Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy 18 évesen...

Miért van az hogy 18 évesen már abszolút nincs 'karácsony feelingem' mint régen?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Tok furcsa hogy eljottek az ünnepek és nincs meg az a varázslatos érzés mint ami gyerekként, az az izgatottság stb.. De ez még hagyjám h nem vagyok izgatott, kb ugyanolyannak érzékelem a karácsonyt mint egy átlag másik napot.

És ha ez számít valamit leírom azt is hogy alapvetően az életem minden részére kiterjed manapság ez, hogy felszínebbek, kifakultabbak az érzéseim. Pl egy kellemes emlék nem tud emlék nem tud érzés formájában megjelenni nekem, hanem most már csak visszagondolok hogy aha, oké, ez milyen jó volt azt ennyi.

Régen mikor 14 évesen haza jöttem boldogság töltött el hogy itt a kutyám, játszhatok vele stb. Most meg ez is olyan full átlagos, viszont ugyanúgy szeretem, csak nincsenek meg ezek a jó érzések mint régen, inkább csak gondolatban/tudatban tudom hogy szeretem és ennyi, érzés nem nagyon párosul semmihez manapság.

Mitől lehet ez? Talán enyhe depresszió egyik jele vagy csak szimplán ilyen korban vagyok?


2019. dec. 25. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen korba vagy
2019. dec. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maga a világ van ilyen korban...Mindenféle korosztálytól hallottam hasonló problémákat.Nagyon sokan éreznek így mostanában
2019. dec. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem már a karácsonyt, semmi értelme nincsen nálunk sem. Mikor pici voltam, akkor még tetszett a felhajtás körülötte. Jött a fa, díszítettük, volt mindenféle finom étel, sütemény, édesség, kaptam csomó ajándékot, játszottunk, ha volt hó is akkor lehetett benne játszani, este mentünk sétálni. Most senkit nem érdekel semmi, senkinek nincsen karácsonyi hangulata, senki nem örül semminek stb., szóval halál unalom az egész ünnep és csak a kötelező nyűg van vele. Nálunk pl. úgy néz ki a karácsony, hogy behozzuk a fát, gyors feldíszítjük (ugyanazokkal a díszekkel, ugyanúgy már évek óta), gyors főzünk valamit (kb. ugyanazt mint bármi máskor), eszünk, odaadjuk egymásnak az ajándékokat (ami sokszor "csak" pénz vagy "hasznos" ajándék, aminek őszintén nem nagyon örül senki), aztán mindenki megy a dolgára és ennyi. Ha beszélgetek másokkal akkor hallom, hogy mások pl. elutaznak, együtt főznek sütnek és milyen jó a hangulat, iszogatnak, beszélgetnek, játszanak stb., így én is tudnám élvezni, de otthon nálunk nem így megy és inkább utálom mint kedvelem.20/l
2019. dec. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen ugyan úgy játszódik le nálunk is mint a 3# válaszolónál és ugyan azokat élem át én is.

21F

2019. dec. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok. Régen elég volt ha kaptam egy játékot, a díszek lenyűgöztek, ennyitől boldog voltam. Most változott az igényem, nem akarok semmilyen ajándékot, csak törődést, beszélgetést, figyelmet. Ezt nem kapom meg, csak üres témákról beszélgetnek a többiek, ezért nem érdekel.


De amióta van szerelmem, a karácsony újra varázslatos lett. :)

2019. dec. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!