Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan előítéletesek a...

Miért olyan előítéletesek a szüleim a "fogyatékos" párommal (exemmel) szemben?

Figyelt kérdés

Nem csak a szüleim, anyu szülei is, de a legjobban a szüleim. Exemnek születéskori agysérülèse volt, ezért nem nagyon tudta hasznàlni az egyik kezét. Több mint 2 évig voltam együtt vele, együtt is éltünk. Anyàm már az elején 2 hét utàn azt pedzegette hogy mi lesz így velem, nekem kell majd minden "férfimunkát" csinàlnom hiszen a barátom (exem) semmi kétkezi munkàt nem tud megcsinàlni. Jó, ebben igaza volt, de nekem ez azért nem volt olyan vészes. Hipsz hopsz megszoktam hogy pl vásárlàskor én cipelek több mindent,én pakolok, én bontom fel a befőttes üveget :D egyszóval, nem éreztem az hogy ez most hűdenagy problèma lenne.


Mostani pàromnak, akivel csak néhàny hete vagyunk együtt, elég rossz a szeme. Úgymond "szódásszifon" szemüvege van. De ez engem egyàltalàn nem zavart kb fel se tűnt. Szüleimnek még nem mutattam be őt, de képet màr küldtem róla. És anyàmék kb csak ezen a témàn lovagolnak hogy milyen a szeme, mennyit làt, nem akar-e szemműtétet csinàltatni stb... és én nem tudom elképzelni hogy miért ilyenek. Nagyon rendes emberek, sosem szoktak ítélkezni. Én megértem hogy az egy szem lànyuknak a legjobbat akarjàk, de könyörgöm... egy szemüvegen akadunk fenn? Egyébkènt én is szemüveges vagyok. És a csalàdunkban rengeteg betegség van. Papàm ràkos volt, anyum full allergiàs, mi apuval 1-es tipisú cukorbetegek vagyunk... szoval nem értem miért ítélkeznek.


2017. júl. 30. 12:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
7%

Most akkor a barátod vagy az exed?

Mert ha exed lenne, úgy kéne írni h ex.


Most neked az miért gáz,h anyád nem tudta elfogadni,nem kötelessége!Meg mit érdekel ez téged?! Ha te boldog voltál mit érdekel h mit mondanak?! Szard már le bakker...mit foglalkozol továbbra is ezzel??

2017. júl. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
64%
Nem mindenkibe szorult annyi empàtia hogy meg is értse mit jelent egy betegség ami bàrmit is csinàlsz meg van..Ha hülye nem tudsz vele mit csinàlni felnőtt kóràban nem bìrja kezelni màr nem is fogja tudni
2017. júl. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
1-es, azt hiszem világosan leírtam... exemnek a kezével volt baj, mostani páromnak a szemével. Sajnálom hogy ennyire nem megy a szövegértés.
2017. júl. 30. 12:21
 4/21 anonim ***** válasza:
36%
De ugye nem a családod lesújtó véleménye miatt hagytad el az exed? Mert nem kell velük foglalkozni, megváltozni nem fognak, úgyhogy nem tudsz mit tenni, mint figyelmen kívül hagyni.
2017. júl. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%
Jó szerintem a tükör mindent elmond még akkor ha NEM IS XD
2017. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Jézusom 4-es, dehogy az miatt! Nem éreztük màr jól magunkat együtt, àllandó veszekedések voltak stb. És egyébként is ő dobott ki engem...
2017. júl. 30. 12:26
 7/21 anonim ***** válasza:
27%
Anyukad gondol a jovo generaciora, felti oket. Mivel a csaladban mar van eleg sok oroklodo betegseg, attol tart, hogy nem kell meg tobbet hozni a hazhoz, tehat csakis total egeszseges part kepzel el neked, remenykedik benne.
2017. júl. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
És 7-es szerinted ez a normàlis?
2017. júl. 30. 12:31
 9/21 anonim ***** válasza:
48%

Szövegértés a toppon egyeseknél..:D

Egyébként szerintem is az lehetett, hogy neked akarták/akarják a legjobbat, és ezért sokkal kritikusabb szemmel néznek a választottjaidra , de neked meg pont ezzel okoznak nehézségeket. Sajnos sok ilyen szülő létezik, ezzel nagyon nem tudsz mit kezdeni, elfogadod, hogy a te érdekedben teszik, de ettől eltekintve úgyis te döntöd el kivel vagy, nem ők fognak együtt járni a barátaiddal.:D

2017. júl. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
7-es, te is az alapján választasz párt, hogy előtte elkéred az illető az összes orvosi papírját a betegségeiről? Ne legyél nevetséges.
2017. júl. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!