Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A boldogság lényegében kizáról...

A boldogság lényegében kizárólag a pénzen múlik?

Figyelt kérdés

Most tekintsünk el olyan extrém esetektől mikor valaki halálos beteg, mert nyilván ott már semmi nem segít. Hacsak nem az, hogy jobb minőségű ellátást kaphatsz egy drága magán kórházban, na paff, eljutottunk oda hogy még itt is segíthet a pénz.


De maradjunk hétköznapi dolgoknál. Ha valaki megtalálja a boldogulását úgy hogy szerény anyagi körülmények között él, nincs semmi nagyravágyó elképzelése, az egy win-win szituáció.


De ezen túl gyakorlatilag bármit szeretne az ember, az csak pénzen múlik. Világot látni, bármi más költséges hobbiban kiélni a vágyait, családot, mert hogy ahhoz se kevés pénz kell hogy normális anyagi körülmények között felnevelj egy gyereket. Szóval oda lukadunk ki, hogy a boldog élethez szinte csak a pénz tud hozzá segíteni. Vagy rosszul látom?


2019. nov. 15. 14:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
24%

Igen,én is voltam szegény köszönöm szépen ezt ne mégegyszer.


Pénzzel a legfinomabb ételeket ehetem,legszebb ruhákba járhatok,a legjobb puncit kaphatom meg,legjobb kocsiba ülhetek,legjobb társaságba kerülhetek be,legszebb házba/lakásba lakhatok.


Pénz + egészség a többi meg jön.

2019. nov. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Mindenkit pozitívra nyomtam aki választ írt.



"A boldogsághoz kell pénz is persze, aki azt mondja nem, az hazudik, csak sose volt annyi a kezébe még, hogy lett volna miből költeni."


Ezzel vitatkoznék.

Ismerek olyan embert, aki világ életében úgy élt hogy mindig csak annyi volt,amennyiből takaréklángon meg tudjon élni. Ellenben olyan dolog iránt volt hatalmas érdeklődésem, amiben minimális vagy szinte nulla költséggel is valamennyire ki tudott bontakozni, és sikereket elérni, nevet szeretni. De hát emberek vagyunk, nem vagyunk egyformák.


Ha valaki műrepülő szeretne lenni, most mondtam egy példát, amire szerintem elég költséges hobbi, de nincs egyszerűen rá vagyona, az az életében nem fog tudni valószínűleg kibontakozni ebben.

2019. nov. 15. 15:05
 13/14 anonim ***** válasza:
A pénz nem bodogít, de ha lehetne választani, akkor én inkább a luxusvillámban lennék depressziós, mint a híd alatt.
2019. nov. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem, mert önmagad felfedezésével is meg lehet találni a boldogságot, illetve, ha sikerül az embernek társat találnia, akkor vele együtt lehet kiteljesedni.
2019. nov. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!