Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az öngyilkosság miért gyávaság...

Az öngyilkosság miért gyávaság? Az életet ki kérte?

Figyelt kérdés

Azért, hogy bizonyos elvárásoknak feleljünk meg állandóan? Kérdés és kérés nélkül bedobnak egy olyan világba, ahol biztos hogy kényszerítenek valamire. Lehet, hogy nem mondják, de elvárják, ha egyenrangú akarsz lenni. Társadalmi, szülői elvárásoknak, mindig minden szituációban meg kell felelni, úgy érzi az ember, hogy állandóan csinálnia kell valamit, mert ha nem, akkor azt az embert halálba kívánja mindenki. Lenézi, ösztönösen utálja, ha kilóg a sorból. Ha meg megölte magát, le gyávázza, egy olyan valaki, aki éveken keresztül küzd azért, hogy élete befejezésével eltűnjön minden, amit eddig csinált. Lehet, hogy emlékek maradnak róla, de az ő fejében semmi. (alapvetően materialista emberekre értem)

Elvárják, hogy hálás legyek mindenért amit kaptam, hogy ők elismerve érezzék magukat.


Nyugodtan nevezzetek egy undorító hálátlan görénynek, aki nem érdemli meg, hogy éljen, de miért kéne csinálni bármit is, azért mert csak úgy kérdés nélkül bedobtak egy olyan valóságba, ahol alapvetően ha nem léteznék, nem változna semmi?


Kicsit zavaros lett, fáradt vagyok.



2019. nov. 10. 20:40
1 2 3
 21/27 MONSTER124 válasza:
Ja és még valami az előző válaszoloknak nem mindenki tud állom életét élni. Szóval ha valaki boldogtalan nem kell le gyávázni ha például olyan helyzetbe van hogy nem tud változtatni. És nem akkarja ezt a boldogtalan életet 40 meg 50 évig még élni.
2019. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
50 évnél többet csak azoknak éri meg élni, akiknek gyerekeik vannak. Mert 50-en felül az egészségeseknèl is erőteljes leépülés kezdődik mindenféle téren, nem még a betegeknél. Akik már fiatalon is betegek azoknak felesleges 50 évnél tovább élni, mert felerősödnek a bajok és az már bírhatatlan. Èn már gyerekként is beteg voltam, most 32 évesen már még sokkal rosszabb minden, erősödtek a bajok. Remélem max. 50 évesen magàhoz szólít engem a jó Isten, nem hagy tovább szenvedni.
2019. nov. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Laca, inkább keress fel egy megfelelő pszichológust, mint hogy még 18 évig szenvedj. Vagy 28-38-48-ig.
2019. nov. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Azoknak akik próbálják a problémáinkat elbagatelizàlni, kívánom, hogy ugyanazt èljék át amit mi átéltünk. Nagyon kíváncsi lennék rá ők hogy bírnàk és meddig.
2019. nov. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Próbáltam pszichológust de azzal mit tud kezdeni, hogy van egy rendellenes ér az agyamban, remeg kezem lábam mint egy 80 évesnek. Mozgássérült fogyatékos vagyok 80 százalékban rokkant. Leginkább csak feküdni tudok meg ülni. Dolgozni nen tudok rokkant nyugdíjas vagyok. Járok pszichiáterhez gyógyszert szedek attól is csak alszok, meg szédelgek az orvosnak meg hiàba mondom azt mondja, hogy csak a műtét segíthet, mert nem lelki a probléma, hanem szervi. A műtétet meg nem akarják vállalni, mondván túl nagy a kockázata annak, hogy belehalok. Na itt tartok most. Csak hogy tudja az aki azt gondolja, hogy ez egyszerű világfájdalom, pszichológus segít. Hát sajnos nem.
2019. nov. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

valaszolók... nem letezik bator ongyilkos

ertekeljetek az eletet. nem a kérdező gáz , hanem aki azt írja h ez figyelrmfelkeltes es olje meg magat. na ők borzalmasan idióták.

ne old meg magad

soha ne add fel

minden nap egy ajándék

2020. ápr. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Volt már eddigi életedbe bármi, amit kaptál, örömet okozott?

Aki akkor örömet okozott neked, most bánatot adnál cserébe?

Az öngyilkosság

- megfutamodás a problémák elől (a megfutamodás szinonímája viszont a gyávaság),

- biztosaan van, aki becsül szeret, te önkezed általi haláloddal viszonoznád neki?

- anyagi világban élünk. Van-e annyi pénzed, hogy a hátrahagyottaknak ne okozz anyagi (ha már a llelkivel ne törődsz) terhet?

2020. ápr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!