Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi motiválja azokat az irigy...

Mi motiválja azokat az irigy embereket, akik a másik sikere hallatán hitetlenkedő megjegyzéseket tesznek?

Figyelt kérdés

A mindennapi életben és itt az oldalon is találkoztam már avval, hogy valaki megemlít valamiféle sikert, másvalaki meg leoltja, hogy tuti csak kamuzik. Én például említettem valahol, hogy külföldön élek, és melyik országokban jártam már, erre jött egy beszólás, hogy fenéket élek én külföldön, meg nem is jártam még sehol, tuti otthon nyomorgok minimálbérért. Vagy hogy valaki a barátnőjét említi, erre azt kapja valakitől, hogy tuti nincs is barátnője.

Ennek mi az értelme? Engem nem húznak fel vele, mert én tudom, hogy igaz a dolog. És szerintem ők is sejtik.


2020. febr. 17. 09:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és még egy, korszerű példa: Valaki kiposztol Facebook-on egy fotót, amin egy világsztárral van lefényképezve, erre egy ismerőse azt reagálja, hogy biztos csak photoshoppolt kép. :) De komolyan nem értem, ennek mi értelme. Csak magát hergeli vele.
2020. febr. 17. 09:48
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Engedd el. Nekem sem hiszik el, hogy hány diplomám van és mennyit keresek, mindig megyba biztos valakinek a valakije vagyok meg beszoptam magam oda, ahol vagyok... Nekik egyszerűbb mások sikerét meg nem történtnek tekinteni vagy ráhúzni egy olyan maszkot (pl. erkölcstelenyég), amivel meggyőzhetik magukat, hogy miért nem érik ezt el soha és miért jobbak ettől.
2020. febr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
A kérdésedben ott a válasz: az irigység a hajtóerő, és a mások sikereinek, egójának tönkretétele.
2020. febr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

A saját sikertelenségüket igyekeznek kevésbé fájdalmassá tenni mások sikereinek lebecsülésével, meghazudtolásával.


Róluk szól ez, nem rólad.

2020. febr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3: De nem értem, hogy evvel mégis miképp tennék tönkre? Attól, hogy ők látványosan hitetlenkednek a dolgon, attól még igaz marad. :) Nem értem, hogy ez nekik miért megoldás.
2020. febr. 17. 10:10
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Maguknak magyarázzák meg a saját sikertelenségüket. Önhitegetés. Ha nem tennék fel kellene ismerniük, hogy mások lehetnek jobbak valamiben, mint ők. Ez egyébként természetes, minden embernél van sikeresebb az élet valamilyen területén. Esetleg a saját kudarcukkal kellene szembenézni. Önvédelmi reflex.
2020. febr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Sose láttam még ilyet. Ehhez kell egy bizonyos szint.
2020. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Van, akinél ez csípőből jön.
2020. febr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A dolog fordítottja az az eset, amikor valaki bele akar vágni valamibe (tanfolyam, vállalkozás, szerencsepróbálás külföldön stb.) és egyes kollégáktól és ismerősöktől mindig azt kapja, hogy fölösleges, mert úgysem fog összejönni.
2020. febr. 18. 20:53
 10/15 anonim ***** válasza:
Hiába a fordítottja, ugyanaz a mentalitás; egykaptafa.
2020. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!