Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A boldogság lényegében kizáról...

A boldogság lényegében kizárólag a pénzen múlik?

Figyelt kérdés

Most tekintsünk el olyan extrém esetektől mikor valaki halálos beteg, mert nyilván ott már semmi nem segít. Hacsak nem az, hogy jobb minőségű ellátást kaphatsz egy drága magán kórházban, na paff, eljutottunk oda hogy még itt is segíthet a pénz.


De maradjunk hétköznapi dolgoknál. Ha valaki megtalálja a boldogulását úgy hogy szerény anyagi körülmények között él, nincs semmi nagyravágyó elképzelése, az egy win-win szituáció.


De ezen túl gyakorlatilag bármit szeretne az ember, az csak pénzen múlik. Világot látni, bármi más költséges hobbiban kiélni a vágyait, családot, mert hogy ahhoz se kevés pénz kell hogy normális anyagi körülmények között felnevelj egy gyereket. Szóval oda lukadunk ki, hogy a boldog élethez szinte csak a pénz tud hozzá segíteni. Vagy rosszul látom?


2019. nov. 15. 14:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Némi pénz nem árt, ha van, mert tényleg még egy hobbi sem űzhető nélküle, de nem kell sok pénz. Leginkább azok a dolgok tesznek boldoggá, amik nem kerülnek pénzbe.
2019. nov. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem pénzben mérhető. Vannak törzsek, szinte semmi nincs nekik csak ágyékkötő és mégis boldogok.

Az állandóan valamire való vágyás egyfajta sóvárgás, ami tönkretesz mindent, mert ha megszerzi az ember az adott dolgot, rövid ideig tud neki örülni és újabb meg újabb dologra fog vágyni, mindig mástól teszi függővé boldogságát.

2019. nov. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hmmmmm. Mi a pénz igazából? Hit ? Eszme? Fiktív érték? Szerintem értékrend függő első körben kinek mi a fontos. Én introvertált vagyok és a fontos dolgaim többségét 90% ban megtudom venni.De ottvannak még az emberi dolgok is... ami megifizetlen egy jó szó gesztus adni is öröm ... sok ilyen nem lehet az életet felosztani egyik nincs a másik nélkül ha nem eszek meghalok és más dolgokat sem tudok értékelni fontos a pénz. Másrészt a világon elég sokhelyern jártam kerestem is költöttem is hobbim a biciklizés a minőségi zene eszközök meg más egyebek de ezek csak is az elhatározáson múlott. Az én igényeimnek a magyarországi viszonyok nagyon kevesek.S enge ez hajtott ki a konform zónából nagyon sokat szenvedtem de visszatekintve ez volt a jobb. Szüval kizárólag nem de nélkülözhetelen része a pénz. Önmagába csak egy tárgy és ha alárendeled magad megbánod csak egy eszköz de fontos..
2019. nov. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%-ban IGEN!
2019. nov. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Amik az embert jellemzően és hosszútávon boldoggá teszik, teszem azt, egy szerető családi környezet, vagy önmaga kifejezése valamilyen művészeti formában, azok nem vásárolható dolgok, szóval nem, nagyon nem a pénzen múlik.
2019. nov. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Úgy fogalmaznék, hogy az életben maradás a pénzen múlik. Nem adnak mosolyért kenyeret.

A boldogság viszont már nem azon múlik.

2019. nov. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Párom apukájának van egy élettársa, és neki volt egy nagybátyja. Szinte a semmiből lett gazdag. Rengeteget utazott, mégse volt felesége, családja, magányosan, egyedül halt meg, sőt, még a pénzének 80%-át is megsemmisítette, hogy az senkire ne szálljon.


Hiába vagy gazdag, ha nincs kivel megosztani a dolgokat. A pénz nem tesz boldoggá senkit, az csak egy használati eszköz. És mindenki pénz nélkül, egy szál ruhában kerül a föld alá.

2019. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Igen. Voltam nagyon szegény, most gazdag nem, de kifejezetten jómódú igen, és mondhatom, hogy százszor boldogabb vagyok. És őszintén mondom, ha még több pénz lenne, olyan vagyon mint mondjuk Mészáros lölönek, vagy Orbánnak, még boldogabb lennék.
2019. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Látom, szinte minden válasz 34% körüli. Elnézést, hogy nem írtam "fogyasztói társadalom-kompatibilis" választ.
2019. nov. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A boldogsághoz kell pénz is persze, aki azt mondja nem, az hazudik, csak sose volt annyi a kezébe még, hogy lett volna miből költeni.

Kinek jó az hogy számolgatni kell a boltban.

2019. nov. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!