Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért utálják a...

Az emberek miért utálják a kersztényeket?

Figyelt kérdés

Elés sok keresztény ismerősöm van.

Telesen normálisak és rendesek.

Sokkel megbízhatóbbak mint a nem kersztény emberek.


De csomószór hallom, hogy "én nem járnék egy kerszténnyel", megy, hogy: "ostoba barmok, csak esküvő után akarnak szexelni".

És ehhez hasonlók.


Nem bántanak senkit, nem ártanak senkinek!

Sőt, sokszor sokkal többet tesznek mint egy átlag ember!


2019. dec. 14. 22:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
85%

Na, elő is bújt a kedves kérdezőből az "emberszeretet". Kiscsillag! Jézus azt tanította, hogy szeress MMINDENKIT. Azt is tanította, hogy ne ítélj meg valakit csupán a származása alapján.


Pontosan ezért utálják a fajtádat (nem a keresztényeket, hanem az álszent, gyűlölködő férgeket). Mert te isten nevében gyűlölöd a muszlimokat, a szülőfalum lelkésznője pedig isten nevében lopta el a hívek által a templom órájára gyűjtött milliókat és isten nevében kért plazmatévét azért, hogy lekonfirmáltasson minket. Mocskos féreg vagy te is és a hozzád hasonló kétszínű sz_rháziak is.

2019. dec. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
76%

Nem önmagában a keresztényeket utálom, hanem a szélsőségekeseket.


A pünkösdistákat, jehovistákat ikyeneket... Mert támadják a tudományt, kimossák az emberek agyát, hazudnak, lehúzzák pénzzel az embereket, családokat húznak szét stb...

2019. dec. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
85%

Van egy jó barátnőm, ő keresztény és teljesen normális.

Én az olyan keresztényeket nem bírom, mint élettársam rokonai. Szerintük nem vagyok családtag, mert nem volt templomi esküvőnk, nem volt lagzi stb. Az hogy az élettársam sem akarta, az nem számít, csak engem bántanak a nagy felebaráti szeretetben. Egy házaspár a leggázabb, főleg a nő, a nagy ájtatosságban olyan durvákat oda tud szúrni nekem, amilyet még senki.

Undor.

2019. dec. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
48%

A vallás nem más, mint a régebbi korszakok ereje/hatalma.

Hatalomról s emberek kordában tartásàhoz s irányításához kellett.

A gyengébbeknek pedig útmutatás.


Csak ugye modern világban jobban feljött a tudatos tudat és az ÉN fogalma + lehetőségek.


Mai világban a fejben avagy lélekben gyenge embereknek kell valami életbe kapaszkodó hit, ami számukra a vallás.

Nem pedig az 'Én'.


Tudod vannak régi feljegyzések s bizonyított tény van arra, hogy az írás (amiben jézus mondatai/bölcsességeit írták le) az ÉN- re alapul.


Csak az a baj sokan úgy értelmezik, hogy az illető (jézus -de ki tudja lehet csak egy írni tudó mesélő szövege szimplán)

magára fekteti a hangsúlyt, holott nem.

Arra próbál utalni az "én" alatt, hogy "mi önmagunk".


Nem hiszek istenekben, démonokban s hasonlókban.


Miért?


Mert ezt az életet anyám, apám hozta össze nekem. Kifejlődtem, tudatom lett.


Ebben a testben ÉN élek, gondolkodok, érzek, látok ki ezeken szemeken.

Magam alakítom ki az életem.

Szellemileg s fizikailag is tettekkel.


A vallásos emberek sokszor erőszakosak.

Voltak kik megtérítősdit akartak velem játszani én meg finoman vissza utasítottam, de nem...

Jöttek s mondogatták a magukét.

S annyit mondtam:


Ez az én döntésem, az meg a tied.


S attól semmi se lesz jobb, hogy mondok pár imát életen át és ülnék a seggemen várva a csodát...

2019. dec. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
48%

Konstantinápoly 1204?

Egyébként nem magukat a keresztényeket utálom, hanem a vallásokat.

2019. dec. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Pont fordítva lenne értelme.

A kereszténység maga jó dolog. Jóra tanít, jóra ösztönöz.

Inkább magukkal az emberekkel van baj.

Hiába keresztény valaki, ha nem úgy él.

2019. dec. 15. 10:24
 27/28 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj, hogy nem is látod, hogy mennyire álszent vagy. Azt mondod, nem is tudod, miért ne szeretne egy keresztény egy nem keresztényt, majd kecskebszózol olyan embereket, akiknek az életéről halvány fogalmad sincs.

Kérdezted, hogy hogy vetette vissza az emberiség fejlődését a kereszténység. Rengeteg módon. Például abból a pénzből, amit az európaiak elraboltak más kontinensekről templomokat és katedrálisokat építettek igen nagy értékben. Ez a pénz mehetett volna bármi másra, egész egyszerűen minden hasznosabb. Ha ez nem lenne elég, akadályozták a tudományos fejlődést, hiszen általában kevés új felfedezés vág egybe egy vaskori parasztok által írt mesekönyvbe, aminek az első kötete arról szól, hogy miért lesz mérges egy sivatagi isten, ha egymás mellé vetsz kétféle gabonát, a folytatás meg arról, hogy egy vízen járó zsidó rabbi sokakat arra bíztat, hogy legyenek jó arcok egymással. Elég csak Galieo esetére gondolni, de például rengeteg keresztény tudós (elsősorban a humántudományok területén működők) evolúciótagadó, mert egyszerűen túl nagy kognitív disszonanciát okoz a hit és az igazság közötti szakadék.

Ha tippelnem kell tizensokéves srác vagy, aki fideszes családban nőtt fel, elég sok inputot kap a párthoz közeli médiából, alsó-középosztálybeli, de sajnos sokat utazni nem tudott, az osztálytársai egy részét lenézi, mert nem elég rendezett az életük. Valami ilyesmi. Próbálj kikeveredni ebből a körből.

2019. dec. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
67%
14#: Na az is egy érdekes társaság :D
2019. dec. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!