Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem idegesít nagyon ez...

Csak engem idegesít nagyon ez a Zente baba jelenség?

Figyelt kérdés

Ugye kb. mindenki tud róla, nem kell senkinek elmondanom, hogy mi van vele stb. Na most engem baromira zavar, hogy hirtelen így mindenki összefogott és akár 1 ember több száz v milliót is küld neki.

Először is borzasztóan sajnálom a gyereket, és a szülei helyében én biztosan segítséget kértem volna a közösségi médián.

De aki utal, meg megosztja, és arra buzdít, hogy jaj utaljunk a gyereknek mert kell nekik a pénz, neki tenném fel a kérdést, hogy nem zavarja, hogy amúgy meg millió ember nem jut normális egészségügyi ellátáshoz, vagy naponta 1 kenyér jut az egész családnak. Miért kell 700 MILLIÓ FORINTOT gyűjteni 1!!!!! gyereknek. Abból körülbelül egy egész megyét lehetne jelentősen támogatni. De tényleg, ennyi pénzt EGYETLEN gyerekért. És mi van, ha 5 éves korában elüti egy kocsi, vagy 20 évesen szívrohamot kap (isten ments!), de akkor 700 millió forint veszett kárba, és abból kb. 300 falu lakhatna jól évekig.

Szép meg jó, hogy utaltatok, de őszintén, mindenféle rosszindulat nélkül kérdezem, hogy amiket leírtam, arról mi a véleményetek.



2019. szept. 25. 23:14
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
74%

Állj. Egyet felejt el mindenki. A 700 milliós kezelés csak SEGÍTHET! Nem segít, nem gyógyít. Csak segítHET és tünetmentessé teheti. Magát a betegséget nem gyógyítja ez a kísérleti szer sem.

Őszintén szólva nem sok esélyt látok a felépülésére.

És szerintem is túlzás. Rengeteg olyan gyerek van aki még 700 forintot sem kap. Erős túlzásnak érzem az egész kampányt tulajdonképpen a semmiért.

2019. szept. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
75%

A TB-nél vannak ilyen elvek, hogy mivel akadnak ritka, nagyon drágán kezelhető betegségek, ezért van amikor egyszerűen nem finanszírozza, nem is finanszírozhatja, mert ugyanabból a pénzből rengeteg más ember életét lehet megmenteni. Szóval ott meghúzzák valahol a határt.


De ez egy önkéntes gyűjtés. Ha én egy bárányhimlős futóegér gyógyulására gyűjtök, még az esetben sincs senkinek sem köze, hogy miért nem a rákos gyerekeknek adományoztam. Akik érzelmi alapon most X összeget adományoztak egy gyerek megmentéséért, egyáltalán nem biztos, hogy ha nincs az ügy, akkor másnak adományoztak volna. De egyébként is, semmi közöd az ő pénztárcájukhoz. Önkéntes, tehát seni sem várja el, hogy te is adományozz. Ezen háborogni teljesen értelmetlen.

2019. szept. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
75%

Mellesleg ennek soha nem lesz vége.

Oké, most megkapta a 700 milliót. pár hónap múlva kéne neki még 98 millió, aztán egy év múlva 120 millió...és így tovább.

Na akkor is majd mindenki kinyitja a tárcáját? Kötve hiszem. (hiszen már egyszer segítettem, most adjon más)

Esélyt adsz, felemeled, aztán a mélybe esik.

Csak erre rohadtul nem gondol senki.

Ez a 700 millás gyógyszer nem csodaszer, nem gyógyul meg tőle. Legjobb esetben is csak tünetmentes.

2019. szept. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
43%
8-as válaszoló látom nem értette meg hogy a kérdező miről is beszél :) mindegy, gondoltam hogy lesz legalább egy ilyen ostoba válaszoló
2019. szept. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
78%

Engem is felcsesz.

El lehet menni a kékgolyó utcába megnézni hány rákos gyerek fekszik ott utolsó óráiban. 700 millió forintból rengeteg olyan kezelést lehetne finanszírozni, amiből nagyon nagyon sok gyerek gyógyulna meg. De mi ezt az összeget egy gyerekre költsük el. Sajnálom nagyon szegényt, de azért ez túlzás... Az meg hogy ebbe adjon bele állambácsi is, hát b+, 700 millióból nem egy gyerek esélyeit kell megjavítani, hanem több ezer magyar ember életmentő műtétjét finanszírozni.

2019. szept. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
29%

Nem gondolom, hogy azért ostoba vagyok mert egyetértek a szülőkkel. Ti meg egy beteg emberre irigykedtek, mert gyűjtöttek neki. Húha. Akkor legyetek a helyében. Majd hátha nektek is azt fogják mondani az emberek, hogy szenvedjetek csak, úgyis meghaltok, nincs értelme megpróbálni bármit is. Ha annyira sajnáltok más gyerekeket vagy falvakat ahogy írtàtok, miért nem adakoztok nekik? Senki nem mondta, hogy Zentének kötelező adni. Akit meg ez idegesít.. hát nem semmi.

Volt egy ismerősöm ( 34 éves nő), aki 10 évig küzdött leukémiával. 5x kezdett neki a kezelésnek. Mindent megpróbáltak nála, ott is volt gyűjtés, úgy eladósodott a család. Màr Amerikából vártak segítséget a szülei és a párja. Végül feladta a küzdelmet. Az ismerősei, családja sosem mondta azt, hogy kidobott pénz volt az egész, hanem örültek, hogy nem szenvedett x ideig, vagy javult végre. Úgyhogy engem ne ostobàzz le, mert közvetlen közelről láttam ilyen esetet és borzasztó az egész küzdelem. És igen.. ha lenne gyerekem ugyanúgy megtennék érte mindent, hogy megmenthessem. Ezért nullára pontozni, meg leszólni.. na az az ostobaság te agyatlan.

Mindenki el tudja dönteni kinek és miért adakozik. Tudom tudom a gyakori népe a nagy igazságosztó... Ha neked fáj ez a "jelenség" menj feküdj be a kórházba szenvedni, aztán irigykedj.

2019. szept. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
50%

Nem idegesit, mindenhol vannak ilyenek. De elgondolkodtat, hogy mennyibe kerul az elet...

Engem inkabb a 8ashoz hasonlo veglenyek kurnak fel.

2019. szept. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
34%
Véglény vagyok mert sajnálok egy gyereket és nem azon háborgok mert gyűjtöttek neki? Itt gyakorin borzasztó lelketlen okoskodó emberek vannak. Sok embernek el kéne gondolkodnia magán, és nem a másikat szidni ok nélkül.
2019. szept. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem teljesen érthető a szülők és a kérdező hozzáállása is. A szülők nyilván bármit megtennének a saját gyerekük egészségéért és ezzel mindenki pontosan ugyanígy lenne, ha a saját gyerekéről lenne szó. Ugyanakkor szerintem a kérdezőnek igaza van abban, hogy nem csak az egyén, hanem a közösség érdekeit is kötelességünk lenne szem előtt tartani. Persze, közösségként erkölcsi kötelességünk mindenkinek a lehető legjobb ellátást bizosítani, ahogy az egyik előző válaszoló is írta, de eközben mérlegelni kell azt is, hogy mire mennyit költünk, mert ugyanúgy kötelességünk igazságosan elosztani a pénzt, hogy a borsodi cigánygyereknek is pont ugyanolyan ellátás juthasson, mint Zente babának, ha neki is ugyanaz a baja. Szinte minden betegség kezelésére léteznek méregdrága, kísérleti stádiumban lévő vagy nyugati országokban is csak szűk körben alkalmazott kezelések, amik ha mondjuk akár csak 1-2%-kal jobb gyógyulási eséllyel vagy pár évvel hosszabb túléléssel biztatnak, mint az itt Magyarországon alkalmazott kezelés, akkor erkölcsileg az lenne a helyes, ha minden rászorulónak ezeket a kezeléseket biztosítanánk. Persze ez érthető módon nem reális elképzelés.
2019. szept. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon sajnálom a kisfiút, de.. Ha én robbanok le esetleg, akkor én is elmegyek a TVbe, meg nyomatom Facebookon és ömlik a zsé?

Számtalan sérült gyerek van és mellettük a szüleik, akik fillérekből tengődnek, mert nem tudnak a beteg gyerek mellől dolgozni menni. Nekik nem gyűjtünk? Vagy mi a tökömnek fizetünk ennyi adót?

2019. szept. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!