

5.: A Messenger Napomhoz sokszor azért teszek ki szöveges dolgokat, hogy az a bizonyos személy is lássa, akire vonatkozik. Ilyenkor elgondolkodom, hogy vajon leesett-e neki, hogy róla van szó.


Egyébként az éretlen tiniéveimben, kb 16-17 éves koromig én is utáltam az idézeteket, de csak azért, mert nem láttam semmi értelmeset, csak ugyanazokat a nyálas szarokat, amiknek semmi értelmük nem volt, vagy legalábbis elég cringe-ek voltak.

2019. aug. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Született itt egy ilyen válasz: "Kérdező, egyszer majd eljön az idő, amikor meg tudod különbözteti a bullshitet a valóban mély gondolatoktól, és utóbbiak bizonyos pozitív változásokat idéznek elő benned."


Nem életszerűtlen ez a hozzáállás, ugyanakor én azért haragszom ezekre, mert:


-nem kértem, ha majd mélyenszántó módon el akarok gondolkodni, akkor utánamegyek én a témának, rákeresek, kérdezek, stb

-néha olyan emberek tesznek ki idézeteket, akiktől a wc lehúzására se kérnék tanácsot, nemhogy az életemre vonatkozólag

-felesleges adatforgalmat és figyelemelvonást generálnak, azaz semmivel sem különb egy kéretlenül kitett idézet egy közönséges SPAM-nél.

2019. aug. 29. 10:47
 15/17 anonim ***** válasza:
Kérdező... Habár ugyanannyi százalékunk van, nem én írtam azt a választ, de ha így állsz hozzá, akkor azt javaslom, hogy töröld ki az összes ismerősödet, és használd egyedül a facebook-ot. Elvégre senki se miattad oszt meg dolgokat, azért, mert "te kérted". Vagy éppen azért nem oszt meg valamit, mert XY nem szereti... Ha meg ennyire nyomorult ismerőseid vannak (wc lehúzás)... miért vannak?
2019. aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
XD
2019. aug. 29. 17:39
 17/17 anonim ***** válasza:

Igen, ezt én sem értem... az ismerőseid azt osztanak meg, amit akarnak, te pedig úgy döntöttél, hogy erre kíváncsi vagy. Hát akkor toleráld őket úgy, ahogy vannak. :)


Egyébként mindenkinek van egy bizonyos motivációja, hogy milyen idézetet miért oszt meg. Gondolom azért elsősorban, mert az segített nekik egy bizonyos kérdésben, érzésben, életpillanatban. És azt remélik, másnak is fog.

2019. aug. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!