Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez csak lustaság? Mitől...

Ez csak lustaság? Mitől vagyok mindig fáradt?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mindig ilyen voltam-e, vagy újkeletű a dolog, mindenesetre kb egy éve kezdett ez zavarni és folyamatosan rosszabbodott.

Az a lényeg, hogy nem tudok nekiállni a dolgaimnak, legszívesebben folyamatosan aludnék. Ha nem muszáj nem tudok felkelni 11 előtt, és utána is csak fetrengek. Délután 5 körül szánom rá magam, hogy csináljak valamit, de az sem megy teljes erővel, hamar elegem lesz és pihennem kell.

12. osztályban kezdett ez feltűnő lenni, de akkor még annyira nem volt gond, mert szerencsémre (vagy nem?) viszonylag jó agyam van és minimális tanulással is jól sikerült az érettségim.

Bekerültem egy nagyon jó egyetemre és itt már bizony bajok voltak. Rengeteg előadásom és gyakorlatom volt, gyakran napi tizenkét órám volt minimális szünetekkel, hétvégente pedig jött ez a mérhetetlen lustaság. Szó ami szó, a tárgyaim feléből megbuktam, így most nem vehettem fel a rájuk épülőket. Jelenleg két darab tantárgyam van, ez azt jelenti, hogy a hét két napján egyáltalán be se kell mennem, a többin pedig egy két órára.

Nagy terveim voltak erre, pótolom a lemaradást, ezt a két tantárgyat remekül teljesítem, dolgozok, új nyelvet tanulok, jogsi stb. Elvégre rengeteg szabadidőm van! Aha...

Hiába nincs semmi dolgom, semmit se csinálok. Tényleg folyamatosan fáradt vagyok, nincs erőm semmihez. Csak épp nem tudom mibe fáradok el?

Talán ha felvesznek az állásra ahova jelentkeztem, kicsit kényszerítve leszek, hogy otthon is nekiálljak tanulni meg ilyenek...

Most ez csak sima lustaság? Csak egy kicsit erőt kéne vennem magamon? Vagy mégis mi van velem? Vagy van valami a folyamatos alvás hátterében?

Már edzeni se járok el, pedig kb fél éve még rendszeresen mentem, a hobbijaimhoz sincs kedvem, csak ülök és elcseszem az időt...



2020. márc. 2. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én irtam volna ki. Szóval remélem kasz értelmes választ a kérdésedre. Nagyon rossz ez az állapot.
2020. márc. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én elkezdtem dolgozni, egy jó csapat és szeretem amit csinálok.

Utána még szabinapokon is a kollegákkal logok, pedig elötte heti szinten 93órát ment a netflixem.

2020. márc. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szorongas vagy depresszio is okozhat ilyen tuneteket. Egyik sincs esetleg nalad?
2020. márc. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kitartást 1-es!!


Remélem nekem is lendít kicsit a helyzeten ha lesz munkám.


3-as, nem tudok róla, hogy lenne. Igazából nincs okom egyikre se és alapvetően boldognak érzem magam. Az egyetlen ami miatt szoronghatok az ez a probléma. (meg persze most így az egyetem, de már előtte is volt baj)

2020. márc. 2. 18:52
 5/11 A kérdező kommentje:
Bár most rákerestem a tünetekre, a legtöbb passzol. Ha tényleg szorongás, mi miatt lehet?
2020. márc. 2. 18:55
 6/11 anonim ***** válasza:
Depressziós vagy.
2020. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy akár szorongás/depresszió is lehet, ahogy már előttem is írták, viszont az is igaz, és ezt saját tapasztalatból is írom, hogyha kevesebb muszájdolga van az embernek, és maga tudja strukturálni az idejét, akkor könnyebben belecsúszik ebbe a “szétfolyásba”.
2020. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Depresszió nem hiszem. Mármint, volt a közelemben több erősen depressziós személy is, és az ő gondolataikat/érzéseiket nem detektálom magamon. Nem érzem magam haszontalannak vagy feleslegesnek, nincsenek szuicid gondolataim, vannak álmaim és céljaim, nem is kevés. Csak valahogy tenni nem tudok értük. Szorongás valószínűbb akkor már.

Most így eszembe jutott amúgy, pajzsmirigy alulműködés nem lehet? Mármint tsh, ts3 hiánya okozhat ilyesmit. Nem vagyok orvos, de tanultam erről anno.

Mit gondoltok, ez reális lehetőség vagy csak hipochonderkedek?


Köszönöm amúgy mindenkinek a válaszokat!

2020. márc. 3. 00:55
 9/11 anonim válasza:
100%
Lehet vashiány, b vitamin, folsav. Kérj beutalót laborba.
2020. márc. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sok mindennek tünete a fáradtság.

Mozgáshiány, motiváció hiány, depresszió, vitaminhiány, alultápláltság, túl sok maszturbáció mind ilyen hatású.

2020. márc. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!