Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szorult ennyire háttérbe...

Miért szorult ennyire háttérbe a fiatalok tisztelete az idősebbek iránt?

Figyelt kérdés
Egymással sokkal tisztelettudóbbak, mint egy náluk legalább 15-20 évvel idősebbel, a nyugdíjasokkal pedig, mintha egy külön faj lennének, úgy beszélnek.

2020. jan. 5. 13:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
98%

Talán azért, mert tisztelet a kivételnek, de nem képzik magukat, nem beszélnek nyelveket, nem érdeklődnek a kor technológiái iránt. Mégis kioktató módon okoskodnak mindenről. Siránkoznak a betegségeik miatt, de nem éltek egészségesen, gyerekeiknek pakolnak a fogmosásról, de ők nem mosnak...


Ismétlem, tisztelet a kivételnek, őket tényleg tisztelem!

2020. jan. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
A nyugdíjasok egy külön világ. Vannak rendesek, de a legtöbb csak puffog. Például hogy hogy merészelek leülni a metrón munka után... Hát kérem szépen, amíg én gürcölök minden nap, hogy ne dögöljek meg, fizetem a teljesárú bérletet, addig neki tőlem lopják az ingyenpénzt és emellett ingyen is utazik... Amíg ez így van, addig pofa be. De nem jut el a tudatukig.
2020. jan. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Drága nagymamám aki még 70 évesen is dolgozik sosem ivott és tisztességesen él őt tisztelem.

Az egész életében semmit nem csinált nénit v bácsit aki max azzal becseskdik hogy ő anno ennyit bírt inni és aztán csá v tudott lapátolni de pianélkül nem mment volna és bszott volna tenni azért h ne egy roggyant alkesz legyen azt nem tisztelem

Szintén dolgozom pia nélkül és képzeljék én is fáradt tudok lenni és ha oda jön a üres busz másik végéböl h álljak fel az elmond mindent az öregről.

Nem fogok a kora miatt senkit tisztelni buselkedjen normálisan az tiszteletre méltó.

Meg azt aki veri a gyereket v nem fogadja el h nem fiú unokája van?

Haj meg ha verték akölköket és szidalnazták öket ne csodálkozzanak hogy senki nem fog a halálos ágyuknál állni.

Normálisan kéne viselkedni érdekes ha leviszem nekik a batyut a lépcsön v nagyon normálisak velem v elküld az anyámba.

Ez van nem mindenki érdemli meg a tiszteletet és a segítséget. A segítséget is meg kell probálni h megtudjuk mélto e rá valaki mert nem alanyi jogon jár Nekem sem

2020. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Ez azért oda-vissza dolog valahol.De általánosítás nélkül mondom,tisztelet a kivételnek.
2020. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

Tiszteletet az kap,aki maga is megadja.

Kortól,nemtől függetlenül

2020. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Én pl azért mert nem fogok jópofizni annak aki lenéz csak mert 23 évesen nem húztam le 30 évet egy 25 éve lebontott vagongyárban mintha ez az én lustaságom miatt lenne. Nagymamám a maga 80 évével vallja hogy sok idős egy tiszteletlen bunkó állat akibe legszívesebben belerúgna, úgy beszél másokkal.

Ha valaki valamit szépen kér megteszem, legyen öreg, fiatal, beteg, terhes, ha kulturált emberként bánik velem és szép szóval el tudja mondani mit szeretne, SZERETEK segíteni,mert egyébként vannak nagyon kedves aranyos idősek akikkel találkozni egy kib...ott jó élmény.

2020. jan. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
mindenkivel tisztelettudo vagyok, aki velem is az.
2020. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%
Az idősebbek sokkal butábbak. Nem tudnak tiszteletet parancsolni az átélt életükkel, nincs már bennük a régi korok bölcsessége. Teljesen külön világban élünk. Jó, persze a nyuggerek is ár fent vannak facen, viszont nem ők tanítanak minket, nem ők mutatnak új dolgokat, hanem mi nekik. Ez vicces azért... egy felnőtt, aki kevesebbet tud a gyerekeknél. Mivelbérdemelne tiszteletet?
2020. jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
30% az adom. Ugyh leulok a jarmuveken . Nem birom az ingyeneloket. Nyugger,csoves,kismama,stb. Nekem mar nem lesz nyugdij,addigra osszeomlik a rendszer.
2020. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
36%

Az igen!!!


At itt felszólalók mind nyakig lennének saját mocskukban, ha a mai idősek ki nem kotorták volna őket őket. Éhen is haltak volna , ha nem tartják el őket 30 évig.

Tiszteletlenek, mert telefonos világban élnek, a valódit nem ismerik. Cicanadrágban futkozó fiúcskák keménykednek mobiljaikkal, de a katonaság gonfolatától is összeesnének. Mi mégis szeretjük őket, ha nem is tudnák megvédeni az országot, de aranyosak voltak babaként.

2020. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!