Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért vab ez? Éjszakai bagoly

Miért vab ez? Éjszakai bagoly

Figyelt kérdés
Most jöttem rá ,hogy éjszakai bagoly lettem. Eddig csak kényszerből feküdtem le 10 11. De simán mint ma is 3 ig hajnalig tanultam aktívabban 11 től. Nappal nem bírok .szerintem zavar , hogy jó idő van süt a nap inkább ki mennék sportolnák. Még nappal jobbam látom szobám. Elvonja a figyelmem mindig nézem a bútorokat vagy a napfényt máson ábrándozok.ejszaka csak a tananyag van előttem. Mindenki alszik. Jobban megy valahogy .kitaláltam lesötétítek a szobámba és kicsit esti feelingbe próbálok tanulni bár úgy is hallom szüleim szomszédom motoszkálni. Ti is baglyok vagytok ?
2019. ápr. 5. 09:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Sötétben tényleg nem zavar hogy mért nappal szép idő süt a nap este természetesen ez nincs .az se vonja el a figyelmemet . Se az ,hogy nappal látom a lakásban a berendezéseket sötétben csak kb a tananyag van előttem.. tényleg nem annyira kaladnoznak el a gondoltaim mintsem nappal mikor sok minden a szemem előtt van. Csak ha reggel suli és 3 körül fekszem akkor 6 7 kor kelni kéne az nem.tul sok alvás . Ti hogy csináljatok aki bagoly ? Tok jó lenne suli 9 10 kor lenne csak
2019. ápr. 5. 09:31
 2/4 A kérdező kommentje:
Este kb mindenki csenve van alszik nem hallok semmit.ami elterelne gondolataim. Nappal hat vékonyak a falak és vagy anyák.v apám.hazajon tévézik hallom akkor is este full csend.idegesit vékonyak a falak. És nappal is full csendet akarok. De sose lesz úgy mint este. Mindig v szól a tv vagy wc leengedés víz engedés járkálás v egymással -beszélgetnek v csörömpölés porszívózás. Éjszaka tényleg aktív us vagyok és tudok koncentealni
2019. ápr. 5. 09:38
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Láthatóan a zavarmentes környezet hajt ennek az időnek a kihasználására.


De ha nem kompenzálod az eltérést valahogy a "nappali világ" felé, akkor ez nem biztos, hogy hosszú távon hasznos.

Ha az éjjel kihagyott alvást tudod zavartalanul pótolni, nincs gond, de ha az alvás rovására megy, akkor nagyon egészségtelen.


Az én biológiai órám valahol a nappali nép és éjjeli bagolyközt ketyeg.

Reggel korán kelek, délután alszok másfél-két órát, majd este a "szabványosnál" ezzel a másfél-két órával később fekszek. Kábé mint a sziesztázó latin országok lakói.

Így az alvásadagom sincs elcsalva.

hozzá tartozik azért, hogy ezt nem mindenki tudja megtenni, vagy napirend, vagy amiatt, hogy képtelen délután aludni.

2019. ápr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen. Köszönöm a választ. Kíváncsi vagyok másokra is :)
2019. ápr. 5. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!