Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem egy idősebb hajlékta...

Miért nem egy idősebb hajléktalannak adunk pénzt, miért egy olyan jó szituált embernek aki hegedül vagy énekel, stb?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor látok olyat az aluljárókba, hogy nézik a hegedülő fiatalt, és pénzt adnak neki, a másik oldalon meg szegény hajléktalan aki nem kéreget csak inkább élelmiszerre vágyik arra már rá se hederítenek. Miért van ez így? Nem egy fiatal hajléktalanra gondolok, aki elmehetne dolgozni, hanem idősebbekre akik talán annak idején dolgoztak. Volt lakásuk, stb stb...

#hajléktalan #jószituált ember
2019. szept. 2. 08:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert az emberek zömében benne van, hogy azt támogatja, aki igyekszik valamit tenni is a támogatásért, azaz önmagáért.
2019. szept. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már senkinek se adok amióta tudom hogy a legtöbbtől elveszi a pénzt a hajléktalan maffia. Multkor egy laminált papírral jött oda hozzám egy öreg, azzal a kamuval hogy a képen látható gyerekeknek gyűjti a pénzt..legalább ne hazudna, a pofátlanságnak is van határa.
2019. szept. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert a zenész legalább tesz valamit a pénzért.

Amúgy akartam adni ételt ilyen hajléktalannak, de elhajtott, hogy neki pénz kell.


Zenészeknek szoktam adni és egy férfinak, akiről tudom, hogy jár dolgozni, hogy kitörjön és ellássa a kutyáját.


Másnak miért adjak? Nekem se adnak idegenek a semmiért.

2019. szept. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A hegedülő, éneklő fiatal nem koldul, hanem dolgozik! Megpróbálja feldobni az arra járók hangulatát, amire a többség persze rá se bagózik. Aki mégis, az pedig maga dönti el, hogy támogatja-e és ha igen, mennyivel. Nem sértődnek meg, ha nem dobsz nekik semmit, ellenben rettentően örülnek 5 perc figyelemnek és annak főleg, ha visszatérő rajongóik akadnak - vannak akik már köszönnek nekem amikor meglátnak. Nekik rendezett életük van és a pénz többnyire a zenélésbe forog vissza, mert azért egy hangszert megvenni és karbantartani sem olcsó mulatság, a rendszeres hangképzés végképp úri huncutság. A hajléktalannak ellenben nem kell élelmiszer és innivaló. Amikor adtam nekik szendvicset és némi maradék üdítőt, 20 perc múlva eldobva találtam meg. Ellenben amikor pénzt adtam, majd bementem a boltba üdítőért, előttem állt a sorban és cigatettát vett. Na azt nem fogom támogatni.
2019. szept. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az az élelmiszerre vágyó jóember ha veszel neki, hozzád vágja, és a képedbe köhögi, hogy neki pénzt adjál, ne kaját. Erről ennyit.
2019. szept. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

én azoknak szoktam adni akik vidám zenét játszanak emiatt felvidítják az arra járókat


az ilyen "adjanak kérem" típusúaknak SOHA nem adok, bármennyit is adnék neki mindig ott koldulna

sokan képesek lennének dolgozni, nem csak a fiatal tud dolgozni, mégis inkább kiáll koldulni, KÉREGETNI! annak adok aki "meg is dolgozik" a pénzért és nem csak várja az alamizsnát

2019. szept. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ember olyan, hogy szívesebben teszi olyan helyre a pénzét, amelyen meg is becsülik azt. Akkor is, ha az onnantól már nem az övé.


Ha megfigyeled, szívesebben vásárolják meg az emberek ugyanazt a terméket egy gazdagabb cégtől, mint egy csóról. A hajléktalannál sajnos felvetődik a gondolat, hogy rövidesen a pénzed egy kocsma tulajdonosánál fog kikötni, alkoholért cserébe.


Az utcazenésznél ugyanakkor azt látod, hogy tettvágya van, módszere, amivel pénzt szeretne keresni. Egy ilyen embernek azért adnak szívesebben pénzt, mert abban bíznak, hogy felelősebben használja fel a saját céljaira, ergo az adományozással jót tesznek vele.

2019. szept. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem! Én nem azokról beszélek, akik a pénzt akarnak. Tudom a legtöbbje csak piát akar, de én nem azokról beszélek, persze ezt így nehéz kiszűrni, de ha nem is kérdezünk nem tudjuk melyik az a hajléktalan, de persze nem mehetünk oda minden hajléktalanhoz.

Ahhoz milyen tudás kell aki csak az út szélén áll és kéreget? Mert még annak is van lakása, és hamarabb adnak egy olyannak pénzt, mint egy hajléktalannak az aluljáróban. Mennyi ilyet látni.

2019. szept. 2. 09:20
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érthető amit leírtunk de te adj annak akinek akarsz.
2019. szept. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Te annak adsz vagy nem adsz, akinek csak akarsz, meg mindenki más is.
2019. szept. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!