Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai embereknek rossz az...

A mai embereknek rossz az ízlése, vagy én nem haladtam a korral, és én vagyok különc?

Figyelt kérdés
Bárkivel eddig beszéltem, vagy bárkit ismerek, mindenki leszólja, illetve zavarba jön, mikor régi zenéket hallgatok (Modern Talking, Queen, Depeche Mode, Beatles, Beach Boys, Alphaville, Fancy, stb stb). És azt veszem észre, hogy nem is ismerik a "régi" előadókat gyakorlatilag, és évszám alapján ítélnek.. Régi = unalmas, gagyi, lejárt lemez.. Ez csak engem bosszant? A mai embernek az olyanok mint Dj snake, meg gyógyantófülke, meg marshmello meg Lil g meg isten tudja kicsodák, gyakorlatilag 5000x többre nézik őket, mint egy queent pl. De a filmek téren is hasonló a helyzet.. Annyira nincs sem igénye, sem izlese az embereknek, hogy minden jó nekik. Random példa, de olyan is van, aki egy tuzgyurut jobbra értékel valaki, mint egy remeny rabjait, vagy a mai gagyi jumpos horrorkat, mint pl egy Óment, vagy tököm tudja.. :D Én vagyok különc gondolom, de nekem a minőség nem a mai zenéknél kezdődik! És ez talan nagy általánosítás, mert persze ma is akad sok "jó zene, de azok sem "úgy" jók, szóval meh.. Nekem a mai zenék 85%-a az olyan, hogy csak úgy van, és semmit nem érzek, mikor hallgatom őket, hanem full közömbösség van bennem.. Velem van a baj?

2019. okt. 19. 23:12
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Utolso, ehez nemtudok mit hozzafuzni, ne haragudj,de ezen most felnevettem xDXD
2019. okt. 19. 23:55
 12/23 anonim ***** válasza:
Inkább én vagyok különc, mert szinte csak eurobeatet hallgatok. Mondjuk nem tudom, ki számít neked mai embernek, mert én már bőven harminc felett járok, és nem is igazán ismerem a mostanság menő zenéket. Meg régen is főleg csak elektronikusat hallgattam, szóval nem vagyok széleskörűen művelt zenék terén, de nem is érdekel mások ízlése. Mondjuk, aki beül mellém az autóba, arra vagyok annyira tekintettel, hogy zene helyett inkább beszélgetünk. :)
2019. okt. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Naa azért Dj Snaket és Marshmellot nem kell szerintem úgy lehúzni, értem én, hogy nem szereted őket, gondolom a műfaj alapból nem tetszik, de azért ők elég jók, mondom ezt úgy, hogy én is nagyon szeretem a régi zenéket. (Aerosmith, Queen, Michael Jackson, Guns N'Roses, Nirvana stb.) A magyar zenék 99%-a meg mindig is trutyi volt ez most sincs másképp és nem is lesz. De abban egyet értek veled, hogy igény nem nagyon van jó zenékre, elég megnézni, hogy a magyar YT-on mik a legfelkapottabb klippek. És inkább legyél különc, mint tömeg trash zenét hallgató hülyegyerek. Amúgy meg én inkább röhögnék egy jót, ha pont egy olyan szólna be nekem, aki Lil G-t hallgat meg hasonló szarokat.
2019. okt. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%
Abban van valami, hogy igencsak felhígult a mai kínálat,de ez a fogyasztói társadalmi berendezkedésnek köszönhető. A ruhák is szar minőségüek, egy újság cikk is trehányul van megfogalmazva, mert minden gyorsan és azonnal kell. De ettől függetlenül én nem jelenteném ki, hogy ami régen volt az jó, aki ma az meg szar. Ráadásul ennyi infó alapján nem lehet leírni egy embert sem. Nekem pl titkon tetszik Hiro meg Lil G zenéje is, de egy klasszikus zene felismerő versenyen szarrá aláznék bárkit, akkora a műveltségem. 27/N
2019. okt. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nincs veled baz, hiszen pont ugyanazt csinálod mint azok, akiket bírálsz.


Ők leszólják a te zenédet te leszólod az ő zenéjüket. Te sem vagy különb, nem vagy se jobb, se rosszabb, csak az ízlésed más.


De ha már zene, akkor ez a szám jut eszembe:

https://www.youtube.com/watch?v=lWqeHVOQa58

2019. okt. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Fogyasztói társadalomban élünk. Arról a polcról veszel magadhoz zenét, amelyikről akarsz. A zenei ízlésnek is van egy szocializációs periódusa. Ez kábé 30 éves korodig le fog zárulni. Amit odáig hallgatsz az fog életed végéig elkísérni. Kicsi az esély, hogy utána újat fogsz magadhoz engedni. Mondom ezt úgy, hogy zenész vagyok és sok nótát kellett megtanulnom ami a konfortzónámon kívül esik. Ha új szerelmek esnek be az is abból az érából van, ami 30 éves koromig tartott. A többit esetleg becsülöm, de rajongani nem fogok már érte.
2019. okt. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
Nem vagyok egy nagy filmes, de vígjátékok, krimik, dokumentum filmek (főleg valamelyik világháborúból bármikor jöhetnek) a kedvenceim. Zene terén pedig (ami "régi") Rammstein, Metallica, Motörhead a kedvencem, de a mai modern bandákat is szeretem, de akiket te is felsoroltál azokat én se szeretem, valahogy sose tudott megfogni, nem az én világom.
2019. okt. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
40%

Gondolkozz egy kicsit...

... Telített a piac. Régebben könyebb volt új slágereket teremteni, új műfajokat létrehozni, akkoriban a világ nem volt ennyire kegyes mint most, tehát volt érzelmi alapja is, mélyen megtudott hatni embereket, főképp az adott célközönséget. Lehet Amerikát vagy akár Angliát is a paradicsomnak tekinteni, de náluk sem volt azért fenékig tejfel az élet. Közép és Kelet Európa meg mindig is le volt maradva, így ha bármilyen nyugati „termékhez” hozzájutott, azt istenítette mint pl. szüleim idejében a Levis farmer, hogy a nyálukat csorgatták az után aki hozzájutott (leesett a kamionról). Ugyanez vonatkozik a zenékre.


Ma mit lehet újítani? Bármit elővehetünk a szemléltetéshez, a videójáték, film és zeneipart is. Ipar. Benne van a nevükben is, már nem az önkifejezésről szól, hanem elsődlegesen a pénzről. Ez nem azt jelenti, hogy nem születnek jó dolgok, mert a verseny most mégkiéleződött mint ezelőtt így muszáj néha „újat” felmutatniuk. Ha meghallgatod az elmúlt évek felkapottabb zenéit, akkor azokban is van valami különlegesebb, vagy a szövegük vagy a dallamuk vagy minden egyszerre „catchy” azaz fülbemászó. A klippeket sem szabadna kihagyni, a hülyeségekre alapból vevők az emberek.


Ahogy a termékek úgyanúgy az emberek is tömeggyártottak, csak ezt egy gondolkodni tudó lénynek nehéz elfogadnia, pedig ez van. Ahogy Te is meg más kis mákszem próbálkozik különbnek vallania magát lehordva vagy éppen idolizálva egy adott korszakot, művet stb... csak úgy kapálozik a figyelemért és az ego megnyugtatásáért, hogy Ő más és többrevaló mint a másik/ rivalizált közeg, vagy ember. A kommentekből is látszik, hogy azokkal értesz egyet, akik a saját javadat gyarapítják, tehát igazat adnak Neked.

De majd ahogy idősödsz és kikerülsz a burokból majd megfogod érteni amire ki akartam lyukadni, főleg, ha komolyodsz is mellette.

2019. okt. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem hallgatom egyiket sem, de azért aki Dj snaket többre tartja, mint a Queent, ahhoz lenne egy-két keresetlen szavam. Ha a kedvelt előadóim munkásságát időrendi sorrendbe rakjuk, akkor a Depeche Mode, Scooter, Prodigy kezdik a sort, egészen a mai zenékig, de nem azok a legjellemzőbbek. Úgy kerekítve a 80-as évek vége, 90-es évektől a 2010-es évek elejéig.
2019. okt. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
"Annyira nincs sem igénye, sem izlese az embereknek, hogy minden jó nekik." Inkább ezzel a hozzáállással van baj.
2019. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!