Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a fenét kezdjek azzal,...

Mi a fenét kezdjek azzal, hogy éjszakai bagoly vagyok?

Figyelt kérdés

Már 2 éve mondhatom magam éjszakai bagolynak. Abból áll az egész, hogy hajnali 4-ig fent vagyok, aztán másnap akár 1 óráig is elalszok. Nyilván iskolaidőben igyekszem korábban lefeküdni (hajnali 2 körül), de nem mindig sikerül elaludni. Azután természetesen reggel r*hadtul fáradt vagyok és teljesen használhatatlan vagyok egészen estig. Estétől pedig megint mintha újult energiát kapnék, kezdődik minden előről.

Mimdig ilyenkor éjszaka van kedvem mindenhez, simán képes vagyok éjjel 1 órakor elkezdeni takarítani. Tanulni is mindig ilyenkor van kedvem. Nyáron amikor abszolút nincs mit csinálni de nem tudok aludni, olyan is előfordult már, hogy felültem a biciklire és letekertem 30kmt reggel 6-ig,aztán hazajöttem, lezuhanyoztam és aludtam délután 1 óráig.

És az a furcsa az egészben, hogy egész nap alig várom, hogy ágyba huppanhassak és aludhassak, de ez kb este 8 óráig tart, onnantól kezdődik minden előről.

Biztos vagyok benne, hogy ez egészségtelen, de mit tehetnék?



2020. jan. 28. 00:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Fekete teát iszol lefekvés előtt? Szent ég! Koffeines dolgot ( fekete vagy zöld tea, kávé, kóla, energiaital ) kb. 13:00 után már ne igyál, de addig is csak keveset. Estére valami nyugtató hatású gyógynövényes cuccot próbálj ki.
2020. jan. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Koffeines dolgot nem ajánlott lefekvés előtt. Inkább akkor valami citromfűtea, vagy hasonló.


A hétvégi koránkelést nem tartom jó ötletnek, legalább heti 2 nap had pihenje már ki magát az ember.

2020. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Önfegyelem!!!

Én mindig ott b_szom el. :D

Van, hogy alszom mondjuk 2-3 órát, mert későn fekszem és korán kell kelni, mint a mosott sz.r olyan vagyok reggel és mindig megfogadom olyankor, hogy korán lefekszem és helyreáll minden, de aztán annak ellenére, hogy álmos vagyok egész nap, én nem tudom hogy, de estére felélénkülök és hajnalig fenn vagyok és utána meg délutánig alszom.

Próbáltam sokszor azt is, hogy ha már fenn vagyok reggel hatig, akkor kihagyom az alvást és szintén megfogadom, hogy este tíz körül, se előbb, se később lefekszem, de este hatkor mégis kidőlök, aztán alszom éjfélig, felkelek és borul az egész.

És, volt hogy sikerült visszaállnom, de pár nap után mindig elcsesztem, mert szeretek este fent lenni, csak az a baj, hogy nem túl egészséges, és hosszútávon biztos nem jó.

Amit tudsz csinálni, hogy ne nyomogasd ki tudatalatt az ébresztőt, hogy kik_rt messze rakod magadtól, mert akkor fel kell kelned az ágyból, és ha elég elszánt vagy nem fekszel vissza, de ha menni kell valahova valószínű úgyse fogsz.

Ez viszont nekem mindig beválik, ha muszáj felkelni.

2020. jan. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!