Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felismertem, hogy egy tanulatl...

Felismertem, hogy egy tanulatlan cigány vagyok. Késő ezen már változtatni?

Figyelt kérdés
Annyira rosszúl érzem jelenleg magam. A sírás folytogat. Olyan családban nőttem fel ahol nem nagyon foglalkoztak azzal, hogy egy normális tanult ember legyek. Általános suliban is végig kettesekkel bicegtem végig. Azt láttam példának, hogy igen jó az a kettes majd lesz valahogy. Otthon soha nem ültek le velem gyakorolni. A magyar nyelvtanról egyáltalán nem tudok semmit. A történelemből a fontos időpontokat sem tudom. Sokáig azt sem tudtam mi az a melléknév, szótő stb. Most már nyilván utána néztem. Tovább akarok tanulni, de az alap dolgokkal nem vagyok tisztában. Volt egy osztálytalálkozónk ahol a tanulás is téma volt, hogy jelenleg mit tanulnak. Egyáltalán nem tudtam hozzászólni. Mert nem is értettem amiről beszélnek. Nagyon elszomorított ez a tudat. Cigány vagyok és tudom hogy a legtöbb roma ember tanulatlan és egy dolgozni nem akaró. Én jelenleg dolgozok, de úgy érzem a tudásom nagyon kevés erre a világra. Annyira megérint ez a tudat hogy mindvegig így éltem. Mielőtt valaki azt hinné hogy kamu kérdés vagy hogy valami sztereotípiát akarok a cigányságra bélyegezni. Akkor tévedesben van. Igen vannak a fajtáim között jó emberek tanultak és dolgos emberek, de a legtöbb nem ilyen. Én sajnos tanulatlan vagyok. Hogyan tudnám elkezdeni magam építeni? Annyira ciki lenne bemenni személyesen segítséget kérni hogy kb egy 6dikos tananyag alapján szeretnék tovább tanulni. Mikor már középsulis vagyok.
2020. febr. 27. 13:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%
Ha "tanulatlan" létedre ilyen összeszedetten és érthetően írsz, akkor nem kell aggódnod. Sose késő változtatni, csak céltudatosnak kell lenni. Első lépésnek könyvtárba mennék és autodidakta módon képezném magam. Sok sikert!
2020. febr. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%
Kamu kérdés. Sok diplomás nem tud ilyen helyesírással írni, nemhogy egy tanulatlan cigány.
2020. febr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a kérdező nem cigány, direkt provokáló kérdést tesz ki. Szánalmas vagy!
2020. febr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Igazatok van, rengeteg cigányt ismerek, intelligenseket is, de egyre se jellemző az ilyen helyesírás, mondatvezetés. A kérdező arra volt kíváncsi, hogy hányan ugranak be a trükknek-
2020. febr. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Tanulj, szakmát, célkitűzést, bármit. Ne a lehuzoktol félj. Én így látatlanban felajánlok neked egy meghívott egy januári célkitűző tréningre, de szívesen el is mondom neked akár skypeon, milyen gondolkodás vihet előbbre az életben. Csak hogy ne vaktaba beszéljek, magam is felepitettem egy jól menő nemzetközi céget, a semmiből.
2020. márc. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A GYIK nem egy vetélkedő, hogy szűrjük ki a kamu kérdezőket. Kérdezz-felelek. Itt egy kérdés és, ha esetleg nem a kérdezőnek, másnak hasznosak lesznek a válaszok.


Kérdező, minél távolabb vagy az érettségiző évedtől, annál könnyebben zárkózol fel, de soha sem lehetetlen.


Szerintem először is keresd fel az ofőt és ezt, amit leírtál, mond meg neki. Ha lelkiismeretes ofőt kaptál, akkor leül veled, átnézitek, hogy miből hogy állsz, elmondja, hogy igazából mire kéne ráfeküdnöd, beszél a tanáraiddal, beszél 1-2 kitűnő tanulóval, hogy lenne e kedvük veled tanulni (gondolom magántanár nem igen jöhet szóba, mert, ahogy írod, a családod nem törődött a tanulmányaiddal így nem hinném, hogy erre tudnának/szeretnének kiadni).


Ha az ofő igazából lexarja, akkor sincs minden veszve. Egyesével felkeresheted a töri, magyar, matek tanárt, azt a tanárt, akinek a természettudományi tárgyából érettségiznél meg a nyelvtanárt ; ezekből fogsz érettségizni. Ha volna esetleg más, ami érdekel és ezektől külön áll, felkeresheted őt. Szépen átnézitek, hogy mik a hiányosságaid, miben kéne fejlődnöd, adnak gyakorló feladatokat vagy kijelölnek melléd egy gyereket, aki jó a tantárgyból.


Esetleg Te magad is felkeresheted azokat a gyerekket, akik jók ezekből a tárgyakból.


A fő kérdés, hogy mivel szeretnél foglalkozni érettségi után? Érettségizz le ez alapján és utána, ha sikerül, akkor szuper, tovább tanulhatsz, ha nem, újra megpróbálhatod az érettségit vagy a felvételit.


Amúgy a legjobb az lett volna, és ezt már csak általános iskolás szüleinek írom, hogy, ha Te nem gimi elsőbe, hanem gimi nulladik osztályába mász. Én nem itthon csináltam a felsőtagozatot, hanem külföldön. A gimit itthon kezdtem, de sok mindenről fogalmam se volt. Nulladik osztályba mentem és a nulladik év arról szólt, hogy azon a két tantárgypn kívül, amire specializálódoitt az osztály, az általános iskola felső tagozatos magyart vettük pl.

2020. márc. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem attól leszel valami, hogy tudod a történelmet meg a nylevtant. Az írásod alapján egyáltalán nem tűnsz butának.

Persze ha tudásra vágysz sosem késő, hogy művelődj. Vannak esti iskolák ahol leteheted az érettségit aztán akár egyetemre is mehetsz.

2020. júl. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!