Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan előítéletesek és...

Miért olyan előítéletesek és kegyetlenek az emberek?

Figyelt kérdés

Elég nehéz gyerekkorom volt, aminek most is viselem következményeit. Sokmindenkinek nagyon nehéz. Miért van az, hogy a bántalmazott/elhanyagolt stb. gyerekeket mindenki sajnálja, de ha az a gyerek felnő, akkor mindenkinek elvárásai lesznek csak irányába? 0 empátia, 0 megértés. Ha egészségtelen dolgok történnek egy gyerekkel, akkor nem lehet elvárni, hogy majd automatikusan egészséges felnőtt váljon belőle. Ez miért meglepő?


Félreértések elkerülése végett, nem sajnáltatni akarom magam, sőt. Pont azt akarom, hogy ha nem tudnak megérteni, akkor ne is sajnáljanak. De ne is ítélkezzenek. "Élni és élni hagyni."


Nem vagyok bűnöző, rosszindulatú, senkinek sem ártok. Akkor miért ítélkeznek, csak azért mert bizonyos dolgok nehezebben mennek, mint az optimális családból származóknak? Más képességeim fejlettek, más erősségeim vannak. Csendes vagyok, fura vagyok. De ezt nem kell az orromra kötni.



2019. dec. 3. 18:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Én tettem életemben nem szép dolgokat.Az a pár ember aki régóta ismer,és csak ők tudják,nem ítélkeznek,az a múlt.Ilyesmit meg másnak nem mondok el.Pl. munkahelyemen semmilyen személyes dolgot nem mondok el senkinek,mert az az a közeg,ahol senkiben nem lehet megbízni.

Tehát : mostantól kezdve ne mondj el dolgokat magadról embereknek.A régiekkel meg ne foglalkozz,mindenki foglalkozzon saját magával,senki se tökéletes.Lehet hogy a helyedben szanálást is csinálnék az ismerősök között,nem beszélnék olyanokkal,akik kicsit is negatívak irányomban.

2019. dec. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
8%

#10:

Ezért kár volt ide visszajönnöd, hogy csak a saját nemzeted fikázzad 1000-el.

2019. dec. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#10- köszönöm, maximálisan egyetértek!!


azt sem tudják, ki meg mi vagyok, de máris jön így ismeretlenül is az okoskodás és kioktatás...


már rájöttem, hogy nem kellett volna ide kiírnom egy ilyen kérdést. maximálisan egyetértek minden szavaddal.


ha ennyire egyszerű lenne minden, akkor nem lenne annyi alkoholista, drogos, mentális beteg, idegbeteg stb...


az emberek 99%-a nem tudja kezelni a stresszt, ráadásul kb 10-ből 8 ember dohányzik... ja az a legviccesebb, amikor úgy oktatnak ki, hogy közben meg szívogatják a füstöt-ez ám az érett és felnőttes stresszkezelési stratégia!! (alapból mint mondtam, nem ítélnék el senkit, de kénytelen vagyok, mert ők is felülbírálnak engem)..


ha könnyű lenne magunk mögött tudni a gyerekkort, akkor nem lenne annyi idióta szülő, de ezt már rájöttem, hogy felesleges magyarázni a "tökéletes" megmondóembereknek...

2019. dec. 3. 19:14
 14/28 A kérdező kommentje:
#11 igazad van, de a családtagjaim ítélkeznek sajnos, pedig ők sem százasok, mint ahogy senki sem
2019. dec. 3. 19:17
 15/28 anonim ***** válasza:
79%
Ez azert van kerdező, mert addig sem a saját nyomorával kell foglalkoznia azzal aki mast piszkál, vagy ítelkezik felette
2019. dec. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
#15 igazad van
2019. dec. 3. 19:21
 17/28 anonim ***** válasza:
25%
nem értem miért kell körbeugrálni azokat a felnőtteket akiknek rossz gyerekkoruk volt. Senkit nem érdekel. A többi embernek is van ezer másik baja, mint hogy a te lelkivilágoddal foglalkozzon.
2019. dec. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

látom a szövegértéssel vannak problémák...


innentől kezdve nem válaszolok senkinek, akinek a kommentjén egyértelműen látszik, hogy nem tud szöveget értelmezni.


igazából csak azt akartam tudni, hogy lesz-e legalább 1 ember, aki egyetért velem, és felfogja, hogy mire gondolok, és kiderült, hogy azért vagyunk egy páran, mégha kevesen is. úgyhogy megnyugodtam.


a többi nem érdekel innentől. ne írogassatok többet.

2019. dec. 3. 20:44
 19/28 anonim ***** válasza:
55%
Ez igen. Feltettél egy kérdést amiben sajnáltatod magad, de vannak akik kritizálnak emiatt és előadod a hattyú halálát, mert megbántották a kisasszony lelki világát.
2019. dec. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Írj már légyszives példát, mert tulajdonképpen én sem értem, hogy mi bajod van az emberekkel.

Nekem sem volt felhőtlen gyerekkorom, nagyapám engem is molesztált, olyan szegények voltunk, hogy fürdőszobánk sem volt, vödörbe pisiltünk, apám depresszióhajlamos, majd öngyilkos lett. Ezeket a család ugye tudja, de nyilván a munkahelyen, meg idegeneknek nem teregetem ki. Aki olyan közel áll hozzám, mint pl. a férjem, legjobb barátaim, azok is tudják. De normális felnőtt lettem, aki nem előítéletes, nagyon sokan irigyelnek a stílusom, belső tulajdonságaim miatt. Ezt nem beképzeltségből írtam, de tényleg nincs egy darab ellenségem sem (vagyia nem tudok róla), de nem lógok soha senki nyakán, és kéretlenül sem panaszkodom.

Ezért lenne jó, ha írnál példát, nagyon nem mindegy, hogy mégis mit néznek le benned és miért kegyetlenek.

2019. dec. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!