Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem erősnek, egészségesnek...

Aki nem erősnek, egészségesnek született (mentálisan és testileg is), az mégis hogyan boldoguljon?

Figyelt kérdés

Vannak, akik egész jól élvezik a középiskolát. Jó a memóriájuk, az IQ-juk elegendően magas, jó a koncentrációs készségük. Vannak soft-skilljeik, nincs számottevőbb mentális "defektjük".

Buliznak, párjuk van, lázadnak.

Elmennek egyetemre, nehéz szakra. Szinte csak számonkérések előtt tanulnak, sokat buliznak, sportolnak, hobbiznak, hosszútávú kapcsolatuk alakul.

Majdnem az összes adottságuk jó: gyorsan tanulnak, soft-skillek rendben. Jól kezelik a stresszt, jól osztják be az idejüket, bírnak nyomás alatt tanulni (dolgozni).

Már egyetem alatt szakmában dolgoznak és nem is csúsznak, de ha mégse, lelkileg, idegileg jól reagálják le.


30 éves korukra gyerekek vannak és nettó 4-5-600 ezer Ft-os fizetés.


Sokan ilyen erősek, ügyesek.


Itt vagyok például én ellenpéldaként.

Mentálisan nem egészséges, de testileg se. Idegileg, lelkileg és testileg gyenge. IQ-szint alacsony (de mégis az elméleti dolgok érdekelnek).

27 vagyok, 4 papír van a kezemben, ebből 1 db felsőfokú.

Szabadidőm semmi, utazni nem szoktam, életem kb. semmi.

Pénzem semmi, alapvető dolgokat se tudok megvenni.


Az életem felét már leéltem, mégis eddigi egész életem tanulásra ment el. Mivel lassan tanulok és nem bírok nyomás alatt teljesíteni, nekem a tanulás azt jelenti, hogy hétről-hétre előveszem az anyagot, átrágom magam rajta majd számonkérés előtt is 2-3-szor annyi időt fordítok rá, mint mások.


Rettenetesen félek az élettől magától.


Párkapcsolat a kanyarban sincs, de a mentális állapotom se megfelelő hozzá.


2020. febr. 14. 15:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nemcsak e két kategória létezik.
2020. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Mondjuk a testi és mentális adottságaimat tekintve nem fogok tudni kilépni a saját kategóriámból. :D

Inkább az a kérdés, mit tegyek.. :(

2020. febr. 14. 15:29
 3/30 anonim ***** válasza:
0%
Csak akarni kell,én sem vagyok százas mégis élek,van munkám(biztiőr),meg csaj is lenne ha akarnék csak várom még az időt.
2020. febr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%

Legyél abban jó ami neked adatott, ne akard mások életét élni.

Akár főszereplő akár epizodista vagy , akkor is a legnagyobb beleéléssel kell játszanod.

Így nem leszel elégedetlen és egyre többet kapsz majd az élettől.

2020. febr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

# 4


Nagyjából semmiben se vagyok jó.


Talán sz úszás, de (főleg 27 évesen) nem fogok abból megélni. :D


Igazából most IS tanulok valamit, ez a 4. papírom és ha lesz, az 5. is az lesz, de baromira nem akar összejönni, csak a pénzemet és az idegeimet eszi, viszi, öli.


Plusz 27 éves vagyok és még igazán sohasem volt életem.

2020. febr. 14. 15:41
 6/30 anonim ***** válasza:
0%

"és nettó 4-5-600 ezer Ft-os fizetés."

Ööö.. és melyik országban?


Tudod, én erre szoktam mondani, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni. 16 éves korodig vagy köteles iskolába járni, utána lehet menni dolgozni, ha nem tudsz tanulni, vagy nem akarsz. Senki se kötelezett téged arra, hogy 30 éves korodig azt csináld, amit nem tudsz teljesíteni. Vagy a szüleid pisztolyt tartanak a fejedhez, hogy de azért is tanulnod kell?


"Szabadidőm semmi"

vs

"Pénzem semmi"

Ha nem dolgozol, akkor hogy nincs szabadidőd? Hisz ha nincs pénzed, akkor munkanélküli vagy, ergó k..rva sok szabadidőd van.


Inkább menj a kereskedelembe dolgozni, árufeltöltőnek. Oda nem kell diplomás észt produkálni.


Testileg nem vagy egészséges az mit jelent?

A pszichés problémáddal meg fordulj pszichológushoz.


Nem sajnáltatni kell magad, meg rinyálni, mivel most jelenleg te ezt csinálod.

Tegyél azért, hogy jobb legyen, de eddig mit tettél azért, hogy jobb legyen neked? Kitalálom, semmit. Rajtad kívül mindenki hibás.

2020. febr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Először is vedd figyelembe, hogy sokan szeretik a tökéletes élet látszatát mutatni, ezért látsz viszonylag sok sikerembert, de ha jobban megnéznénk, nekik is megvannak a saját problémáik. Nem velük kell foglalkoznod, hanem magaddal.


A gyereket leszámítva rám is kb. igaz lehetne kívülről, amit írsz, pedig rengeteget szívtam ezidáig, csak nem olyan feltűnőek.

2020. febr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

4,5 hónapig voltam munkanélküli, reggeltől-estig tanultam. Ekkor legalább esténként volt szabadidőm, előtte este se.

A 4,5 hónap munkanélküliség miatt nincs pénzem, meg mert előtte se kerestem jól és a sulik csak vitték, meg egyéb is.



Az a gond, hogy nem bírom a monotóniát, viszont pont az agyat igénylő dolgok érdekelnének még valamennyire.

Ha ismét monoton munkát kellene végeznem, lehet, hogy a Dunába ugranék.


Mentális betegséken nem segít hipp hopp a pszichológus.


Meg is jelent a "tuti nem tesz magáért a kérdező, csak picsog"


Nos legfőképp azt nem értem, hogyan vesz bárki is bátorságot arra, hogy ismeretlenekről ilyet írjon.

Másrészt ez a feltételezés honnan jön?


Minden panaszkodós kérdéshez berakjátok. Az esetek nagy részében nem igaz meg mivel eleve feltételezésen alapul, a kérdező ilyenkor megsértődik, ezzel csak adja a lovat a válaszolók alá és 30-50 kommenten keresztül meddő vita megy.


Viszont olyat még nem láttam, hogy a válaszoló a bántó feltételezés helyett rákérdezett volna, hogy "és mit csinálsz hogy jobb legyen?"

2020. febr. 14. 16:29
 9/30 anonim ***** válasza:
43%

Szögezzük le, hogy neked nincs képességed a tanuláshoz, le is írtad. Mégis erőt, időt és pénzt ölsz olyanba, ami eleve reménytelen vállalkozás.


"Mentális betegséken nem segít hipp hopp a pszichológus."

Ki mondta, hogy máról hónapra meggyógyulsz? Mikor is jelentkeztek nálad a pszichés problémák? Azonnal kértél segítséget? Ezek szerint nem, és szerintem ennek már lehet kb több éve is. Ennyi idő alatt simán rendbe tudtak volna szedni téged agyilag.


Sírsz, hogy a másiknak mennyire jó. Irreális elvárásokat írsz, nem vagy tisztában semmivel, és irigykedsz, de a saját életedet nem teszed rendbe, olyan dolgot csinálsz nap mint nap, amihez te nem értesz, nincs hozzá képességed, de erőlteted magadra. Minek? Tanulsz még 4., 5. szakmát? Mi a francért? Azokkal talán mész majd valamire? Semmire!


"viszont pont az agyat igénylő dolgok érdekelnének még valamennyire."

Tisztában se vagy a képesseiddel. De könyörgöm, ha egyszerűen h..lye vagy a tanuláshoz, akkor miért görcsölsz erre rá? Az agyad képtelen befogadni ezeket. Miért nem fizikai munkát végzel?

Életképtelen vagy a tanuláshoz, az iskolai magoláshoz, ezt miért nem tudod végre belátni? Meddig akarsz még tanulni? 30-35 éves korodig? Eddig akarod még magad mazohista életmódra kényszeríteni?


Gondolom még soha nem dolgoztál a kereskedelemben. Az minden csak nem monoton.


"Nos legfőképp azt nem értem, hogyan vesz bárki is bátorságot arra, hogy ismeretlenekről ilyet írjon.


Másrészt ez a feltételezés honnan jön?"

Olvasd el újra, amit írtál. Tele van keserűséggel, irigységgel, tétlenséggel, és folyton hangoztatod, hogy mennyire sz..rul megy a tanulás, de még mindig azt csinálod, ahelyett, hogy belátnád, hogy erre nem vagy képes, és fizikai munkát végeznél.

Nem szégyen belátni, ha valamire nem vagyunk képesek.


"Viszont olyat még nem láttam, hogy a válaszoló a bántó feltételezés helyett rákérdezett volna, hogy "és mit csinálsz hogy jobb legyen?"

Én viszont rákérdeztem, de még erre se voltál hajlandó válaszolni.

"Tegyél azért, hogy jobb legyen, de eddig mit tettél azért, hogy jobb legyen neked?"

2020. febr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező!


2 dolog jut eszembe:


#1: Gondolj bele, hogy az állatvilágban, így az embernél is minden adottság, így vagy úgy. Genetikailag mindenképpen, de a magasabb rendű állatoknál, így az embernél is, társadalmi meghatározottságok is vannak, amin nem lehet változtatni. Ez egyrészt a természetes szelekció jelensége is sajnos. Például nézzük meg a farkasok esetén egy falkát: vannak falkavezérek és alárendeltek. A falkavezérek kapnak több húst (pénzt), mert erősebbek (embernél jobb képességekkel rendelkeznek azokon a területeken, amiket felsoroltál). Ez van. A vége úgy is mindenkinek ugyanaz.


#2 Ilyen kérdést ne a gyakorira írj ki... tapasztalat.

2020. febr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!