Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csodálkozik el majdnem...

Miért csodálkozik el majdnem mindenki, ha valakinek nem okostelefonja van?

Figyelt kérdés
Főleg a fiatalok. Tegnap történt, hogy valami miatt lefagyott a telefonom, és anyukámat kellett egy sürgős ügy miatt felhívni, és amikor megkérdtem az egyik kollégámat, hogy had hívjam már fel az övéről, kérdi, hogy miért nem üzenek neki Messengeren mert az ingyen van, mondom neki: "Azért mert nem okostelefonja van" Erre ő: Hát hogyhogy? Kérdem én: Mi ezen olyan furcsa? Nem is olyan régen mindenkinek gombos telefonja volt.
2019. szept. 6. 06:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem sem volt a kerdesben fuggőségről szó. Amúgy én azt nem értem hogy miért nem egyértelmű neked hogy min csodálkoznak...talán mert az okostelefonok idejét éljük. Ugyanúgy te is meglennél lepve ha valaki azt mondaná hogy kazettás magnót hallgat,videókazikra rögzíti a filmeket és nézi a nagyseggű képcsöves tévéjén.
2019. szept. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#10 Értem, nem is azon vitatkozom hogy mennyire okoz függőséget az okostelefon. De szerintem ennek 0 köze a kérdéshez. Azért meglepő ha valakinek nem az van, mert nagyon ritka a korosztályban, ennyi. Nem oktatták ki a kérdezőt és nem csodálkoztak rá több percig hogy hogy tud nélküle élni stb. Egyszerűen visszakérdeztek egyszer hogy "hogyhogy?".
2019. szept. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Metionin ***** válasza:
Mert mostanában az ritkább. Rajtam is csodálkoznak amikor nem xy alkalmazással nézek meg valamit hanem pl. neten vagy mert nem láttam a 20 perce küldött emailt mert a gépem otthon van. Sajnos emiatt hátrányban is vagyok mert sokszor olyan helyeken kapok fontos üzeneteket, ahol nincs nálam pl. laptop. Részben emiatt lesz a következő telefonom "okos", mert már mindenkinek az van és mindenki arra számít hogy másnak is az van és ehhez igazítják a munkahelyi dolgokat is. Egyébként tök jól elvoltam a nyomógombossal ezidáig, csak a mostani már abban a bizonyos "isten tartja benne a lelket" állapotban vegetál.
2019. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, páromnak (26F) "butafonja van", gyakorin kívül ezen még soha senki nem csodálkozott. :D
2019. szept. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Sajnos azért, mert mindenki kezében csak ilyet látni. Ha valakinek van is normál telefonja, az meg inkább rejtegeti, mert fél, hogy beég. De szerintem ezen tök felesleges kiakadni a lényeg, hogy elérhető legyen valaki. Nekem is régifajta telóm van, mert ezt szeretem. A másik, meg nem értem meg azokat, akik az időseknek ezeket a tapizósakat adják, mert sokuk sajnos nem tudja kezelni, és így ez nyomógombos 100* jobb lenne nekik is.
2019. szept. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

" hogy mennyire okoz függőséget az okostelefon. De szerintem ennek 0 köze a kérdéshez."12"

Pedig de, van köze. Ugyanis függő - és ebből következik, hogy el nem tudja képzelni az életét és más életét sem anélkül. Mert ő anélkül belehalna (kis túlzásokkal, de ez van a függőség hátterében)

#15: régi nokiát használok, nem érdekel égő vagy nem, nekem nem az, praktikus, a dolgaimat igyekszem élőben élni (ha lehet), kézzel írok, tollal rajzolok papírra, tehát rövid telefon, sms, megbeszéljük, mikor találkozunk. A net is csak, ami szükséges + az egyre idétlenebb gyakori (ami enyhe függőség nálam:)

2019. szept. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!