Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért "őrültek meg" manapság...

Miért "őrültek meg" manapság az idősek?

Figyelt kérdés
Régen 20 éve, amikor gyerek voltam, olyan tiszteletre mèltó, bölcs idős emberek voltak. Nagyon szerettem, tiszteltem őket, volt miért Most meg magukból kivetkőzve idős emberek párt hovatartozástól függetlenül nagy tisztelet ugye a kivételnek, de Pesten is mit csináltak. A ligetvédő akcióban idős 60+-os emberek mentek neki a rendőröknek, trágárságokat ordítoztak, magukból kivetkőzve mint valami rossz kamasz gyerek. Ünnepsègeken is vàlogatott tràgárságokat üvöltöztek, verekedtek. Ha az èn apám csinálta volna nagyon szégyelltem volna magamat. Ezekkel mi van ezekkel az emberekkel? Teljesen megkergültek, emberi mivoltukból kivetkőzve viselkedtek. Az öreg emberekre elvileg a tapasztalat, bölcsesség, megfontoltság, higgadtsàg jellemző. Ès akkor úgy viselkednek mint egy vadállat. Le vagyok tőlük döbbenve.

#viselkedés #szomorú #megőrúltek?
2020. jan. 10. 20:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Hát igen 12 èvesen mèg nem tudja úgy az ember megállapítani ezeket a dolgokat mint a harmincas-negyvenes èveiben. Természetes. Meg 20 ève mèg ha voltak is hülyèk nem tudtunk róla, nem volt ennyi tv és főleg nem internetes közvetítés. A környezetemben meg normàlis öregek voltak.
2020. jan. 10. 22:08
 12/21 A kérdező kommentje:
Èn alapvetően most is tisztelem, becsülöm és szeretem az idős, bölcs, tapasztalt öregeket, nem csak gyerekkoromban. De az ilyen ünnepsègen füttyögő, verekedős, agresszív, rendőröknek neki menő öregeket semmire nem tartom. Annyi idősen több eszük lehetne.
2020. jan. 10. 22:14
 13/21 anonim ***** válasza:

Túl sokat vársz. Az idősebbek olyanok, mint a fiatalabbak, vannak közöttük mindenfélék.

Ahhoz, hogy egy idős ember magáénak tudhassa azokat a tulajdonságokat, amiket leírtál (bölcs, megfontolt, stb.), sok mindent meg kell tapasztalnia élete során, sok rossz dolgot, nem csak jót, el kell követnie sok nagy hibát, amikből tanulhat, mindez az, ami megváltoztatja fiatal önmagához képest a bölcset.

A legtöbb embernek eltelik az élete sablonszerűen, amiből nem tud bölcsességre szert tenni.

2020. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A mostani idősebb korosztálynak ez a mai világ sok, így ez valóban pszichiátriai betegségekké kezd átalakulni.
2020. jan. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
46%
Ahogy a szélsőjobbosok Trianont, úgy ők sem tudják elfogadni, hogy Kádár papa már nincs.
2020. jan. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
46%

20 éve is ilyenek voltak, csak nem láttad.

Igaz, akkor még nem volt ennyire napirenden a Fidesznél a gyűlöletkeltés, senki nem uszította őket Soros, a migránsok, az EU, és úgy általában mindenki ellen.

2020. jan. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Amit a 14-es ír, abban van valami, de nem csak az idősebbeknek sok a mai világ, hanem a fiataloknak is. A fiatalok között is sok a pszichiátriai probléma. Itt a gyakorikerdeseken is nagyon sokan panaszkodnak és más fórumokon is.
2020. jan. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Én csak annyit vàrok tőlük, hogy ne úgy viselkedjenek mint egy bolondos kamaszgyerek. Ez nem hiszem, hogy túl nagy kérés lenne. Egyèbkènt ha szóba került a Fidesz gyűlölet keltése, igaz. De az ellenzèkiek sem angyalkàk. Hadházy is pl. Amit csinàlt a parlamentben képviselökènt az minősíthetetlen rendkívül visszatetsző viselkedès. Így nem szabad viselkednie egy képviselőnek. Ezzel nem szerez magànak több szavazót.
2020. jan. 11. 08:00
 19/21 anonim ***** válasza:
Az, amit te itt leírtál, "60+-os emberek mentek neki a rendőröknek, trágárságokat ordítoztak" csak egy elenyésző kisebbség, amiből levontad a következtetést, hogy az idősek megőrültek. Mint a többi korosztályban is, köztük is van mindenféle, de a többségre nem az a jellemző, hogy tüntetéseken hőbörög.
2020. jan. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Azért emeltem ki őket, mert ilyen 20 éves vagy az alatti fiatalkák tüntetnek vagy hülyesèget csinálnak, az normális. Èn is csinàltam olyan dolgot 16-20 évesen amire nem vagyok büszke és amit ma már 32 èvesen nem csinálnèk meg. Ezek meg nálam sokkal öregebben csináljàk a marhasàgot.
2020. jan. 11. 10:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!