Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » El kellene süllyednem szégyene...

El kellene süllyednem szégyenemben, ha 21 éves lány/nő létemre kicsit sem konyítok a főzéshez?

Figyelt kérdés
Mivel teljes mértékben hidegen hagy, mindig úgy álltam hozzá, hogy ráér foglalkoznom vele akkor, ha majd rá leszek kényszerülve. Ez a helyzet eddigi életem folyamán még sosem állt elő. Magamtól nem jutott volna eszembe, hogy ettől értéktelenebb lennék másoknál, és otthon sem nevelték belém ezt a mentalitást, úgyhogy furcsa érzés olyan kommenteket olvasnom a neten, amelyekben a hozzám hasonlóakat savazzák. Érdekel, hogy melyik vélekedés az elterjedtebb a mai világban.
2019. szept. 4. 00:15
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell emiatt szégyenkezni, meg elsüllyedni, szerintem ez olyan dolog, hogy régen csak a nők voltak gyesen, most meg már a férfi is lehet, ha úgy a praktikus, vagy úgy jönnek ki jobban. Változik a világ.

Szerintem inkább azon van a hangsúly, hogy ha majd párkapcsolatban leszel, akkor te mit teszel bele a kapcsolatba, meg az együtt élésbe, meg a párod mit tesz bele. Ezt kell egyensúlyba hozni, mert ha ez egyenlőtlen, bármelyik fél rovására, akkor hosszú távon fenntarthatatlan.

2019. szept. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
22%
Ha tudsz egy szelet kenyeret vágni és megtudod kenni, nálam átmentél a vizsgán. Viszont másban legyél jó, pl társként.
2019. szept. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
47%
De ez milyen hozzáállás már basszus. Engem évekig ez tartott vissza a főzéstől. Hogy ha főzök, akkor enyém lesz a "női" szerep. Ha meg a faszi felfúr egy polcot, onnantól övé a férfiszerep, és lenéz.
2019. szept. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
52%
Igen gàz vagy, de legalàbb ràjöttél. Úgyhogy most màr tanulj!!
2019. szept. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
67%

23-mas!

Ezt fejtsd már ki bővebben, légyszíves!

Ha főzöl, tiéd lesz a "női szerep". Ez oké. Gondolom nőből vagy, szóval ha nem tervezed átműttetni magad, akkor ezzel semmi baj nincs.


Ha a párod felfúr egy polcot, akkor övé lesz a "férfi szerep". Gondolom a párod meg férfi, szóval hacsak nem akarja magát nővé operáltatni, neki sincs gondja a férfi szereppel.


De hogy a fenébe jön ide az, hogy ettől bárki bárkit lenéz???!!!

Ez áruld már el, mert ha neked valósak ezek a gondolataid, akkor ezzel szakemberhez kéne fordulnod!

Komolyan mondod, hogy attól éreznéd magad jobban, ha te furkálnál polcokat a falra?

Téglafalra is fel tudod fúrni vagy csak betonra?

Hanyas csavart teszel egy 6-os kék tiplibe?


Ezt teljesen őszintén kérdezem, minden kötekedés nélkül, mivel különb az egyik, mint a másik?

Mármint oké, legyen valaki, aki tudja hogy kell bekeverni egy fasírtot, meg legyen valaki aki tudja hogy kell felszerelni egy polcot, nemektől függetlenül, tegyük fel tökmindegy, hogy ki tudja ezt, vagy azt, hogy jön ide a lenézés?

Vagy ha ilyen tévképzetekkel élsz, akkor probléma nélkül át tudod vállalni a "férfi szerepet" ?


Tudjátok ez itt a legnagyobb gond!

Nem az, hogy esetleg főznie kell egy nőnek. Szó nincs erről.

Az az elkeserítő, hogy a nők szégyenlik a nőiességüket, és nem vállalják magabiztosan és büszkén a "női szerepet."

Hogy a kedves nők saját maguknak generálnak problémát azzal, hogy lenézettnek tekintik saját magukat!

2019. szept. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
67%

#25! ", akkor probléma nélkül át tudod vállalni a "férfi szerepet" ?"

Nem, ezt úgy gondolják, hogy a férfi vállalja át a női szerepet IS , a nők meg természetesen királylánykák, akiknek semmit nem kell csinálniuk! XD

2019. szept. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
28%

Nem, ezt úgy gondolom, hogy nem hiszek a nemi szerepekben. Én nem azért akarok fürdőszobát sikálni, mert nő vagyok, hanem mert Rozi, és mint Rozi, szeretek takarítani. Lenézés például ez a vizsgáztatás. Nem tudom, nem érdekel a polc felfúrása. Dolgozom, van pénzem, és meg tudok fizetni embert, ha kellene polc. Sőt, nem tudom, kinek kell ennyit szarakodni, nekem nem kellett még villanyszerelő, vízvezetékszerelőt a ház küldött, mikor csőtörés volt.


Én inkább megfizetek egy embert, mint olyan társam legyen, aki arra van nagyra, hogy mekkora férfi, mert 6 évvel ezelőtt kifestett egy falat, én meg kussoljak, legyek nő, és főzzek.

2019. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
38%
Dugni tudj, főzni majd megtanulsz
2019. szept. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
62%

27-es! Értelek. És akkor gondolom nincs is semmiféle elvárásod egy férfival szemben, ilyen téren. Nyilván, nem is lehet.

Egyébkékt egyáltalán nem volt semmiféle vizsgáztatás a kérdésemben, ezt megint valami komplexusból kombinálhattad ki, hogy vizsgáztatás, vagy védekezned kéne, mindössze arra akartam rávilágítani, hogy ha bajod van ezekkel az úgymond női dolgokkal, akkor átvállalod helyettük az úgymond férfi dolgokat?

De ezt szerintem már egyszer elég érthetően leírtam.

De végülis ez így korrekt, hogy egyikőtöknek sincs semmiféle elvárása a másikkal szemben.

Ķő papír ollóval is el lehet azt dönteni, ki süsse a rántotthúst, meg ki rakja össze az ikeás bútort. :)

Vagy ahogy mondod, lehet hívni szakembert, magán szakácsot, meg asztalost...

2019. szept. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
74%

Én egy kicsit a válaszokra adott százalékokon vagyok meglepődve.


Nézzük csak a legegyszerűbb esetet.

A családban a nő nem tud főzni és a férfi sem tud főzni.

Jön a gyerek.

Innen mindenki kitalálhatja, hogy az egész család állandóan


- hideget eszik

- rendeli a meleg ételt

- eljár a Mekibe


Lehet így is élni, de a hangulata az egésznek számomra lesújtó.

Igaz ma már akinek van pénze egyáltalán nem szükséges konyhát fenntartania.

2019. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!