Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan előítéletesek és...

Miért olyan előítéletesek és kegyetlenek az emberek?

Figyelt kérdés

Elég nehéz gyerekkorom volt, aminek most is viselem következményeit. Sokmindenkinek nagyon nehéz. Miért van az, hogy a bántalmazott/elhanyagolt stb. gyerekeket mindenki sajnálja, de ha az a gyerek felnő, akkor mindenkinek elvárásai lesznek csak irányába? 0 empátia, 0 megértés. Ha egészségtelen dolgok történnek egy gyerekkel, akkor nem lehet elvárni, hogy majd automatikusan egészséges felnőtt váljon belőle. Ez miért meglepő?


Félreértések elkerülése végett, nem sajnáltatni akarom magam, sőt. Pont azt akarom, hogy ha nem tudnak megérteni, akkor ne is sajnáljanak. De ne is ítélkezzenek. "Élni és élni hagyni."


Nem vagyok bűnöző, rosszindulatú, senkinek sem ártok. Akkor miért ítélkeznek, csak azért mert bizonyos dolgok nehezebben mennek, mint az optimális családból származóknak? Más képességeim fejlettek, más erősségeim vannak. Csendes vagyok, fura vagyok. De ezt nem kell az orromra kötni.



2019. dec. 3. 18:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
68%
És ne haragudj, de azzal sem értek egyet, hogy aki nem egészséges környezetben nőtt fel, abbóp nem lehet egészséges felnőtt. Talán a molesztálás miatt nekem is meg kellett volna zuhannom, vagy valami aberrációmnak kéne lennie? Még csak pszichológus sem kellett hozzá. Annyi kell, hogy ha tudod, hogy mi nem egészséges, akkor kérj segítséget. Szóval egy pont után már nem lehet felnőttként a szar gyerekkort és a szülőket okolni.
2019. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

"aki nem egészséges környezetben nőtt fel, abbóp nem lehet egészséges felnőtt"


ilyet egy szóval nem írtam


ne haragudj, de itt is a szövegértéssel vannak problémák, és éppen ezért, teljesen felesleges magyarázni

2019. dec. 3. 21:07
 23/28 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi a kérdés?
2019. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
68%
Olvasd már vissza mit írsz. Pont hogy ezt írtad, nem idéztem pontosan, de ha egészségtelen dolog történik veled, akkor nyilván egészségtelen a környezet. Ugyanaz. És még mindig semmi konkrétat nem írsz! Én próbáltam segíteni, de nem érted. Idióta vagy, meg is érdemled, nem értem mit csodálkozol. Az idiótákat mindenki utálja.
2019. dec. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

szövegértés még mindig egyes.


biztos hogy nem kell neked pszichológus?

2019. dec. 3. 21:31
 26/28 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Erre reagáltam a félreértések elkerülése végett:


Miért van az, hogy a bántalmazott/elhanyagolt stb. gyerekeket mindenki sajnálja, de ha az a gyerek felnő, akkor mindenkinek elvárásai lesznek csak irányába? 0 empátia, 0 megértés. Ha egészségtelen dolgok történnek egy gyerekkel, akkor nem lehet elvárni, hogy majd automatikusan egészséges felnőtt váljon belőle. Ez miért meglepő?

2019. dec. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
69%

Sehol nem írtam sem munkavállalásról, sem előjogokról, sem hasonlóról. Nem is értem, hogy hogyan láttad bele ezt.


Arról írtam, hogy felnőttél és ideje lenne úgyis viselkedned. Vagyis:

- ne láss mindenkiben rossz indulatot csak azért, mert rosszul esik, amit mond

- ne hánytorgasd fel állandóan, hogy milyen volt a gyerekkorod

- állj ki magadért

- dolgozd fel a gyerekkorod

- azt halld meg, amit mondanak és ne azt ahogy te értelmezed.

2019. dec. 4. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ugyan már, kár neki beszélni. Élvezi hogy önsajnálatban dagonyázhat, és megállapíthatja hogy ja de szemetek az emberek.
2019. dec. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!