Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem egy idősebb hajlékta...

Miért nem egy idősebb hajléktalannak adunk pénzt, miért egy olyan jó szituált embernek aki hegedül vagy énekel, stb?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor látok olyat az aluljárókba, hogy nézik a hegedülő fiatalt, és pénzt adnak neki, a másik oldalon meg szegény hajléktalan aki nem kéreget csak inkább élelmiszerre vágyik arra már rá se hederítenek. Miért van ez így? Nem egy fiatal hajléktalanra gondolok, aki elmehetne dolgozni, hanem idősebbekre akik talán annak idején dolgoztak. Volt lakásuk, stb stb...

#hajléktalan #jószituált ember
2019. szept. 2. 08:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert érdekes módon a hajléktalannak nem kaja kell, hanem csak a pénz. Remek példa erre a tolószékes hajléktalan, akit minden hajnalban kitolnak a Móricz Zsigmond körtérre, aztán késő délután visszatolják.

Gondolom nem magának gyűjti a pénzt.


Meg nem veszem be azt, hogy 6 gyerek várja otthon, mert akkor ezek szerint van, aki vigyázzon ilyenkor a gyerekekre, tehát egy korombeli nő el tudna menni dolgozni is ebben az időszakban.


A zenélő fiatal meg nem kunyerál, nem akar átverni, tehetséges és tesz valamot azért, hogy pénzt keressen.

2019. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A rossz tapasztalatok miatt. A homeless, ha kaját adsz beszól, hogy neki pénz kell. Szerintem az emberek nagy többségével ez már előfordult.

Az utcazenész legalább csinál valamit, okoz pár kellemes percet.

2019. szept. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem adok pénzt a csöveseknek, 90%-ban piára meg cigire megy el úgyis.

Van pár hajléktalan akiket rendszeresen szoktam támogatni ha látom őket, de csak ÉLELMISZERREL!

Konzervet, zacskós kenyeret, száraz kolbászt ilyesmiket amik elállnak napokig is hűtés nélkül.


Régebben még ment a Moszkva téri téma, rengeteg hajléktalant szedtünk ott fel alkalmi munkára. Nem a full alkoholista, beszart behugyozott rétegre gondolok, hanem azokra akik bírták a fizikai munkát, aránylag intelligensek is voltak. Kertépítéssel foglalkoztunk aztán ha kellett beugrós segédmunkára mindig a Moszkvára mentünk.

A lényeg ebből az egészből, hogy a 20-30 emberből aki megfordult nálunk az évek alatt, egyet nem tudnék mutatni aki megbecsülte volna azt, hogy valaki munkát és pénzt ad neki.

Ráadásul a pénzt nem is lehetett odaadni egészen addig, még el nem készültünk a munkával. Mert ha nap végén odaadod neki, akkor többet nem látod mert 2 napig hulla részeg lesz.

Csak kaját meg innivalót kaptak, mellette még 10-12 ezer forintos napibért.

Abszolút nem becsültek semmit, simán kereshettek volna szezonban több száz ezer forintot, amiből tudtak volna venni ruhát meg kicsit összeszedni magukat.

Cigi, pia, kaparós sorsjegy erre ment el a lóvé nagy része.


A másik meg a szervezett kéregetés, meg a hajléktalan maffia. Voltak sztorik bőven, hogy miként működnek ezek a dolgok. Szóval csak azt tudom mondani, hogy pénzzel senki ne támogassa őket csak kajával meg ruhával.

2019. szept. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Én volt, hogy adtam valakinek kaját, de olyan nem volt aki visszadobta volna. Amúgy nagyon nagyon ritkán adok kaját hajléktalannak. Pénzt viszont soha!!!

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

2019. szept. 2. 09:59
 15/15 anonim ***** válasza:
Én senkinek nem adok pénzt az utcán.
2019. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!