Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak magammal?...

Mit csináljak magammal? Többszörösen tönkrement az életem, és kilátástalanságban vagyok.

Figyelt kérdés

24L vagyok. Az egyetem volt a cél, de mivel nem tudtam mi legye, egy szak sem fogott meg, nem tudtam akkor évben dönteni, így érettségi után elkövettem azt a hibát, hogy dolgozni kezdtem. Vagyis úgy döntöttem, hogy dolgozom. Ez egy ideig ment, de aztán munkananélküli lettem.

És gyakorlatilag 2017 óta munkanélküli vagyok. Sehová nem vesznek fel.


Közben voltam egyetemen, egy gazdasági szakon, de rájöttem, hogy nekem az egész egyetemesdihez semmi kedvem, nem látom értelmét.


Azóta megzuhantam lelkileg, és több mentális, leli betegségem is lett. Munkaképtelen is vagyok emiatt.

Az meg mellékesen már, hogy tényleg sehonnan se jeleznek vissza. :(


Mit csináljak?

Hát tényleg 30 éves munkanélküli leszek?

Ez nem élet, és nem jövő.


2020. jan. 28. 19:53
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, de főleg te, kedves utolsó nagyon mellé lőttél.


Egyáltalán nem nagy az arcom, ez az elkeseredettség.


A praktika dolgot meg úgy értem, hogy nem kell magyarázni a semmi szöveget, hogy rosszul keresek/nem elég idő/ válogatok. Mert ez mind nem igaz, és igen, erre nem vagyok kíváncsi.

Tudjátok miért? Mert volt, hogy szinte naponta nézegettem az álláshirdetéseket, sokszor sírva, voltam személyesen is pár helyen, és rendszeresen küldözgettem az életrajzokat, telefonáltam és semmi. Én erre mondom, hogy nincs már értelme.

2020. jan. 28. 20:46
 12/24 anonim ***** válasza:
Ha rendesen leírtad volna ezt a kérdésedben is, akkor nem kaptál volna ilyen válaszokat, de igazad van, bocs, hogy segíteni akartunk.
2020. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

A vádaskodás nem segítség, és az meg nem ötlet, hogy +5 percet még szánjak rá naponta. Nyilván nem vagyok hülye, alapos voltam.

Most is lehetne még folytatni ilyen erőkkel belátom, de mielőtt megkapnám ezt, közlöm, hogy országos nagy cégeknek is írtam, kerestem őket és semmi. És épp ez az, hogyha a legnagyobb munkáltatóknak nem kellek, nem érdemlek egy viszontválaszt, akkor már az egésznek nincs értelme.


Csak kérdés, hogy mit csináljak.. :(

2020. jan. 28. 20:51
 14/24 anonim ***** válasza:

“Csak kérdés, hogy mit csináljak.. :(”

Tanulj meg valamit, amivel el tudsz helyezkedni!

Te tudod mi passzol hozzád! Lehet ez idegen nyelv, magasszintű Excel ismeretek, valamilyen kétkezi szakma, egy OKJ képzés, egy egyetemi szak, de akár lehet egy jogsi és elmehetsz futárnak, vagy egy kamionos jogsi, és akkor kamionosnak.

Az biztos, hogy valami tanulnod kell, mert tudás nélkül, senki nem fog felvenni!

2020. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem kezd gyanússá válni ez az egész. Beadtad számtalan munkakörbe/munkahelyre és még egy gyárnak sem kellettél sima betanított munkásként, ez nem gondolod, hogy érdekes? Az, hogy tanulj még mindig nem opció nálad csak a munka, amikor érdekes módon ha beadnád az ország összes pozíciójára, akkor sem vennének fel soha, mert lassan már ott járunk azok alapján amiket írsz. Aztán még lassan mi leszünk rosszak, mert hiányos infók alapján próbálunk segíteni, hogy milyen alternatívák vannak. :D
2020. jan. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
62%

Merre laksz, hogy ennyire nincs munka? Mert itt az ország nyugati felén lasszóval nem tudnak melóst fogni. Volt lakótársam nyolc általánossal egy hét alatt talált munkát, meg egy csomó ismerősöm is néhány nap alatt talált magának helyet.

Ha ennyire sz_r felétek a helyzet, akkor én megpróbálkoznék a költözéssel is. Egy olcsó albérletben még mindig jobb, mint anyuci nyakán ülni munka nélkül.

Három év láblógatás helyett meg utánanézhettél volna a tényleges munkaerőpiaci helyzetnek, választhattál volna egy értelmes szakmát és kitanulhattad volna. Mert ez a "gyk-n aztat monták, hogy a szakma nem ér semmit" szöveg nem vall túl nagy tájékozottságra, meg túl sok intelligenciára sem...

2020. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

NEm érdekel, hogy mi gyanús mi nem. Igazából már vártam azokat a kommenteket, amik konkrétan kinyilatkoztatják, hogy én bizony munkanélküli vagyok. Eddig még nem jöttek, de te már pedzegeted. De mondom, nem izgat ez már. És én is hozzátettem, hogy én sem hittem el, hogy ilyen van.


De azért szerintem beszédes, hogy már több mint 1 millió ember, zöméven fiatal ment el innen. Jobban mondva menekült. Szerintem feltehetnénk a kérdést, hogy miért? Vajon ők is munkakerülők?

2020. jan. 28. 21:07
 18/24 anonim ***** válasza:
Szia! Add be iskolákba pedagógiai asszisztens munkakörre. Akkor is, ha nincs meghirdetve. Szinte minden suliban/oviban kell az ember. Mellette pedig tanulhatsz.
2020. jan. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
58%

"És gyakorlatilag 2017 óta munkanélküli vagyok."


"Igazából már vártam azokat a kommenteket, amik konkrétan kinyilatkoztatják, hogy én bizony munkanélküli vagyok"


Kell még bármit hozzászólni ehhez?

2020. jan. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
érdekel
2020. jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!