Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az öngyilkosság miért gyávaság...

Az öngyilkosság miért gyávaság? Az életet ki kérte?

Figyelt kérdés

Azért, hogy bizonyos elvárásoknak feleljünk meg állandóan? Kérdés és kérés nélkül bedobnak egy olyan világba, ahol biztos hogy kényszerítenek valamire. Lehet, hogy nem mondják, de elvárják, ha egyenrangú akarsz lenni. Társadalmi, szülői elvárásoknak, mindig minden szituációban meg kell felelni, úgy érzi az ember, hogy állandóan csinálnia kell valamit, mert ha nem, akkor azt az embert halálba kívánja mindenki. Lenézi, ösztönösen utálja, ha kilóg a sorból. Ha meg megölte magát, le gyávázza, egy olyan valaki, aki éveken keresztül küzd azért, hogy élete befejezésével eltűnjön minden, amit eddig csinált. Lehet, hogy emlékek maradnak róla, de az ő fejében semmi. (alapvetően materialista emberekre értem)

Elvárják, hogy hálás legyek mindenért amit kaptam, hogy ők elismerve érezzék magukat.


Nyugodtan nevezzetek egy undorító hálátlan görénynek, aki nem érdemli meg, hogy éljen, de miért kéne csinálni bármit is, azért mert csak úgy kérdés nélkül bedobtak egy olyan valóságba, ahol alapvetően ha nem léteznék, nem változna semmi?


Kicsit zavaros lett, fáradt vagyok.



2019. nov. 10. 20:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
14%
Tudod kit nevezek bátor embernek? Nem tudom hogy e hallottál arról hogy egy férfi fejbelőtte magát a lőtéren és semmi jel nem volt erre? Na őt nevezem bátornak. Mert nem hangoztatta az öngyilkosságot és a barátai sem tudták hogy erre készül. Ő simán megtette és nem kuncsorgott figyeleméért. Az ilyenek a hiteles öngyilkosok.
2019. nov. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
33%

Lepontoztál, ezért bővebben kifejtem.

Az öngyilkosság

- gyávaság, megfutamodás s kihívások elől;

- lelki defektus, hiszen nem veszed észre, hogy van, aki szeret és örül, hogy vagy, ha nem lennél, hiányoznál;

- üres lélek, mert nem tudsz, nem akarsz viszontszeretni;

- gondolkodás hiánya, mert nem tudsz -ha nehezen elérhető is- célt tűzni ki magad elé, ami a te célod lenne, mégsem vagy hajlandó kűzdeni érte. Ez több, mint lustaság.

.

"Nyugodtan nevezzetek egy undorító hálátlan görénynek"

Nem, ne nevezzed magad görénynek, hiszen tudat nélkül is az a Természet része.

"aki nem érdemli meg, hogy éljen"

De igen!

Éljél, hogy fejlődj, hogy másokat is hozzásegíthess a fejlődéshez.

Éljél, hogy megtanuld azokat szeretni, akik szeretnek téged.

Ehhez viszont az kell, hogy úgy járj, mint Rákóczi.

Tudod, neki megjött az Esze!

2019. nov. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
Most jobb hogy ilyen véleményt kaptál? Nem számít semmit se. Ha meg akarsz halni akkor tedd meg,de ha nem akarsz akkor ne tedd meg kész. Tedd vagy ne tedd,de ne próbáld. Ha segítséget akarsz kérni akkor menj pszichiátriára vagy pszichológushoz. De az ilyen "Öngyilkos akarok lenni,mit tegyek?" kérdések csak figyelemfelkeltés és segélykiáltás.
2019. nov. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Akkor inkább tegyél másokkal jót. Ha már te egy csődtömeg vagy, legalább segíts az állatokon vagy a rászorulókon.
2019. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Milyen jól kielemezte ismeretség és társalgás nélkül is a lelkelemet a 12es számú önjelölt pszichológus!
2019. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Én sem kértem, hogy szülessek meg. De ha már egyszer sajnos itt vagyunk, élünk használjuk ki. Ne akarj annyira megfelelni az embereknek.
2019. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Érdekes, egyesek szerint megtehetem az, hogy szarok mindenre. Tehát a kínzó fájdalomra, amit a gyógyíthatatlan betegségem okoz. És mivel a kínzó fájdalom miatt koncentrálni is nehezen tudok és a kezemet sem tudom rendesen tartani néha, dolgozni sem tudok, így függök a társadalom jóindulatától. Vannak jobb órák az életemben, amikor képes vagyok gépelni és finom mechanikai dolgokra. Aztán jön a roham és utána órákig görcsben vagyok.


Állítólag csak le kell szarni és nem lesz gond vele. És megfutamodás és nem szembe nézés az, hogy erre nincs gyógymód.


Köszi, hogy ilyen jól ismertek minden esetet!

2019. nov. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Én is nagyon rossz állapotban vagyok 80 százalékos rokkant vagyok. Én is inkább meghalnék semhogy a társadalom jóindulatára bízzam magamat, de sajnos itt aktív eutanázia nincs, pedig igény lenne rá bőven Még annyi jogunk sincs mint egy kutyának azt legalább elaltatják hogy ne szenvedjen. De mit csináljunk kedves utolsó, ha ezt dobta a gép. Abszolút megértelek, hasonló cipőben járok mint Te.
2019. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Nem gyávaság. Meg nem merném tenni.
2019. nov. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 MONSTER124 válasza:
Szerintem igazad van. Én 18 évesen akkartam öngyilkos lenni most azóta eltelt 2 év és nem lett jobb a helyzet rosszab. Bárcsak két évvel ezelőtt meg öltem volna magam. Én próbáltam változni igyekezni mindenben de nem megy most is az öngyilkosság jár a fejemben és lehet nem kéne tovább várnom. Végülis az élet ilyen ahhoz hogy legyenek győztes boldog minden napi emberek ahhoz kellenek vesztesek is az életben. Nem lehet minden egyes ember boldog hiába az az ember mennyit próbálkozik.
2019. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!