Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képtelen vagyok elengedni...

Képtelen vagyok elengedni gyermekkori házunkat! Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

Megszülettem. Hazavittek egy házba (dunakeszi), ahonnan 4 éves koroman anyám elvitt budára, mert úgy volt, hogy elvál apától.


Aztán budáról 10 éves koromban visszaköltöztünk dunakeszire, de egy másik házba, amit anya építtetett.


Most apa úgy van vele, hogy eladná azt a házat, ami az övé, de 4 éves koromig ott éltam és venne egy másikat szintén dunakeszin. ÉN EZT NEM TUDNÁM FELDOLGOZNI!


Az a tudat, hogy az"én" házamban egy idegen család fog lakni, és ha elmegyek a ház előtt, tudni fogom, hogy pontosan mi merre van, mintha a sajátom lenne! Elképzeltem, hogy egy idegen gyerek fog aludni játszani az én szobámba és hát ciki, de elsírtam magam. És nem csak ahhoz a házhoz kötődöm! A budaihoz is, meg mostmár ehez az új házhoz is ami most épült.


KÉptelen lennék feldolgozni. 1. hogyan vegyem rá apát, hogy ne adja el, 2 ha mégis eladja hogyan dolgozzam fel? Ott leszek 1 km-re, ha valamiért arra megyek el, akkor látom és nem fogok tudni bemenni!!!!


Ez olyan rossz így!! Nincs egyben a család, anyám a vagyonát elosztja ingatlanokba, mások még mindig a szülőházukban laknak....


2020. febr. 14. 22:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
26%

húha

most mi lesz

2020. febr. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Próbálj arra koncentráni, jól bevésni magadnak, hogy az nem a te tulajdonod. Azért zavar ennyire, mert azt hiszed hogy az a ház a tiéd, és mások majd meggyalázzák jelenlétükkel. De az soha nem volt a tiéd, te is csak használtad, mint az utánad következők. Ami a tiéd, az az emlékeid, a szüleid, a jelened. A múltat őrizd meg szép emlékeidben, de fogadd el, hogy soha nem jön vissza.
2020. febr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ne vedd bántásnak, de másban is vannak ilyen észszerűtlen berögződéseid??
2020. febr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

12. Attól még, hogy nem fizettem érte semmit részben az én tulajdonom is. Mi vagyis apa építtete azt a házat is, tehát az MINDIG IS a mienk volt. Soha más nem lakott ott.


Az a ház tripla telken van, kb 3000 Nm Ha lebontjuk a házat és egyenként eladjuk a telkeket soha az életben fogunk tudni három egymás melletti telket venni! Mert már 3 ház fog ott állni

2020. febr. 15. 10:02
 15/21 A kérdező kommentje:
8-as nem tudok emléket elhozni. Mert már nálam vannak. Tele van a ház beépített bútorokkal, de az összes használati tárgyat vittem át az új házba. Csak apa dolgai vannak ott...
2020. febr. 15. 10:03
 16/21 anonim ***** válasza:
Átlag emberek életük során akár 8-10x is költöznek. Szerinted meg kéne tartaniuk az összes korábbi házukat?? Miből... .?
2020. febr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Amúgy apád milliárdos?? Hogy simán fenn tudna tartani használaton kívül egy hatalmas házat, csak azért h a te lelkivilágod ne sérüljön ???
2020. febr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Miért lenne milliárdos? Anyám sem az. Apának amúgy csak 1 háza van. De venne helyébe egy másikat.


Hogyhogy miből? Ezt nem értem. A ház az ház. 1x kell emgvenni, aztán csak havi költségei vannak. Érdekes anyám fenn tud tartani 2 nyaralót és 2 házat. plusz egy kislakást pesten. Miért ne lehetne?

2020. febr. 15. 12:26
 19/21 A kérdező kommentje:

17-es. Nem nagy ház. Egy normál családi ház. Ráadásul a környéken nem a legnagyobb. 300nm egy telekre teljesen normális :D


Képtelenség olyan helyen lakni, ahol a ház és a keríés között 3-4 méter van. Hátul meg csak 20.

2020. febr. 15. 12:28
 20/21 A kérdező kommentje:

16-os nem mondtam ,hogy meg kéne tartni mindet, csak azt, hogy apám miért nem tudná emgtartani. És nem azért nem tartja meg, mert nincs rá pénze. Hanem azért, mert épp nem tetszik neki és egy másikat akarna. Ezt meg eladná. Sokkal kevesebbért tudná eladni, mint amennyiért vehetne egy másik házat. És azt meg nem ő építteti.


Más után egy lelakott házba én be nem megyek az biztos!

2020. febr. 15. 12:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!