Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi tesz valakit radikális...

Mi tesz valakit radikális feministává?

Figyelt kérdés
Úgy értem, szerintetek kb. hol van a szélsőségesség határa? Mi az, ami már röhejesnek hat?
2019. aug. 29. 12:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"A feminizmusnak ma már nincs létjogosultsága, aki ma feminista az többletjogokért küzd. Az meg nem fer. 27/N"


Aztán kikerül a kis buborékjából, lehúz pár tíz évet jókislányként-feleségként-anyaként-koleginaként, és látja, mi az, ami tényleg nem fer.

2019. aug. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
#11 Tipic:D Nem magát hibáztatja, hogy rossz férjet választott, hanem a környezetet és a férfiakat, mert rossz az élete.
2019. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Köszönöm 10, de boldog feleség, anya vagyok és normális munkahelyem is van.
2019. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

#12 Az egyén felelőssége alól senki sem mentesül. Csak tudod, amíg (szerencsére egyre csökkenő) tendencia, hogy lekezelő-fölényeskedő, rosszabb esetben erőszakos a férj/főnök/randomcsávó, akkor mégiscsak elgondolkozik az ember, vajon célba ért-e a feminizmus. Ide vágnak pl. #3-as tapasztalatai.


"Köszönöm 10, de boldog feleség, anya vagyok és normális munkahelyem is van."

Szuper! Ettől még lehet egy kis empátiával lenni azon nőtársaid felé, akik önhibájukon kívül nem jártak ilyen jól.

2019. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
54%
Pedig de, magad tehetsz róla. Te választottad a férjed, te vagy azon a munkahelyen, te hagyod magad. Ez mind rajtad áll, nem valami izmustól kell várni a megváltást.
2019. aug. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
51%

Na de pont ez az, ami nem oké, hogy nekem férfiként sokkal ritkábban kell küzdenem az igazamért, én nem leszek lehisztisp.csázva, ha véleményem van, munkahelyen-magánéletben egyaránt sokkal komolyabban vagyok véve a gyereknevelésen kívül kb. minden témában, sokkal kevésbé kell félnem az utcán/vonaton/bárhol, és sokkal kisebb eséllyel maradok magamra a gyerekeimmel.

Persze, felnőtt ember ellenszélben is kiáll magáért, de ettől még nem lesz oké, hogy ellenszél van. Olyan döntés meg nincs, aminek 50 évre előre minden következményét pontosan ki tudod számolni (és hát az emberek, kapcsolatok nagyot tudnak változni néhány év leforgása alatt is).

2019. aug. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
51%
Abban egyetértek,hogy az egyén tegyen meg mindent, ami tőle telik, de azért ne tegyünk már úgy, mintha az egyén jövője szempontjából édesmindegy lenne a társadalmi közeg.
2019. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Az egyén felelőssége alól senki sem mentesül. Csak tudod, amíg (szerencsére egyre csökkenő) tendencia, hogy lekezelő-fölényeskedő, rosszabb esetben erőszakos a férj/főnök/randomcsávó, akkor mégiscsak elgondolkozik az ember, vajon célba ért-e a feminizmus."


Aha, mint ahogy visszafelé is előfordul, hogy pl a feleség, mint nő, sokkal jobb helyzetben van, mint ami fer lenne. Ahol például eltartják a nőt, és nem kell dolgoznia.

Az is elég gyakori, hogy egy nő lekezelő, egy férfival szemben. Sőt, olyan is előfordul, hogy a nő iszonyat agresszív-erőszakos, majd hivatkozik a nemére, ha kérdőre vonják.

Ezek oda-vissza előforduló esetek, ahol nem az egyén nemét kell nézni, hanem a személyiségét. Persze jön egy hasonló feminista mint te, és nemi kérdést csinál a dologból.

2019. aug. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
51%

Ha egy jelenség baromi aránytalan az egyik irányban, akkor csak a vak nem látja, hogy köze van a nemi dolgokhoz.

Mondanám, hogy CSBE kb. 15-ször annyi férfi elkövetővel, de a kedvedért maradjunk a te példádnál (ahol kivételesen jóval jobbak a nők esélyei): hány olyan van, hogy idős, pénzes nő eltart egy jó testű, fiatal férfit?

2019. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
#19. Pontosan, milyen jelenségről is beszélsz?
2019. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!