Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a szégyenlősség oka?

Mi a szégyenlősség oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy igen érdekes kérdést szeretnék feltenni, egy olyan dologgal kapcsolatban amit nem nagyon értek, hogy miért van benne az emberekbe.


Miért szégyenlősek a mai emberk legalább 80%-a?


Szerintem egy embernek a testén semmi szégyelni való, vagy más előtt takargani valója nincs, mert elvégre az a természetes testünk.


Szerintem legalább a saját neme előtt nem kéne magát szégyelnie senkinek.


Válaszokat előre is köszi.

Kort és nemet is írjatok.

20/f



2019. szept. 18. 18:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Talán, mert félnek az emberek a negatív véleményektől. Hamar meg szólják az embert, sok a kritika. Félnek h ha kicsit is különböznek, megszólják.
2019. szept. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%

Nem elégedett a saját testével, törődik (akár túlzottan is) mások véleményével. Ez a két legfőbb oka. Nem az a lényeg, hogy egyébként pont ugyanúgy nézünk ki és nem pusztán nem érdekel a másik, azonos nemű teste (általában), hanem egyenesen nem vagyunk rá kíváncsiak tehát nem is nézegetjük. Viszont az ember csak a saját szemszögét szokta többnyire figyelembe venni és a másik fejével elfelejt vagy nem is tud gondolkodni. Számára az van, hogy mindenki őt nézi és bírálja mert ő is ezt teszi saját magával a tükör előtt. Miközben ő ugyanúgy nem foglalkozik mások pucér testével pl a közös öltözőben.

Nem tudom, mennyire lett érthető. Számomra az, viszont néha nem sikerül úgy fogalmazni, ahogy szeretnék. Ha katyvasz lett, akkor bocsi!

2019. szept. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%

Most ez megint olyan mint a fehérnemű, es a bikini.

Számomra elég intim a testem ahoz, hogy fűnek-fának mutogassam. Hiába látott már boldog-boldogtalan női testet, mindenkié más.

Ez lehet nem is szégyenlősség, inkább saját magam tiszteletbentartása; hogy csak az arra érdemes áthassa.

2019. szept. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben is nagy szerepe van a médiának és a divatnak, illetve még az elhízásnak is. Dől ránk mindenhonnan, hogy milyen lenne az ideális, a szép test, persze ennek nem lehet megfelelni, mert mindenki más.

Ezen kívül még a neveltetés is szerepet játszik.

Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2019. szept. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
az a sok baromság,amit ma elhisznek az emberek,az teljesen megváltoztatta őket. Ha egy kigyúrt ürge vagy férfiként,vállalod. Ha vagy egy kis hasad,baromi kellemetlen,ha hozzáér egy nő...mármint kézzel,mit tudom én,pl mikor alszol a feleségeddel...ami nem tökéletes az nem jó, nincs kocka hasad,nem örülsz neki nyilván. Mai jónak számító női alak : 2 méter 40 kiló, vagy mikor a lány aki kicsi, pl 150-160centi között van,30 kiló alá akar menni,hihetetlen....Nincs normális egészséges testképük az embereknek...
2019. szept. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
50%
Szimpla félelem a kritikától amihez hozzájárul az alacsony önbecsülés.
2019. szept. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%

Ne csámcsogjanak masok a testemen. Magànügy, intimszfera


Nem a kritikak hatnak meg. Szimplan ninxs közük hozza. Es ugy latom még tüdöszürön is igyekeznek a nök is kerülni egymast az öltözöben. Megis minek toljuk egymas képébe egymas akarmilyet?

2019. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

De a félelem a kritikától amiatt alakult ki, mert mind kaptunk kritikát. Ha nem közvetlenül, hát a médián keresztül közvetve.


Hosszú évekig úgy nevettem, hogy takartam a számat, mert kisgyerek koromban egy fazon az utcán beszólt, hogy nyúlfogam van. A testünkre, az intim testrészekre még több negatív beszólást kapunk.


Reductio ad absurdum, kakilni is teljesen természetes, egészséges dolog, mégis megtanuljuk, hogy azt illik elvonulva végezni.

2019. szept. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszkorom elejéig az voltam én is. Neveltetés, környezet, stb.

Aztán valahogy elmúlt a szégyenlősségem, jó ideje nem érzem kínosnak közös öltözőben, zuhanyzóban, sőt elég régen megkedveltem a naturista strandolást és "létezést".

(Harmincas F)

2019. szept. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Társadalmi elvárások, megfelelési kényszer, média, stb. Még a kortársak is egymást cikizik. Sajnos beleivódik az ember tudatába.
2019. szept. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!