Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem idegesít nagyon ez...

Csak engem idegesít nagyon ez a Zente baba jelenség?

Figyelt kérdés

Ugye kb. mindenki tud róla, nem kell senkinek elmondanom, hogy mi van vele stb. Na most engem baromira zavar, hogy hirtelen így mindenki összefogott és akár 1 ember több száz v milliót is küld neki.

Először is borzasztóan sajnálom a gyereket, és a szülei helyében én biztosan segítséget kértem volna a közösségi médián.

De aki utal, meg megosztja, és arra buzdít, hogy jaj utaljunk a gyereknek mert kell nekik a pénz, neki tenném fel a kérdést, hogy nem zavarja, hogy amúgy meg millió ember nem jut normális egészségügyi ellátáshoz, vagy naponta 1 kenyér jut az egész családnak. Miért kell 700 MILLIÓ FORINTOT gyűjteni 1!!!!! gyereknek. Abból körülbelül egy egész megyét lehetne jelentősen támogatni. De tényleg, ennyi pénzt EGYETLEN gyerekért. És mi van, ha 5 éves korában elüti egy kocsi, vagy 20 évesen szívrohamot kap (isten ments!), de akkor 700 millió forint veszett kárba, és abból kb. 300 falu lakhatna jól évekig.

Szép meg jó, hogy utaltatok, de őszintén, mindenféle rosszindulat nélkül kérdezem, hogy amiket leírtam, arról mi a véleményetek.



2019. szept. 25. 23:14
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Sunshinedoll, teljesen megértem amit írsz. Én sem sajnálom tőlük a pénzt, én azt sajnálom, hogy lehet, hogy valakinek ,,csak” egy 500.000 ezres gyógyszer kellene, és mivel ő nincs felkapva ezért kap 5 emberől 3-3 e forintot.
2019. szept. 26. 20:35
 32/47 anonim ***** válasza:
92%

Egyszerűen csak jobb volt a marketingje, így több embert megérintett, főleg Zente kerekesszékes fotója a lebénult kutyával, aki húzta a mellső lábaival azt a szerkezetet.

Értem én is, hogy ez egy jó dolog, és áttörés volt valamilyen szinten ez az adakozás az összeg nagysága miatt is. De az nem tudom, hogy mennyire jó, hogy az állam majd lehet a civil adományozókra hagyja a hasonló összegekbe kerülő gyógyítások finanszírozását.Meg felbátorodtak a többi SMA beteg gyerek szülei, akik eddig reménytelennek gondolták, hogy összejöhetne az ő gyereküknek is a pénz. Nem igazán hiszek ebben, hogy akik eddig adtak, a többi gyereknek is adományoznak, mert Zente esete egyedi, és az embereket annyira meghatotta a kerekesszékes életrevaló kisfiú, mindenütt azt súlykolta belénk a közösség, a média, hogy szívtelen vagy, ha most nem adakozol, és jólelkű, ha adsz. Több ekkora összefogást, és ennyi pénzt a hétköznapi emberek nem igazán fognak a közeljövőben összeadni. Az egész éves jószívűségüket Zentének adományozták. ( Bár ne legyen igazam)

2019. szept. 28. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
43%

Rengeteg pénz 700 misi, de egy olyan országban, ahol éveken keresztül propagandáljuk, hogy nálunk a gyermek az első meg családbarát ország meg szüljél már, ott hogy fordulhat elő ez, hogy nemes egyszerűséggel sorsára hagyja a gyereket az ellátó rendszer? Az ostoba családbarát plakátok árából Magyarország összes SMA betegségben szenvedő gyerekét lehetne kezelni vagy javítani az állapotán. Több száz ilyen betegségű gyerek van.

Rendszer szinten kéne változást elèrni (és ezt más betegségekre is értem).

Oke, elutaltam 2 ezret és hátra dőlök, mert lesz esélye meggyógyulni. De mi van a többivel?

Sokan kiakadtak a Zentés csoportban, ha valaki felhozta a politikát. Pedig több értelme lett volna kimenni tüntetni érte, akkor legalább a többi gyerek is kaphatna esélyt!

És ezt tényleg a többi betegségre is írom, amit nem finanszíroz a tb.

Ne csak addig legyünk gyerek barátak, amíg egészséges és nem kell rá költeni, hanem ő fog majd adózni.

Igenis mindent meg kéne tenni a betegekert is. Nem ők tehetnek róla, hogy betegek és ennyibe fáj a kezelés.


Egyébként a Jobbik egyik képviselője pár hónapja vetette fel az egyik parlamenti ülésen ezt. Szépen le lett szavazva. Ahogy kb minden hasonló téma.

De persze az anyját, aki fel meri hozni a politikát a kis Zente kapcsán. Utalj és maradj csendben.

Pedig jó alkalom lett volna változtatni bizonyos dolgokon.

Ezt nem mezei embereknek kellett volna összedobni. De a kérdésre visszatérve, szerintem felnőtt emberek, arra utalnak amire akarnak. Viszont a lelkiismeret furdalas keltés nagyon gáz, afelé, aki nem utal.

2019. szept. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
57%

Sajnálom én is, mert nekem is van kislányom, de a kérdezővel is egyetértek.

Nem tudom, hol van az esze azoknak a szülőknek, akik megszülik így a gyereküket. Én nem utaltam és nem is fogok, mert mi pl minden hónapban belemegyünk a mínuszába páromnak nekünk miért nem utal senki??? Vagy a nagyimnak, akinek 60000 ft a nyugdíja???

Én nem mondom azt, hogy 0 ft bevételünk van, de most találtam csak munkát és fél hónapot dolgoztam. Én elvégeztettem a genetikai vizsgálatot mielőtt szültem. Zente anyukája miért nem tudta? Mikor romokban az egészségügy akkor 700 millió ft egy gyógyszerre, ami segíthet? Ha az a 700 millió ft a kórházakra menne el ahol naponta több száz beteg ember fekszik - önhibájukon kívül felnőttkorban szerzett betegséggel - azoknak nem jár, de aki meg tudta, hogy beteg lesz a gyereke annak igen???

Milliók egyért egy ember gyógyszerének ára pedig több ezer embert lakatna jól? :((

2019. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
11%
A másik meg, hogyha az én kislányomról lenne szó én is ezt tenném...
2019. szept. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
26%

Mi közötök hozzá, hogy a leadózott jövedelmemet mire költöm? Ha akarom prostikra és alkoholra költöm az egészet, ha akarom Zentének adományozom, ha akarom csöveseknek adom, ha akarom elégetem a kályhában. Az ég világon semmi közötök az én törvényesen megkeresett pénzemhez és ez maradjon is így.


Inkább aggódjatok azon, hogy mire megy el tetemes mennyiségű közpénz. Na ahhoz van közötök. Az valahogy nem kelt fel akkora közfelháborodást, mint hogy pénzt gyűjtenek egy gyereknek.

2019. szept. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
37%

"miért 1 gyereknek kell egy 700 milliós gyógyszert venni"


Nem kell. Opcionális volt. Az emberek eldönthették, hogy adnak-e vagy sem.

2019. szept. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
78%
Kedves adományozók! Jöhet a következő 10 gyerek, akiknek 7 milliárdot kellene összegyűjteni? Ha annyi pénzetek van, hajrá!
2019. szept. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
0%
#38: Már megint mi bajod vele?
2019. szept. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
85%

Lehet újra nyitni a pénztárcákat hölgyek-urak!

[link]


(ui.: ennek soha nem lesz vége.)

2019. szept. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!