Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet egy traumàt...

Hogyan lehet egy traumàt egyedül feldolgozni, és megbocsàtani önmagunknak?

Figyelt kérdés
2020. márc. 7. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy belekezdünk valami újba, lehetőleg azonnal. Ez nehéz, mivel legszívesebben a múltban ragadnánk, de ha el akarod kerülni, hogy azt is tönkretedd, amid még megvan, akkor kénytelen vagy továbbmenni.

Rám különösen jellemző az öngyűlölet és a vágyakozás a bűnhődés után. Először csak egy kis dolog sérült meg bennem, aztán dominóként döntöttem le a saját életemet. Mindent megadnék, hogy megváltoztassam a múltat, de ez lehetetlen, csak rá kell jönni, hogy ha már eltűntetni nem tudod, legalább ne ragadj bele.

2020. márc. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pontosan ez van velem is...:( Borzalmasan nehéz.
2020. márc. 8. 00:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez attol fugg, hogy ki vagy mi okozta a traumat. Mas a feldolgozas modja, ha miattad tortent valami, ami aztan traumat okozott neked, vagy mondjuk szemtanuja voltal valaminek, ami traumatizalt. Vagy, ha magadnak akarsz megbocsajtani, mert ugy erzed, hogy te vagy bunos valami miatt, akkor megint mas modon kell keresni a megnyugvast.
2020. márc. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy leginkàbb én okoztam, de talàn rajtam kívül àlló körülmények is közre jàtszottak, ha azok nincsenek, én sem azt a rossz döntést hozom meg.
2020. márc. 8. 01:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez a szám viszonylag tudott segíteni:

https://www.youtube.com/watch?v=kuXEsgKdDcg

2020. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mit okozott a rossz döntésed? Neked okozott lelki vagy fizikai serülést? Vagy másnak okoztál súlyos bánatot? Vagy olyan fizikai serülést, ami komolyan és véglegesen megváltoztatta az ő életminőségét?

Vagy a traumát az okozza, hogy a rossz döntésed következményeként "kitaszított" a család/barátok?

Nehéz úgy tanácsot adni, hogy nem tudni a lehetséges megoldást.

2020. márc. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy belekezdesz valami ujba, lehet segítség, de nagy valószinűséggel csak "betakarod" de meg nem oldod, fel nem dolgozod, benned marad, csak elásod magadba ideiglenesen.

És miért egyedül kell feldolgoznod? Család, barát, vagy szakember nem segíthet? Te nem akarod, vagy ők nem akarnak segiteni?

2020. márc. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szar ez! Ezvam!.jo lenne visszamemmi ezzel az esszel 15 evet!
2021. jan. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!