Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért utálják a...

Az emberek miért utálják a kersztényeket?

Figyelt kérdés

Elés sok keresztény ismerősöm van.

Telesen normálisak és rendesek.

Sokkel megbízhatóbbak mint a nem kersztény emberek.


De csomószór hallom, hogy "én nem járnék egy kerszténnyel", megy, hogy: "ostoba barmok, csak esküvő után akarnak szexelni".

És ehhez hasonlók.


Nem bántanak senkit, nem ártanak senkinek!

Sőt, sokszor sokkal többet tesznek mint egy átlag ember!


2019. dec. 14. 22:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
80%

,,Én amúgy elolvastam a Bibliát és semmi ellentmondásosat nem találtam benne."

Akkor olvasd el megint.

2019. dec. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
86%

Nem véletlenül született meg a "valláskárosult" kifejezés. Saját példámból tudom, némely keresztény még a radikális iszlámoknál is rosszabb.


Egyébként meg nem attól lesz valaki megbízható, és nem attól tesz többet, mert keresztény. Hanem attól, hogy ilyen a személyisége.

2019. dec. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
61%

,,Az, hogy amit mondanak az igaz vagy nem, az nem függ össze a hittel!

Ha léterzik Kovács Pista és azt mondják neked (mondjuk a szomszéd faluban), hogy nem létezik, akkor ha hiszed ha nem, létezik.

Nem a te, vagy mások hite fogja eldöteni, hogy valaki (jelen esetben Isten) létezik e vagy sem!"


Egyrészt: hiszek Istenben.

Másrészt: nem attól fog létezni valaki/valami, hogy hiszel benne. A logikát értem; attól hogy valaki nem hisz a mágnesességben vagy a kémiában, attól még az igenis van és létezik, az alapján működik a világ. De ezt Istenre nem lehet elmondani. A buddhisták Buddhában hisznek, a muszlimok Allah-ban, és rengetet nép pedig poltiteista (többistenhitű). Mindegyik azt mondja, hogy az ő hite az igazi, a többi nem. Na akkor kinek van igaza? Belegondoltál már, hogy lehet, csak azért hiszed igaznak a kereszténységet, mert ide születtél?

2019. dec. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
63%
#9 beszélgettél már hitgyülisekkel?
2019. dec. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
85%
Kérdezd meg azoktól, akiket kiirtottak anno, a keresztény hit álcájával! Kérdezd meg azokat, akiknek azért kellett pusztulniuk, mert amíg kétségbeesetten próbálták feltartóztatni az "igaztalan hitűeket" a végeken, addig nem hogy segítséget nem küldtek az ellenálláshoz, hanem még le is húzták, megosztották azt is, ami működött! Kérdezd meg azokat a népcsoportokat, amelyek földjeit, megélhetési forrásait, megtermelt javait erőszakkal elvették! Kérdezd meg azokat, akiket megégettek, megcsonkítottak, egy életre tönkretettek, földönfutóvá tettek, száműztek "isten dicsőségére"! Kérdezd meg azokat, akik szegénység következtében haltak éhen, miközben keresztény elöljáróik azt sem tudták, hogyan ibereljék egymást a luxusban hempergésben! Kérdezd meg azokat, akiknek semmit mondó baromságokat állami ünnepként kell elviselniük! Kérdezd meg azokat, akiknek azért kellett szellemi sötétségben leélniük az életüket, mert nem tudták megfizetni a fizetős egyházi oktatást! Kérdezd meg azokat, akik bejutottak így vagy úgy egy egyházi iskolába és a tanulmányaik folytatásával párhuzamban hülyére vertek, kínoztak vagy névtelen szobák mélyén megaláztak szexuálisan! A korrupció is egyházi találmány, de alapvetően nem tudjuk a választ! És hogy mi az egészben a poén? Az, hogy a hová a vallás beteszi a lábát, annak háború a vége, - egyik (vallás) kutya, a másik eb!
2019. dec. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
27%

"Én amúgy elolvastam a Bibliát és semmi ellentmondásosat nem találtam benne.


Mire gondolsz mikor azt írod, hogy tele van ellentmondással?"

[link]

2019. dec. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Soha sehol nem hallottam, hogy egy keresztény utálna egy nem kersztényt.

Nem tudom ezt honnan veszed, vagy, hogy ezt mire alapozod.

2019. dec. 14. 23:32
 18/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem utálom őket, de ismerősök általi tapasztalatom alapján nem tudnak önállóan gondolkozni, a Biblia szerintem elég idejétmúlt, persze vannak benne örök igazságok, de azért jó lenne haladni is a korral. Pl. akkor felvetettem egy barátnőmnek, hogy érdekel a vegánság, akkor elkezdte mondani, hogy Isten azért teremtette az állatokat, hogy megegyük stbstb. Amúgy én hiszek Istenben, de sok tanítással én nem értek egyet, és azzal sem, hogy sokan a kereszténységet az utálkozásra, ítélkezésre használják, pedig normális ember tudja, hogy Jézus a szeretetet hirdette. Ha csak ezt az egy tanítást megfogadnák, máris nem lenne olyan ellenszenves a vallás a többségnek.
2019. dec. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

13.

Hála Istennek, hogy ide születtem.

Jobb lenne ha kecskékkel szexelnék?

2019. dec. 14. 23:37
 20/28 anonim ***** válasza:
58%
#19 ha olyan helyre születtél volna, akkor semmi problémád nem lenne a kecskeszexszel. amúgy el is gondolkodtál azon, mit mondott #13?
2019. dec. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!