Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudják a mai férfiak...

Miért nem tudják a mai férfiak elviselni, hogy a nők nem kérnek többé a rabszolga szerepből és önálló életet próbálnak élni?

Figyelt kérdés
Több olyat ismerek, akinek megromlott a kapcsolat/házassága, miután sikeres önálló nőként bioznyított az életben. Miért nem képesek elviselni a fárfiak maguk mellett egy erős nőt?
2020. jan. 24. 12:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
43%

Sokan el tudják viselni. Inkább az a gond, hogy ha a nő az erősebb, önállóbb személyiség, nehezen fog olyan férfi mellett megmaradni, aki gyengébb, határozatlanabb.


Akit nem tud a nő tisztelni, azt szeretni sem tudja.

2020. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó, fsza csaj vagy! 🤘
2020. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
78%
10-es vagyok, amúgy rájöttem, én vagyok a feminista. Ugyanis nem az zavar, ha jogosan utálja valaki a pofámat, hanem az, ha kevesebbet várnak el tőlem, csak mert nő vagyok. Megalázó. Lekicsinyelnek. A nagy és sikeres önálló nőknek nem erre kéne törekednie inkább, hogy ugyanúgy kezeljék őket, ugyanazokkal az elvárásokkal, mint a férfiakat?
2020. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
83%

"Ugyanúgy tanulhatják ugyanazt, dolgozhatják ugyanazt, mint a férfiak, sőt bármi olyat csinálhatnak, mint a férfiak."


Ez igaz, de így is rengeteg negatív megkülönböztetés ér egy nőt egy komolyabb, időigényesebb szakmában. Én orvosira járok és a család, barátok részéről rendszeres a siránkozás, hogy miért ilyen nehéz szakmát választottam, hát hogy fogok így szülni, mikor fogok már szülni, ugye egyetem után egyből szülök, jajj a rezidensi fizetés nem lesz elég egy gyerekhez. Az oktatók részéről is előfordul, hogy a fiúkhoz kolléga úrként viszonyulnak, a lányokról pedig már ránézésre azt feltételezik, hogy biztos úgysem érdekli őket az adott gyakorlat, mert minden lány háziorvos, bőrgyógyász vagy egyéb "családbarát" szakirányt választ majd. Ha pedig közöd, hogy egyébként mittomén, mondjuk sebész szeretnél lenni, akkor elkerekedik a szemük és megkérdezik, hogy "de akkor mi lesz a családdal?". Nyilván nem MINDEN férfira igaz a dolog, nem lehet általánosítani, rengeteg férfi oktató van, akik amellett, hogy kiváló szakemberek fantasztikus emberek is, de szerintem pl az orvosi szakmára kifejezetten jellemző, hogy egy nőnek sokkal nehezebb érvényesülnie (pláne erőszakos, törtető, gátlástalan személyiség nélkül), mint egy férfinak.


A kérdésre válaszolva: természetes dolog, hogy a legtöbb férfi úgy érzi jól magát egy párkapcsolatban, hogy ők a dominánsabbak és a párjuk felnéz rájuk. Aki a puszta létezésén kívül fel tud mutatni bármit (nem feltétlenül anyagiakra vagy tárgyi dolgokra gondolokk, hanem legfőképpen pozitív emberi tulajdonságokra), annak természetes, hogy a párja felnéz az értékeire. Aki csupán csak létezik, azt maximum a biológiailag nagyobb fizikai erejével tud dominálni a nála gyengébbek felett, vagy azzal, hogy lehúzza őket még a sajátjánál is aljább szintre. Az ilyet simán csak messziről el kell kerülni, azért ez messze nem jellemző minden férfira, bőven lehet találni olyat, aki megfelelő partner lehet.

2020. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
34%
A szüleik, az elődeik ezt sulykolták az agyukba, így nehéz a régi béklyóktól leválni. Másrészt a férfiban még mindig benne van a vadászó, szerző ösztön, hogy ő a családfenntartó szerep. Én nagyon csipáznék egy ilyen nőt magam mellett, de ő meg nem, mert introvertált vagyok.
2020. jan. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
65%
Ennek mi köze az introvertáltsághoz?
2020. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

#16:

Semmi, de szerintem azt se tudja, mi a frászt jelent a szó, mert ma már divat introvertáltnak lenni.

2020. jan. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Mert egy introvertált nem fog ilyenen rugózni, hanem elfogadja, hogy a nő dominánsabb, mint ő. Ezen a témán csak a nyitottabb, életrevalóbb(?) emberek rugóznak.
2020. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség.
2020. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

A baj ott van, amikor az ilyen nők próbálják bevezetni a köztudatba, hogy minden nő ilyen.

Aki meg szeretne nyugodtan, békésen, mindenféle frusztráció nélkül boldogan élni, avval jól kibabrálnak.

Nem egyszer tapasztaltam, hogy valóban kedves, tünemény, imádnivaló csajokkal akarnának keménykedni, mert "a mai nők"

2020. jan. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!