Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem idegesít fel ez a...

Csak engem idegesít fel ez a jelenség?

Figyelt kérdés
Amikor mondják a híradóba, hogy mondjuk xy karambolozott yxel az M3as autópályán, és 4 ember meghalt, köztük 2 gyerek. Miért, talán egy felnőtt élete nem ér többet? Miért kell kihangsúlyozni hogy 2 gyerek?? Én a felnőtteket is sajnálom, hogy meghaltak.... Ha anyám meg egy vadidegen gyerek halna meg, meg jó hogy anyám miatt sirnék pl... Jó ez hülye példa, de nem ez a lényeg. Talán a felnőtt élete nem ér többet?
2020. márc. 2. 12:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem kiemelés, hanem egy tény. Ennyi erővel ne is adjanak hírt a karambolokról, mert minek kiemelni, hogy ők karamboloztak, amikor a kórházakban naponta több százan halnak meg.
2020. márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%

"Ennyi erővel ne is adjanak hírt a karambolokról, mert minek kiemelni, hogy ők karamboloztak"


És ebben bizony van valami. Teljesen önkényesen válogatnak a balesetek közül; a lényeg a szenzációérték, meg az, hogy befér-e a műsoridőbe.

2020. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
28%

#10 "Egy hatvan évesnek kevésbé fáj talán, ha a 30 éves felnőtt fia hal meg?"

Erre legfeljebb azok tudnának válaszolni, akik kiskorú illetve felnőtt gyerek elvesztését is átélték már, de az átlagember érzelemvilágát és értékrendjét tekintve a válasz valószínűleg igen (még ha morbidnak is hangzik, elvégre mindkettő szinte feldolgozhatatlan mértékű fájdalmat takar).

2020. márc. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%
Azt sem véletlen mondják mellé, hogy 30 éves férfi, két kisgyerek apja vesztette életét. Vénlegényként az én életem ér a legkevesebbet, és ez így van rendjén.
2020. márc. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
68%

“de az átlagember érzelemvilágát és értékrendjét tekintve a válasz valószínűleg igen.”


Sajnos én ismerek olyan embert, aki a felnőtt, fiatal gyerekét veszítette el. Olyat is, aki egy kisgyereket és egy már felnőtt gyerekét is (nyilván évekkel később). Utóbbit rosszabbul viselte. Hiszen mégiscsak több időt tudott vele eltölteni, több emlék stb. Szóval nem, nem fáj kevésbé....

2020. márc. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
33%

"Vénlegényként az én életem ér a legkevesebbet, és ez így van rendjén."


Szerintem senkinek nincs joga beárazni mások életét (és így a sajátját sem, hiszen összehasonlítani csak mások életének értékítéletével lehet). Pláne nem attól függ, hogy van-e gyereke van nincs, illetve hány van.

2020. márc. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
55%
Erről jut eszembe, nemrég történt velem, hogy kilátásban volt egy beavatkozás, és komolyan attól paráztam, hogy az orvosok leszarják, ha meghalok közben, mert "á, ennek úgysincs gyereke, nem számít".
2020. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem arról szól ki mennyit ér, hanem inkább azok lelkiismeretére próbálnak hatni akik szerint még az a kanyar belefér, átmennek a kicsit piroson, azt gondolják hogy a gyorshajtással csak a saját életüket veszélyeztetik, meg ilyenek. Mindenki tudja, hogy egy gyerek nem dönthet arról, hogy beszáll-e abba az autóba, nem tudja felmérni mennyire veszélyes vagy biztonságos az utazás. Egy felnőtt úgymond tudatosan vàllal valamennyi kockázatot. Ettől még egyikük halála sem jobb vagy rosszabb, csak ez is egy szempont, amivel jobb belatásra lehet bírni néhány embert, és akkor már megérte elmondani.
2020. márc. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

#16 "Szerintem senkinek nincs joga beárazni mások életét (és így a sajátját sem, hiszen összehasonlítani csak mások életének értékítéletével lehet). Pláne nem attól függ, hogy van-e gyereke van nincs, illetve hány van."

Minden társadalomban be van árazva az ember élete, ha tetszik, ha nem. Emlékszel arra a berettyóújfalui karambolra pár évvel ezelőttről, amiben két ideggyógyász is meghalt? Szerinted ugyanakkora lett volna a döbbenet és gyász, ha mondjuk két fegyenc veszíti életét?

2020. márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
68%

"komolyan attól paráztam, hogy az orvosok leszarják, ha meghalok közben, mert "á, ennek úgysincs gyereke, nem számít"."


Ettől ne félj, egyrészt nem minden orvos "szülj még egy magyart" aktivista, aki abban méri az emberek értékét, hogy hány gyerekük van (a legtöbben totál le is sz#rják, nincs is idő arra, hogy az osztályon fekvő összes nagymama elmesélje, hogy a legkisebb unoka már tud bilibe pisilni, a középső pedig múlt héten tanulta az o betűt az iskolában, örül az ember, ha fél óra alatt egyáltalán a jelenlegi panaszait elmeséli), másrészt pedig a műhibaperektől paráznak, amit nem csak a gyereked akaszthat a nyakukba, hanem akár a házastársad vagy a szüleid is, és ha bizonyíthatóan az ő gondatlanságuk miatt történt veled bármi, akkor gond nélkül el is ítélik őket.

2020. márc. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!