Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a szégyenlősség oka?

Mi a szégyenlősség oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy igen érdekes kérdést szeretnék feltenni, egy olyan dologgal kapcsolatban amit nem nagyon értek, hogy miért van benne az emberekbe.


Miért szégyenlősek a mai emberk legalább 80%-a?


Szerintem egy embernek a testén semmi szégyelni való, vagy más előtt takargani valója nincs, mert elvégre az a természetes testünk.


Szerintem legalább a saját neme előtt nem kéne magát szégyelnie senkinek.


Válaszokat előre is köszi.

Kort és nemet is írjatok.

20/f



2019. szept. 18. 18:47
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Szerintem az az oka hogy nem akarja hogy lássák hogy néz ki teljes egészében mert nincs megelégedve magával vagy úgy gondolja hogy nem tartozik másra hogy milyen a teste.Én se szeretek más előtt főleg idegen előtt öltözni vetkőzni mert az csak egy intim dolog.Edzőteremben se szerettem más előtt öltözködni hiába csajok voltak mint én
2021. jan. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Nagyon sok függ a neveltetéstől is. Ha valakit a szülei ártalmatlan dolgok miatt is megszidtak, kiabáltak vele, megszégyenítették vagy akár meg is verték, az később nagy valószínűséggel szégyenlős lesz.

De ez a szégyenlősség mint civilizációs tulajdonság a zsidóktól ered, hiszen az ókori görögök nyíltan vállalták meztelenségüket akár a másik nem előtt is. A Biblia Ószövetségében vannak előírások, hogy ne mutatkozz meztelenül rokonaid előtt, és a zsidó vallásból fejlődött ki a keresztény vallás is, aminek elterjedésében nagy szerepe volt Pál apostolnak is. A zsidóval rokon nép az arab (sémi népek) ahol a magad elrejtését még komolyabban veszik: nemcsak a nők, de a férfiak esetében is. Ha egy fiú vagy férfi át akar tárni az iszlám hitre, az is kapcsiból elfelejtheti az izompólót meg a passzos nadrágot, akármilyen jó alakja is van.

2021. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
térni*
2021. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Mert a média tökéletességet sugároz, az emberek többsége pedig nem felel meg az "ideálnak".
2021. febr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Nevelés kérdése. Aki abban nő fel, hogy "vigyázz, xxxxd meg ne lássák!, az szégyenlős lesz, akkor is, ha egyébként nem önbizalom-hiányos.
2021. márc. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Nagyon elkanyarodtatok az alak/kinézet felé..

Mivan akkor amikor valaki úgy szégyenlős, hogy vendégségben nem mer szólni, hogy szomjas vagy éhes, stb?

Ez is egyfajta szégyenlősség..

2021. ápr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
44%
A szégyenlősség meg szemérmesség az két külön dolog. Nem biztos, hogy szégyenlős vagyok, attól, hogy nem mutogatom a testemet. Lehet, hogy amúgy tök jó alakom van, és elégedett vagyok magammal. De az ember az már csak olyan faj, aki ruhákkal takarja el magát. :)
2021. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

" De az ember az már csak olyan faj, aki ruhákkal takarja el magát. "

Amit az én gondolatom szerint nem kéne, mert az emberi test meztelenúl természetes.

Annak kéne a hétköznapinak lenni, hogy képes mindenki a másik előtt meztelenül lenni.

2021. ápr. 7. 21:33
 29/29 anonim válasza:
Normális dolog és szemérmesség
2022. júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!